GÜNDEM

TUĞRUL TÜRKEŞ: ‘O ZAMAN DERLER Kİ DELİNİ ZAPT ET…’

“Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AKP’nin yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor…”

Türkeş’ten MHP’yi kızdıracak açıklamalar: “Niye yaptınız?”

AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, gazetecilere yönelik son dönemde gerçekleştirilen saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP’yi işaret eden Türkeş:

“Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AKP yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor”

Gazeteci Barış Pehlivan, Halk TV’de yayınlanan  Açıkça programında Alparslan Türkeş’in oğlu ve AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in, Levent Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin söyledikleri ve MHP’ye verdiği mesajı aktardı.

“Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir” diyen Tuğrul Türkeş:

“Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AKP yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor.”

Türkeş, Barış Pehlivan’a yaptığı açıklamada isim vermeden  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı kastederek “O zaman derler ki delini zapt et. Kendisinin kontrolünü kaybettiğini anlıyorum” dedi. 

Pehlivan’ın aktardığına göre, Tuğrul Türkeş’in açıklamaları şöyle:   

“Levent Gültekin’in rahmetli Türkeş’e ve milliyetçilere dair söylediklerine ilişkin bana çok tepki mesajları geldi. Bu rahatsızlıkları ulaştığım kişilerle paylaştım. Söylenenlerin yanlış olduğunu, daha hassas olunması gerektiğini vurguladım.. 

Bununla birlikte 25 kişinin Levent Gültekin’e saldırmasını çok çirkin buluyorum. Kadına şiddette karşı olunduğu gibi erkeğe şiddete de karşı olunması gerekir. Saldırıyı tasvip etmiyorum.” 

Bu saldırılarda MHP’nin talimatı olduğu veya ilişkisi olduğuna dair iddiaları dair ne dersiniz?

Tuğrul Türkeş:

“Fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerek. Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir. Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AK Parti’nin yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor. Ben Levent Gültekin’in hiçbir görüşünü benimsemiyorum. Ama ne faydası var böyle saldırıların. Islan mı oldu, uslandı mı ki? Niye yaptınız?” 

Artan saldırıları 12 Eylül öncesiyle karşılaştırmak doğru mu?

Tuğrul Türkeş:

“Devlet Bahçeli MHP Genel Başkanı olduğunda ülkücüleri sokaktan çekti, eline bilgisayar verdi.  denilmişti. Ne yani Alparslan Türkeş döneminde başı boş şekilde sokaklarda saldırılardı mı bulunuyorlardı?  Bunu mu kastediyorlar. Şimdi de ülkücüler bilgisayarların kafasına mı vuruyor?  12 Eylül öncesi bambaşka bir kavgaydı”

Son bir sözünüz var mıydı?

Hatırlarsanız MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Selçuk Özdağ’a, gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılara ilişkin şöyle bir açıklamada bulunmuştu bir gazeteciye. “Bu hareketin delisi çoktur. (MHP camiasını kastederek) Talimat falan dinlemezler.  Semih Yalçın böyle demişti?

Tuğrul Türkeş isim vermeden Semih Yalçın’ı kastederek  “O zaman derler ki delini zapt et… Kendisinin kontrolünü kaybettiğini anlıyorum”  

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin danışmanı, Tuğrul Türkeş’i hedef aldı

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek:

” Tuğrul Türkeş’in geçmişi utanmazlıklar dolu. Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş…”

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin danışmanı Çiçek, Tuğrul Türkeş'i hedef aldı

“Başbuğ Türkeş’e hakarete sus ama MHP’yi suçla”

Tuğrul Türkeş’e ağır ifadelerle yüklenen Çiçek, yazısında şu ifadeleri kullandı…

Yıldıray Çiçek:

“Aslında meselemiz Levent Gültekin isimli müptezeli tekrar tekrar gündeme getirmek değil… Babasına alçakça iftiralar atıldığında tek kelime etmeyip, Levent Gültekin isimli müptezele saldırı iddiaları olduğunda ortaya çıkıp ‘Saldırıyı tasvip etmiyorum. Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir. Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AKP’nin yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor’ diyerek MHP’yi işaret eden Tuğrul Türkeş’tir..

‘İnsan utanır’ diyeceğim de Tuğrul Türkeş’in geçmişi siyasi utanmazlıklarla doludur..

Başbuğ Türkeş’e bir alçak tarafından ‘Milliyetçilik, ırkçılık hastalığıyla milyonlarca gencin geleceğini kararttı’ deniliyor, babasına hakaret eden alçağa sahip çıkıyor ama hukuki hiçbir dayanağı, delili olmadan MHP’yi suçluyor. Niye? Çünkü MHP’ye düşman ve düşmanlığını tatmin edebilmek için sürekli malzeme arıyor.”

“GERÇEKTEN UTAN VE GERÇEKTEN MHP HAKKINDA SUS ARTIK”

“CHP’ye, CHP’nin foseptik televizyon kanalı Halk TV’ye, Levent Gültekin’e tepki göstermek yerine MHP’yi işaret edecek ve suçlayacak kadar mı düştün?” diyen Yıldıray Çiçek, yazısını şöyle sürdürdü..

Yıldıray Çiçek:

“Yahu tepki için bir tek twit atmamışsın!..

Yine başka bir zaman MHP’yi ‘azgın milliyetçilik’ yapmakla suçlamaya gelince yazılı açıklama düşünüyorsun da, kanından olan babana ‘Milliyetçilik, ırkçılık hastalığıyla milyonlarca gencin geleceğini kararttı’ iftirası atılıyor, alçakça saldırılıyor niçin suspus oluyorsun?..

Anladık MHP’ye düşmanca duygular besliyorsun da, babanın hiç mi aziz hatırasına, ülkülerine saygın yok?.,

Dostlar alışverişte görsün misali demişsin ki; ‘Levent Gültekin’in rahmetli Türkeş’e ve milliyetçilere dair söylediklerine ilişkin bana çok tepki mesajları geldi. Bu rahatsızlıkları ulaştığım kişilerle paylaştım. Söylenenlerin yanlış olduğunu, daha hassas olunması gerektiğini vurguladım.’

Levent Gültekin’in alçakça ifadelerine gelince saman altından su yürütüyorsun da, iş MHP’ye gelince dilin, kalemin niçin hiç durmuyor, hemen piyasaya açılıyorsun?..

Başbuğ Türkeş’e yapılan alçakça saldırı karşısında niçin “CHP, Halk TV, Levent Gültekin haddinizi bilin” diye kükreyemiyorsun?..

CHP’ye oy veren, CHP’ye oy toplayan, CHP’nin HD(P)KK kanadını evinde ağırlamış olan kardeşin Kutalmış Türkeş bile tepki gösterirken senin suskunluğun neden?..

Öbür dönemde CHP’den mi siyaset düşünüyorsun yoksa?..

‘Ulaştığım kişilerle paylaştım’ demek ne demek?..

Levent Gültekin’e bizlerin yaptığı gibi bir yazı kaleme alarak tepki göstermek çok mu zordu?..

‘Benim tarzım değil bu tür konularda yazılı açıklama yapmak, sosyal medyadan paylaşım yapmak’ diyorsan söz konusu MHP olunca niçin yapıyorsun? Ve bu olayda MHP’yi niçin suçluyorsun ve neye dayanarak suçlu ilan edebiliyorsun?..

CHP’nin televizyonu Halk TV’de Başbuğ Türkeş’e alçaklık yapılıyor susuyorsun ama Halk TV’de program yapan Barış Pehlivan’a MHP’yi işaret ederek konuşuyor ve onların algı çalışmalarına koltuk değnekliği yapıyorsun..

Başbuğumuzu senin tabirinle ‘Azgın, hastalıklı, ırkçı milliyetçilikle’ suçlarlarken senin suskunluğun bir ayıp, ortada bir delilin yokken MHP’yi suçlaman ayrı bir ayıptır.

Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş…

‘Ayıp’, ‘vefa’ ve ‘utanma’ denen kavramlarla ruhunu bir an önce tanıştır…”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top