GENEL

TİYATRO VE SİNEMA OYUNCUSU RASİM ÖZTEKİN VEFAT ETTİ

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede vefat etti. Öztekin 62 yaşındaydı.

Rasim Öztekin vefat etti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede vefat etti. Öztekin 62 yaşındaydı. 

Münir Özkul ve Erol Günaydın arasında bir anı: “Rasim kim ya?”

Türkiye tiyatrosunun önemli isimlerinden Rasim Öztekin, vefatından önce Youtube’da kendi adına açtığı ‘Rasim Öztekin TV’de hayatından anıları izleyicilerle paylaşıyordu.

Ortaoyuncular’da yaklaşık 40 yıl sahne alan Öztekin, “Erol Günaydın ve Münir Özkul” başlıklı bölümünde 1989 yılında yaşanan bir anıyı şu şekilde anlattı: 

“1989 senesindeyiz. Yer: Beyoğlu Küçük Sahne. İstanbul’u Satıyorum’u oynuyoruz. Kadro acayip; Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Baykal Kent, ben, Renan Bilek, Boran Kaya… Oyunu oynadık, bitti. Hepimiz giyindik, yavaş yavaş tiyatroyu terk edeceğiz. Her akşam da Erol abiyle Ferhan sahnenin önünde vedalaşır, öyle giderler evlerine… Biz de Münir abiyle çıkış kapısına geldik. Erol abi, Münir abiyi evine bırakıyor, oradan kendi evine geçiyor. 

Münir abi, Erol abiye seslendi: ‘Erol ben gidiyorum, geliyor musun?’ dedi. Erol abi de ‘Yok yok sen git, ben Rasim’le gideceğim’ dedi. Münir abi bana döndü, ‘Rasim kim ya?’ dedi. ‘Ben de bilmiyorum Münir abi, Erol abi saçmalıyor herhalde…”

 – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sanatçı Rasim Öztekin’in, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası kaldırıldığı hastanede vefat ettiğini duyurdu.

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:

“Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” dedi. 

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?

Rasim Öztekin, İstanbul’daki Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu.

Sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ile Nöbetçi Tiyatro’da çalışmalarla edindi.

Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel olarak tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

İLGİLİ HABER

Duvar – Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top