GENEL

DOĞAN CÜCELOĞLU ÖLDÜ!

Psikolog Doğan Cüceloğlu İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. Cüceloğlu’nun ölüm nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu

Psikolog Doğan Cüceloğlu, evinde ölü bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Doğan Cüceloğlu’nun ölümüne ilişkin yapılan açıklamada:

“Müteveffanın kafa kısmında düşmeye bağlı kanamanın olduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir” denildi.

Açıklamada:

“İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 06.02.2021 tarihi saat 14.00 sıralarında Beşiktaş ilçesi Akatlar Mahallesi’nde, meydana gelen olayda; Mehmet Doğan Cüceloğlu isimli şahsın yaşamını yitirdiği bilgisinin edinilmesi üzerine; müteveffanın evinde yapılan inceleme ve araştırma sonucunda, müteveffa şahsın evini haftada 2 defa temizlemeye giden M.Ç isimli şahısla yapılan görüşmede, evin kapısına geldikten sonra 2 defa zile bastığı, kapıyı açan kimse olmadığı, evin içine girdiğinde müteveffa şahsı hareketsiz olarak yerde yatar vaziyette gördüğünü ve daha sonra yetkililere haber verdiğini beyan etmiş, müteveffanın kafa kısmında düşmeye bağlı kanamanın olduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir?”

 Psikolog Doğan Cüceloğlu İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. Cüceloğlu’nun ölüm nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu Beşiktaş Akatlar’daki evinde ölü bulundu.

İlk belirlemelere göre, Cüceloğlu, evinde düşüp kafasını yere çarpma sonucu hayatını kaybetti.

Alışverişten dönen Cüceloğlu’nun eşi, evde kocasının cansız bedeni ile karşılaştı. 

Olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evin içerisinde incelemelerde bulundu.

İlk incelemelere göre Cüceloğlu’nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis ekiplerinin incelemeleri sürüyor

SON PAYLAŞIMINI BUGÜN YAPMIŞTI

Cüceloğlu, ölüm haberinden yaklaşık 2 saat önce Twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, yetkililer evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlu için araştırma yürütüyor. Cüceloğlu’nun ölüm nedeni araştırılıyor.

Doğan Cüceloğlu kimdir?

 Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke’de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli’nde liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

Cüceloğlu, ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye’de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi’nde görev yaptı, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD’deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi’nde görev aldı.

1996’dan bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. 1990’dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu’nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

Doğan Cüceloğlu’nun kitapları şöyle: ‘Derviş’in Aklı Profesör Ahmet Dervişoğlu ile Sohbetler, 2016’, ‘Öğretmen Olmak’, ‘İnsan İnsana’, ‘İnsan ve Davranışı’, ‘İçimizdeki Çocuk’, ‘İyi Düşün Doğru Karar Ver’, ‘Yetişkin Çocuklar’, ‘İçimizdeki Biz’, ‘Savaşçı’, ‘‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim’, ‘‘Mış Gibi’ Yaşamlar’, ‘Başarıya Götüren Aile’, ‘Bir Kadın Bir Ses’, ‘Korku Kültürü’, ‘İletişim Donanımları’, ‘Onlar Benim Kahramanım’, ‘İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog’, ‘İnsan İnsana Sohbetler 1’, ‘Gerçek Özgürlük’, ‘Var Mısın?’

İLGİLİ HABER

Duvar

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top