''Mustafa Armağan hakkında bu satırları ilk kez okuyacaksınız.''

Bozuk saat, günde bir kere doğruyu gösterir…

Atatürk düşmanı Mustafa Armağan’a, beklemediği yerden, protesto…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretleriyle bilinen, yazar Mustafa Armağan, Adana Çukurova Üniversitesi’nde bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. 

Mustafa Armağan

Kendine tarihçi diyen Mustafa Armağan, Adana Çukurova Üniversitesi’nde bir grup Ülkücü öğrenci tarafından protesto edildi.

Protesto eden grup:

“’Türküz, Türkçüyüz Atatürkçüyüz’ sloganlarını attı. Ülücü grup, ‘Mustafa Armağan’ın, ‘Abdülhamit’i anlamak her şeyi anlamak oluyor’ şeklindeki sözlerinden sonra bozkurt işaretleri yaparak, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganı atan grup, Armağan’ın konuşmasını engelledi…

Mustafa Armağan hakkında bu satırları ilk kez okuyacaksınız

Mustafa Armağan, Süleyman Yeşilyurt, Yavuz Bahadıroğlu Tv Net’te yayınlanan Derin Tarih programında Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan’ı konu edindiler.

Bu programda Atatürk ile Afet İnan’ın ilişkide olduğu iddia edildi. Tabii bu sözler, büyük tepkiyle karşılandı. Türkiye adeta ayağa kalktı. Derin Tarih dergisi toplatıldı. Konuşmacılar soruşturma geçirdi. Süleyman Yeşilyurt göz altında.

O süreçte yazmaya zaman bulamadım. Programa katılanların her biri hakkında çok şeyler yazılabilir. Özellikle “Mustafa Armağan’ın bilinmeyenleri” üzerinde üç-beş yazı bile çıkabilir. Sadece kendisinin özel hayatı en az iki yazı konusu eder.

Atatürk tarihi bir şahsiyettir. Sevebilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz bu başka bir şey. Ülkemizde siyaset gibi tarih de “sevgi ve nefret” üzerine oturtulmuş. Sevgi ve nefret duygularıyla tarihi yorumlayanı zaten tarihçi saymak mümkün değil.

Mustafa Armağan ve diğerleri o yüzden tarihçi değil. Ama Mustafa Armağan “tarihten ve Atatürk’ten iyi para kazanan” biri.

Gittiği konferanslara 3-5 bin lira karşılığında gidiyor, ayda en 50 bin lira sadece buradan kazanıyor. Peki ne anlatıyor? Abdülhamit’i övmek, Atatürk’ü yermek. Ben ne bu Atatürk’ü övüp Abdülhamit’i yermeyi, ne de Abdülhamit’i övüp Atatürk’ü yermeyi hiç anlamış değilim.

Abdülhamit ile Atatürk’ün yarıştırılmasını gerçek tarihçiler de kabullenmiyor. Çünkü Abdülhamit tahttan indirildiğinde Atatürk genç bir subaydı. Abdülhamit’i tahttan indirenler Enver-Talat-Cemal Paşa üçlüsü. Bu üçlü Osmanlıyı batırdı, savaşa soktu, pek çok toprak kaybına sebep oldu ve onların basiretsiz yönetimi nedeniyle ülkemiz işgal edildi. Atatürk ise işgal altındaki ülkemizi düşmanlardan kurtarmak için Milli Mücadeleyi başlattı ve kazanılan savaş sonrası Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Ama “amigo tarihçiler” yıllar yılı bu iki ismi kapıştırdı durdu. Abdülhamit’i Kızıl Sultan, Atatürk’ü dinsiz gören kesimler oluştu. Mustafa Armağan’ın yaptığı aslında sadece Atatürk düşmanlığı değil, bu konuda birkaç hedef gözetiyor. Şu dönemde Atatürk’e hakaret edince, “solcular-ulusalcılar ayağa kalkacak”böylece “gündeme” gelecek. Atatürk’ü pek sevmeyenler onun tarafını tutmuş olacak. Kazandığı popülerlikle yazdığı kitaplardan-konferanslardan para kazanacak.

kAYNAK

odatv.com
Asiye Güldoğan yazdı…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: