GÜNDEM

GENEL YAYIN YÖNETMENİ MUSTAFA ARMAĞAN’IN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Albayrak Medya’ya ait bir diğer dergi olan Gerçek Hayat da kısa süre önce kapağından “Hilafet için toparlanın” çağrısı yapmıştı.

Albayrak Medya’da ‘hilafet’ krizi: Mustafa Armağan gitti

Albayrak grubuna ait Gerçek Hayat dergisinin ardından Derin Tarih dergisinde de ‘hilafet’ sayısı yapıldı. Yönetimi rahatsız ettiği belirtilen sayı toplatılırken Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan’ın görevine son verildi.

 Yeni Şafak gazetesini de yayınlayan Albayrak Medya grubunun dergilerinden Derin Tarih’in genel yayın yönetmenliğini yürüten Mustafa Armağan’ın görevine son verildi.

Medyaya bugün yansıyan iddialara göre Armağan’ın görevden alınmasına neden olan süreç derginin “hilafet” sayısı yapmasıyla yaşandı. 

Armağan’ın bu sayıyı yönetimden habersiz hazırladığı ve bunun büyük rahatsızlığa neden olduğu iddia edilirken dergi toplatıldı. Armağan’ın görevine de son verildi.

Bu iddialarla ilgili Mustafa Armağan ya da Derin Tarih’ten herhangi bir açıklama gelmedi.

İKİNCİ HİLAFET KRİZİ 

Albayrak Medya’ya ait bir diğer dergi olan Gerçek Hayat da kısa süre önce kapağından “Hilafet için toparlanın” çağrısı yapmıştı.

Dergiye siyasetten ve kamuoyundan tepki gelmişti. ‘Hilafet çağrısı yapıldığı’ iddiası üzerine derginin Genel Yayın Yönetmeni Kemâl Özer, kendilerini şöyle savunmuştu:

“Gerçek Hayat’ın ne yazdığına bakmadan linç ettiniz. İçinde ne yazdığını da merak etmediniz. Çıkmış dergiye daha çıkmadı bile dediniz.” 

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top