DÜNYA

ESKİ ABD BAŞKANI DONALD TRUMP’IN MEŞHUR TRUMP PLAZA’SI KONTROLLÜ ŞEKİLDE YIKILDI

Trump’ın kumarhane-oteli yıkıldı

Eski ABD Başkanı Trump’ın, 1984’te yaptırdığı ve işletmenin iflası üzerine devrettiği otel-kumarhane 3 bin çubuk dinamit kullanılarak kontrollü şekilde yıkıldı.

Meşhur Trump Plaza’nın yıkımı izlemek isteyen kalabalık ise binayı gören bir işletmeye kişi başı 10 dolar ödedi.

Atlantic City’de Trump’ın 1984’te yaptırdığı ve işletmenin iflas etmesi üzerine devrettiği Trump Plaza’nın yıkımında 3 bin çubuk dinamit kullanıldı.

 Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın New Jersey eyaletinde yaptırdığı ve uzun süredir boş olan otel ve kumarhane-eğlence merkezi büyük bir kalabalığın meraklı bakışları arasında kontrollü şekilde yıkıldı.

Meşhur binanın yıkılışını seyretmek isteyen kalabalık bir grup, plazayı gören bir işletmeye giriş için kişi başı 10 dolar ödeyerek tarihi ana şahitlik etti ve telefonlarıyla görüntü aldı.

Atlantic City yetkilileri, Amerikan basınına verdiği demeçlerde, bunun politik bir karar olmadığını belirtse de yıkımın Trump’ın azil davasının ardından gerçekleşmesi, eyaletin çoğunluğu Demokrat toplumu arasında farklı yorumlara neden oldu.

Dünyanın birçok ülkesinde otel ve eğlence merkezlerine sahip olan Trump, işletmenin kar getirmemesi üzerine Atlantic City’deki işletme ile 2009’da ticari bağlarını kesse de bina yıkıldığı ana kadar Trump Plaza olarak anılmaya devam etti. 

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top