MAGAZİN

HAKAN TAŞIYAN BUGÜN İTİBARİYLE SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE AĞIR DURUMDADIR

Taşıyan’ın organ nakline ihtiyacı olduğu öğrenildi.

Hakan Taşıyan için çağrı: Sağlık durumu kötüye gidiyor

Bir süredir sağlık sorunlarıyla gündeme gelen şarkıcı Hakan Taşıyan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

4 aydır hastanede tedavi gören Taşıyan’ın acilen karaciğer ve böbrek nakli olması gerektiği ifade edildi. 

  Bir dönemin popüler ismi şarkıcı Hakan Taşıyan uzun süredir sağlık sorunları yaşıyor. Yaklaşık 4 aydır tedavi gören Taşıyan’ın son durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Taşıyan’ın, acil olarak böbrek ve karaciğer nakli olması gerektiği duyuruldu.

Böbrek nakli için kız kardeşinin uyumlu olduğu belirtilirken, karaciğer için herhangi bir donör bulunamadığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, şarkıcının sevenlerinden dua ve yardım beklediği belirtilirken şu açıklama yapıldı:

“Hakan Taşıyan sevenlerine önemli duyuru. Yaklaşık 4 aydır devam eden tedavi sürecimizde, doktorlarımızın yapmış olduğu tetkikler neticesinde, acil olarak karaciğer ve böbrek nakli olması gerektiği tespit edilmiştir. Öncelikle birinci derece yakınlarından (aile bireylerinden) alınan kan örnekleri neticesinde böbrek için kız kardeşinin uyumlu olduğu belirtilmiş ancak karaciğer için herhangi bir donör bulunamamıştır.

Durumu kritikliğini korumaktadır ve doktorlarımızın verdiği bilgi neticesinde karaciğerin acil olarak bulunması gerektiği bildirilmiştir. Tedavi sürecinde doktorlarımızın vücudu dengede tutabilmek için belirli aralıklarla vücuttan su çekme işlemi ve diyaliz işlemi uygulanmaktadır. Hakan Taşıyan sevenlerinden dualarını eksik etmemesini ve Allah’ın izniyle sağlıklı günlere kavuşması ve sevenlerine tekrar ‘doktor’ olmasını tüm kalbi duygularımızla diliyoruz. Yanımızda olan tüm kardeşlerimize sevgilerimizle.” 

NE OLMUŞTU?

HAKAN TAŞIYAN’DAN HABER VAR

Arabesk müziğinin usta isimlerinden Hakan Taşıyan ayağındaki ağrılar yüzünden tedavi görmeye başlayınca karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı.

Dün sevenlerinden dua isteyen Hakan Taşıyan’ın sağlık durumu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Şarkıcı Işın Karaca sosyal medya hesabından güzel haberi duyurdu: 

“Sevim Emre Gencebay’dan aldığım bilgiye göre sevgili Hakan Taşıyan şu an da hastanede tedaviye alınmış ve en güzel haber de organ nakline ihtiyacı olmaması! Buradan bu müzisyen kardeşimize sahip çıkan Sağlık Bakanlığı ve tüm sağlıkçılarımıza şükranlarımızı sunuyorum..”

Arabesk müziğin ünlü ismi Hakan Taşıyan’ın tedavisine başlandı.

NE OLMUŞTU?

HAKAN TAŞIYAN ORGAN NAKLİ BEKLİYOR

Hakan Taşıyan sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Taşıyan’ın organ nakline ihtiyacı olduğu öğrenildi.

Müzisyen Hakan Taşıyan rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Müzisyenin menajeri sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Taşıyan’ın acil bir şekilde organ nakline ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sevgili Dostlarımız, Değerli Sanatçımız Hakan Taşıyan bugün itibariyle sağlık sorunları nedeniyle ağır durumdadır. Organ Nakline ihtiyacı vardır. Kendisini tekrar aramızda görmek için destek lazım desteklerinizi bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

Hakan Taşıyan’ın 30 yıllık arkadaşı, prodüktörü, şarkıcı Taner Solak yaptığı açıklamada:

“Klip çekimimiz vardı. Bir gün önce, ayağının ağrıdığını söyledi, ancak klip çekimini zor da olsa tamamlayabildik. Bu olaydan önce de yüzü, vücudu şişiyordu, ‘hızlı bir şekilde kilo alıyorum’ diyordu” dedi.

KARACİĞER VE BÖBREK YETMEZLİĞİ

Hakan Taşıyan’ın daha sonra GATA olarak bilinen Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığını ifade eden Taner Solak:

“Karaciğer ve böbrek yetmezliği olduğu söylendi. Sağlık sorunlarının duyurulmasını hiç istemez. Bu nedenle bu konuda hiç yardım istemedi. Açıklama yapmak durumunda kaldık, çünkü Hakan Taşıyan’ın acil bir şekilde organ nakline ihtiyacı var. Bu tedavinin de çok yüksek maliyetlerde ameliyatlar olduğunu öğrendik. Devlet büyüklerimizden ve sevenlerinden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: