GEZİ DİRENİŞİ SONRASI HEDEF GÖSTERİLEN MEMET ALİ ALABORA EKRANLARA DÖNDÜ

Estimated read time 3 min read

Share this content:

Memet Ali Alabora ekranlara geri döndü

Siyasi nedenlerden ötürü bir süredir yurt dışında yaşayan oyuncu ve yönetmen, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Memet Ali Alabora:

“İstanbul’a dönmeyi tabii ki isterim. Muhtemelen ikili bir hayat yaşıyor olurum. Çünkü artık burada da bir işim var.”

Gezi direnişi sonrası hedef gösterilmesinin ardından Galler’e yerleşen Memet Ali Alabora, DW Türkçe’den Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtladı.

Memet Ali Alabora, yıllar sonra ekrana dönerken, Birleşik Krallık’taki Galler’de yayınlanmaya başlayan Fflam adlı dizinin başrol oyuncularından biri olduğunu söyledi.

Filmde Türkiye’den siyasi nedenlerden ötürü ayrılmak zorunda kalan “Deniz” adlı bir karakteri canlandıran Alabora, yeni dizisine ve Türkiye’ye dair açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL’U ÖZLÜYOR MU?

“Neden kalıp yargılanmayı tercih etmedin?”

Memet Ali Alabora:

“2013 yılında yurt dışına seyahat amaçlı çıktım. Bana ise 2018’de dava açıldı..Bu iddianameyi hazırlamanın suç olduğunu, herhangi bir hukukçu çok net söyleyebilir..

Adil yargılanmayı geçiyorum, ortada bir davaya teşkil edecek durum yok. Yargılanmamamız gerekiyor..

2013 yılı için…Ben kendimi hiç güvende hissetmedim diyebilirim. Ben hayatım boyunca kendimi hep İstanbullu olarak tanımladım. Ama buraya geldikten sonra fark ettim ki, bir yerli olabiliyormuşum.”

Özlüyor musun İstanbul’u?”

Memet Ali Alabora:

“Ya orada çok tuhaf bir ilişki var. Ben İstanbul’a gideceğim zaten, bir kere çok üzüleceğim. Bir kere bir sürü arkadaşım artık yok. Bir sürü mekan yok. İstanbul sadece su, gökyüzü, dağlar tepeler yeşillik değil. Bunlar olmayınca şehir de yok gibi geliyor.”

İSTANBUL’A DÖNMEYİ DÜŞÜNÜYOR MU?

“Dönmeyi düşünüyor musun?”

Memet Ali Alabora:

“Tabii ki İstanbul’da tekrar üretmek, lüfer yemek, muhabbet etmek, dostlarımı görmek, ailemi görmek tabii ki isterim. Muhtemelen ikili bir hayat yaşıyor olurum. Çünkü artık burada da bir işim var, arkadaşlarım var, çevrem var, projelerim var..

Türkiye siyasetini gün gün takip etmiyorum..

Türkiye’nin gündemine her gün bakmamakla beraber takip ediyorum. Boğaziçililerin başlattıkları mücadele, yine tutuklamalarla devam eden süreç, zannediyorum en gündemde olan şeydir.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

DW Türkçe’den Nevşin Mengü

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.