GÜNDEM

‘FAİLLER YERİNE MAĞDURLARIN HEDEF GÖSTERİLMESİNİ KABUL ETMİYORUM’

Mabel Matiz: “Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini, şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum”

Mabel Matiz sosyal medya hesabından ‘Artık değişim istiyorum’ diyerek bir açıklama metni paylaştı.

İstanbul Sözleşmesi’ni uygula, 6284’ü uygula diyen Matiz açıklamasında, “Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum” dedi.

Müzisyen Mabel Matiz sosyal medya hesabından bir açıklama metni paylaşarak değişim istediğini vurguladı.

Mabel Matiz:

“Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+’ların yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum..

Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.  Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum. Kadınların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.”

“Uygar yöneticiler istiyorum”

Mabel Matiz:

“Artık değişim istiyorum. Yaşam hakkının ciddi ve tutarlı yasalarla korunduğu, şiddet dilinin aynı ciddi yasalar tarafından  ağır /gerçekçi / caydırıcı  cezalarla istisnasız olarak yaptırıma tabi tutulduğu, insanlarını cinsiyet/cinsel yönelim/inanç/ırk/dil gibi kimlikler üzerinden ayrıştırmayan, dışlamayan, birbirine düşman etmeyen, insanlarını eşit ve adil şekilde koruyan, kucaklayan, seven, önemseyen ve bunu uygulamalarıyla hissettiren bir ülke istiyorum.  Bunun için gerçekçi ve akilane inisiyatifler alacak samimi, uygar yöneticiler istiyorum.

Göstermelik ve geçici açıklamalarla idare eden, insan hayatını hashtag’lere ve birbirinden kuru tweet’lere hizalayan, değişim için hiçbir şekilde inisiyatif almayan, harekete geçmeyen ve dahası bütün harekete geçme olasılıklarının da yolunu tıkayan yerleşik bakıştan ve onun yarattığı yönetim dilinden yoruldum..

Artık değişim istiyorum..

Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.  Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum. Kadınların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Trans bireylerin, LGBTİ+’harın hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

Herkes için tam, eşit yaşama hakkı istiyorum. Eşitlik ve adalet için hak taleplerinin duyulmasını istiyorum.  Hemen, şimdi değişim istiyorum. Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+’harın yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum. Artık değişim istiyorum..

İstanbul sözleşmesini uygula, 6284’ü uygula.”

İLGİLİ HABER

Sputnik

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top