GÜNDEM

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN OĞLUNDAN AĞIR SÖZLER…

Hem Metin Özkan’a hem de MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sert sözlerle yüklenen Türkeş: “Yıldıray isimli şahsiyetsiz fino, Bilge liderin ve Semih iti…”

Alparslan Türkeş’in oğlundan Bahçeli’ye ittifakı boz çağrısı.

“Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı?”

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in oğlu AKP eski milletvekili Kutalmış Türkeş, Andımız tartışmalarına dahil oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunan Türkeş:

“Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım’de” ifadelerini kullandı.

AKP eski milletvekili Kutalmış Türkeş, Yargıtay’ın Andımız kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve ağabeyi AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’e çağrıda bulundu.

Bahçeli’nin 2014 yılında Andımız’ın kaldırılmasıyla ilgili yaptığı bir açıklamaya da Twitter hesabından yer veren Türkeş:

 “Devlet Bey, işte beklediğin an!Geç karşılarına:’Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım’ de!Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı!Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin,yapmazsan MHP yi esir,kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin!Hodri Meydan!” notunu düştü.

Bahçeli o konuşmasında:

 “En az haftada bir gün o ikametgâhın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C’yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını sormazsam da namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu…” ifadelerini kullanmıştı.

BİR ÇAĞRIDA TUĞRUL TÜRKEŞ’E

Kutalmış Türkeş, Twitter hesabından yaptığı ikinci paylaşımda ise ağabeyi Tuğrul Türkeş’e çağrıda bulundu.

Türkeş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Tuğrul Türkeş,beni hiçbirzaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz!İşte sana fırsat!Madem Türkeş’in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!”

NE OLMUŞTU?

“TÜRKEŞ’İN EVLATLARIYIZ” DİYE YIRTINANLAR…”

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, Erdoğan’ı evinde konuk eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert tepki gösterdi.

MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Erdoğan, dün, MHP lideri Bahçeli’yi evinde ziyaret etti. Ziyarete dair fotoğraflar sosyal medyada paylaşılırken, Bahçeli’nin evindeki detay ise dikkat çekti.

Bir zamanlar MHP’de önemli görevlerden bulunmuş olan Şevket Bülent Yahnici’nin oğlu Ercüment Devlet Yahnici, Bahçeli ile Erdoğan’ın görüşmesine dair fotoğraf paylaşırken “Eve ayakkabıyla girmişler” diye yazdı.

Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş ise görüşmeden yansıyan karede Türkeş’in fotoğrafının yer almamasına tepki göstererek sosyal medya hesabından:

 “Türkeş’in kendi evindeki resminin nerede duracağına karışacak kadar MÛNAFIK olanlar!Türkeş’in evlatlarıyız diye yırtınanlar, hani nerede Türkeş’in resmi neden yok evinizde!? Ne biçim evlatsınız siz! Nankör mirasyediler sizi! Siz anca yediğiniz kaba eder, Türkeş’in evine söversiniz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP ziyareti böyle eleştirdi:

“Başbuğumuzun evinde, ayakkabılarıyla…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP’lilerin Alparsan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’e yaptığı ziyaret, MHP’nin yayın organı Türkgün’de:

“Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatacak CHP’li heyet, Başbuğumuzun anılarının olduğu evde, ayakkabılarıyla dolaşıyordu” ifadeleriyle eleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etti. Ziyarette CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eşlik etti.

CHP heyetinin Seval Türkeş’e yapılan ziyaret, MHP’nin tepkisini çekti. MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi, ziyareti birinci sayfasında “Seval Hanım artık yeter!” başlıklı haberiyle eleştirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı ve Türkgün yazarı Yıldıray Çiçek ise CHP’li heyetin evde ayakkabılarıyla oturmalarına tepki gösterdi.

Yıldıray Çiçek:

“İçinde Canan Kaftancıoğlu’nun da olduğu CHP’nin PKK kanadı heyet halinde Seval Türkeş’in evinde misafir oldu. Sanki Seval Türkeş hanımefendi yazımızdaki tüyoyu almıştı. Sanırım Seval Hanım iyi bir okurumdur. Çünkü bir yazım sonrası beni telefonla arayıp tebrik ve teşekkür etmişti. (Hangi yazım olduğu da bende kalsın) Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatacak CHP’li heyet, Başbuğumuzun anılarının olduğu evde, ayakkabılarıyla dolaşıyordu.” ifadelerini kullandı.

“BİLGE LİDERİN VE SEMİH İTİ DE EVİNDE YATIYORDU!”

Alparslan Türkeş’in oğlundan MHP’ye: “Ne biçim evlatsınız, babanızın adını yasaklıyorsunuz!”

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ikinci evliliğinden olan oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP yönetimini ağır ifadelerle hedef aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’e gerçekleştirdiği ziyaret sonrası MHP’ye eski tartışmaları yeniden alevlendirecek eleştiriler geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Metin Özkan:

“Seval Türkeş’e yapılan ziyaretle ilgili.. Ben rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’e saygım, sevgim, hürmetim sonsuzdur, onun için Türkeş soyismine saygımdan dolayı Seval Hanım’a bir şey demiyorum ama genel bir değerlendirme yapıyorum. Demirtaş’ı çay içmeye çağıranların vicdanına bırakıyorum.”

Türkeş’in oğlu ve eski AKP’li milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş ise programın moderatörü Semiha Şahin’e Twitter üzerinden mesaj gönderdi. 

Mesajında hem Metin Özkan’a hem de MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sert sözlerle yüklenen Türkeş şöyle yazdı:

“Metin Özkan isimli ömründe Türkeş’le hiçbir şey paylaşmamış adama sorar mısınız Seval Türkeş 5 yıl boyunca her gün hapishane kapılarında Alparslan Türkeş’i beklerken Devlet Bahçeli ve Metin Özkan neredeymiş?! Bahçeli Türkeş’in tutukluluk yıllarında Türkeş ile kaç kez görüşmüş!”

Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı hedef alan Türkeş:

“Yıldıray isimli şahsiyetsiz fino; Türkeş’in bir ömür yanında olan eşi SEVAL TÜRKEŞ ve biz, tutukluluk yıllarında her sabah 5’te kalkıp Mamak kapılarında beklerken, sen ve anan evinizde uyuyor sen de oyuncaklarınla oynuyordun! Bilge liderin ve Semih iti de evinde yatıyordu!”

“NE BİÇİM EVLATSINIZ?”

Kutalmış Türkeş, MHP’ye yönelik bir “slogan yasağı” iddiasını da dile getirerek:

“Dönemin Ocak genel başkanı tarafından yayınlanan genelge aşağıdaki gibidir, neden MHP genel merkezi Türkeş için atılan sloganı yasaklamıştır? @semiha__sahin ya takır takır hepsini sor, yada canlı yayına bağla! Ne biçim evlatsınız siz Babanızın adını yasaklıyorsunuz!”

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top