GÜNDEM

ERDOĞAN LEHİNE SONUÇLANAN SADECE BİR DAVA VAR

“2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız @kilicdarogluk aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40, Nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21, 18 dava lehimize, Sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı! Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!”

Kılıçdaroğlu’nun avukatından Erdoğan’a dava yanıtı

Erdoğan’ın bugünkü yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açtığı her davayı kazandığını belirtmesi üzerine Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’ten açıklama geldi.

Avukat Celal Çelik:

“Erdoğan’ın açtığı davalardan 21’i nihai olarak sonuçlandı… 18 dava bizim lehimize sonuçlandı. Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü! “

Erdoğan:

“Berat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibariyle tabii ki yargıda hakkını arayacaktır..

Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş bu.”

Erdoğan’ın bu açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’ten cevap geldi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Açtığı her davayı kazanıyormuş! Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak! Ha bir de fakir fukarayı düşünüyorlarsa kaynağı belirsiz servetlere yönelseler ya!.. Sıfırlanan paralar ne güne duruyor!.. Şahsımın itibarından birazcık ödün bile yeter!

2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız @kilicdarogluk aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40, Nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21, 18 dava lehimize, Sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı! Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top