SPOR

ERKEK SUTOPU MİLLİ TAKIMI TOKYO OLİMPİYATLARI ELEMELERİ’NDEN DİSKALİFİYE EDİLDİ

Türkiye Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün, Erkek Milli Takımı’nın Tokyo Olimpiyatları Elemeleri için Rotterdam’da bulunduğunu hatırlatarak, “5 sporcumuzun Covid-19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizi maçlara çıkartmadılar” dedi.

Bütün kafilenin kaldıkları otelde karantinaya alındığı açıklandı.

Hollanda’da bulunan Erkek Sutopu Milli Takımı, 5 sporcuda Covid-19 tespit edilmesi nedeniyle Tokyo Olimpiyatları Elemeleri’nden diskalifiye edildi.

Türkiye Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün:

“Erkek Milli Takımı, Tokyo Olimpiyatları Elemeleri için Rotterdam’da bulunuyor…5 sporcumuzun Covid-19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizi maçlara çıkartmadılar..

Kafilede 13’ü sporcu 17 kişi bulunuyor. Türkiye’de uçağa binmeden önce de yapılan testler negatif çıkmıştı. Hollanda’ya gittikten sonra önce bir sporcumuzun, daha sonra da diğer arkadaşlarımızın testleri pozitif çıktı. 5 çocuğumuzun testi pozitif çıkınca müsabakalara katılamadık. Diskalifiye ettiler.”

AMBULANS UÇAK TALEP EDİLDİ

Bütün kafilenin karantinada olduğunu söyleyen Akgün:

 “Ben yarın Hollanda’ya gidecektim, bu durumda gidemiyorum. Genel sekreterimiz orada. Bütün kafileyi karantinaya aldılar. Otelden dışarıya çıkarmıyorlar. Bütün sporcular ayrı ayrı odalarda kalıyor, yemekleri kapılarına bırakılıyor. Büyükelçiliğe durumu aktardık, Sağlık Bakanlığı ile ambulans uçak için irtibata geçildi. Covid-19 testi pozitif çıkan çocukları yarın ambulans uçakla Türkiye’ye getirmenin yollarını araştıracaklar. Diğer kafilemiz de yarın veya öbür günkü uçakla artık dönecek.”

Vedat Akgün, milli takımın Türkiye’de kamp sırasında sürekli teste girdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bu çocuklar 15 gündür Ankara ve İstanbul’da kamptalardı. Hem Ankara’da hem de İstanbul’da 3-4 günde bir test yapıldı. İstanbul’da iki çocuğumuzun testi pozitif çıkmıştı. Onları zaten kafileden çıkarıp, yedek sporcuları kadroya dahile ettik. Ondan sonraki süreçte yapılan testler negatif çıkmıştı. Uçuştan en az 72 saat önce test isteniyor, o testlerde de olumsuz bir şey çıkmadı. Uçağa binerken otomatikman bütün yolculara test yapılıyor, yine pozitif sonuç çıkmadı. Hollanda’daki otelde birinci gün 1, ikinci gün 2 sporcumuzun testi pozitif çıktı. Bu sabah bir test daha yaptılar. Oynayabilseydik maçımız bu akşam olacaktı. Sabahki testte 2 sporcumuzda daha pozitif sonuç çıkınca devre dışı bıraktılar.” 

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top