GÜNDEM

ERDOĞAN’DAN ‘GARA’ AÇIKLAMASI…

“Bu süre esnasında esirleri bunlar mağarada köşe noktaya sıkıştırarak en son bunlardan biri, biz Meclis’te bununla ilgili soruşturma önergesi vererek, bunun detaylarını Meclis’te gündeme getirecekler.. .”

Erdoğan partisinin Rize, Aksaray, Eskişehir ve Konya 7. İl Kongrelerinde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde: 

“Irak’ın kuzeyindeki terör yuvaları için başlattığımız harekatta şehit olan 3 askerimiz ile teröristler tarafından alçakça katledilen şehit edilen 13 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. 

Bu kardeşlerimizin bir kısmı 5 ay, bir kısmı 6 ay bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne nasıl kurtaracağız, hep bunun hesabını yaptık. Çok uğraştık. Bu operasyonların yapıldığı gece bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. En son bu operasyonların yapıldığı gece bu operasyonları yapmak suretiyle kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Gerek Savunma Bakanım, gerek Genelkurmay başkanım, gerek polis hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı. İlk etapta inlerine gireceğiz demiştik ya 42 tane terörist bu esnada gebertildi.

Bu süre esnasında esirleri bunlar mağarada köşe noktaya sıkıştırarak en son bunlardan biri, biz Meclis’te bununla ilgili soruşturma önergesi vererek, bunun detaylarını Meclis’te gündeme getirecekler. 

 Bu sabah Naci beyle konuştuk, bunun adımını atacağız. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol…”

ABD’NİN AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ 

Erdoğan:

“ABD’nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Maalesef bunu başından itibaren hep gördük. Kuzey Irak’a binlerce TIR bunlar tank getirdiler, mühimmat getirdiler ve bunları teröristlere teslim ettiler. Bu teröristler de bizim güvenlik güçlerimizle orada savaştılar. Eğer biz sizinle NATO’da berabersek bize samimi davranacaksınız, teröristlerin yanında yer almayacaksınız, eğer yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız. Bu operasyonda şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, 51’i ölü 53 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Her geçen yıl daha da gelişen kabiliyetleri, donanımı ile Türk ordusunun önünde durabilecek ne terör örgütü ne de piyon güç vardır.”

“HEPİNİZ SORUMLUSUNUZ

Erdoğan:

“Bu masumların kanı terör örgütüne sahip çıkan, destek veren, sempati sergileyen herkesin eline bulaşmıştır. Bu sözlerim terör örgütüne destek veren herkesin eline bulaşmıştır. Kendi ülkelerinde ellerinde çakı olan birini potansiyel terör örgütü üyesi olarak görenleredir. Bu sözüm demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleri uzantılarına sınırsız destek verenleredir. Terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, hepiniz 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz. Hepsi bu 13 masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz..

Bu masumların kanı Irak’ta Suriye’de hangi isimle faaliyet gösterirse göstersin herkesin eline bulaşmıştır. Bu sözüm medya ve sosyal medya dahil her platformda teröre sempati besleyenlere karşı en sert tedbirleri uygulamaktan kaçınmayanlaradır. Bay Kemal bunları iyi öğren, kimin nerede ne yaptığını biz iyi biliyoruz. Sen de bunları öğreneceksin. Bu sözüm yanına aldığın paydaşlarınla ortaklarınla, Ankara’dan İstanbul’a yürümeye benzemez. Bu gerçekleri iyi öğreneceksin. Bu sözüm toplum huzurunu, ülke güvenliğini milli çıkarlarını tehdit eden her kesime dünyayı dar edenleredir. Bu sözüm demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleriyle onların siyasi ve sivil görünümlü uzantılarına sınırsız destek verenleredir.”

‘SAYIN BİDEN LÜTFEN SEN DE BUNLARI İYİ TANI’

Erdoğan:

“Bölücü terör örgütü 1984 yılından bugüne kadar 30 bin sivil insanımızı aynı şekilde katletmiştir. Bunların içinde henüz gün ışığı görmemiş anne karnındaki bebekten kundaktaki bebeğe, çobandan imama, sağlıkçıtan esnafa her kesimden insanımız vardır. Dünyaya diyoruz ki gelin bu alçakların gerçek yüzünü iyi tanıyız. Sayın Biden lütfen sen de bunları iyi tanı. Ama bunları tanırken FETÖ’yü de iyi tanı. bunlar 1987’de Mardin Pınarcık’ta 16’sı çocuk parlamentodaki uzantılar varya orada zaman zaman açıklama yapıyorlar 6’sı kadın 30 kişiyi Siirt Eruh’ta 25 sivili katledenlerdir. Bunlar 1990’da Şırnak Güçlükonak’ta 12’si çocuk 21 sivili, 1992’de Bitlis Tatvan’da 13 sivili, 1992’de yine Bitlis’te 19 sivili alçakça öldürenlerdir. 1993 yılında Siirt’te bir okul bahçesinde 13’ü çocuk 22 kişiyi, Bitlis’te 33 silahsız askeri, Erzincan’da 33 sivili, Van Bahçesaray’da 24 sivili kurşuna dizenlerdir. 1994’te Mardin Savur’da 11’i çocuk 21 sivili katledenlerdir. Bunlar İstanbul’da Mısır Çarşısı ve Beşiktaş saldırılarından Ankara’da Anafartalar Çarşısı ve Güvenpark bombalarıyla ayrım gözetmeden saldıranlardır. Bunlar Trabzon’da Eren Bülbül’ün Diyarbakır’da Yasin Börü’nün Batman Kozluk’ta öğretmen Aybüke Yalçın’ın katilidir. Bunlar İstanbul Bağcılar’da Serap Eser kızımızı canlı canlı yakanlardır. Bu örgütün sivil katliamlarını eğer kitaplaştıracak olursak batılıların anlı şanlı ansiklopedilerinin hacimlerini geride bırakır. Karşımızda bir insanın ölümü trajedidir. Bir milyon insanınölümü ise istatistiktir. Böyle diyen bir zihniyet olduğunun da farkındayız. ” 

“TERÖR MESELESİNİ SONA ERDİRECEK HER ADIMI ATTIK

Erdoğan:

“Geçmişte tüm kesimlerden vatandaşlarımızın hayatını olumsuz yönde etkileyen yasaklar, baskılar, sınırlamalar ortadan kalkmıştır. Darbelerin vesayetin siyasi ve sosyal krizden yeni anayasasını konuşabilen bir Türkiye’ye geldik..

Bi tarafta SİHA bir tarafta İHA obür tarafta da Ayasofya. Allah’ım sana hamdolsun. Gençliğimizin rüyasıydı bunlar. Şimdi gerçekleşti. Bu süreçte ülkemizin demokraside ve ekonomide geldiği seviye itibarıyla gördüğümüz için terör meselesini sona erdirecek her adımı attık. Uzattığımız her el terör örgütü tarafından hunharca ısırıldı.”  

Soylu’ya çok sert sözler

“Sokak ağzıyla açıklamalar yaparak milletimizin temiz duygularını istismar etmeyi de bırakın”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ:

“Şehitlerimizin aziz hatırasına ve yakınlarının acılarına karşı azıcık hürmetiniz ve saygınız varsa bu milletten özür dileyin ve istifa edin. Sokak ağzıyla açıklamalar yaparak milletimizin temiz duygularını istismar etmeyi de bırakın.”

Soylu’yu istifaya çağıran Özdağ, şu paylaşımları yaptı: 

“Sayın Süleyman Soylu, şehitlerimizin aziz hatırasına ve yakınlarının acılarına karşı azıcık hürmetiniz ve saygınız varsa bu milletten özür dileyin ve istifa edin. Sokak ağzıyla açıklamalar yaparak  milletimizin temiz duygularını istismar etmeyi de bırakın.

Şehitlerimiz ölmüyor, el-Hak iman ettik ve dahi ilan ediyoruz. Şehitlerimiz ölmüyor evet, ama vatan evlatlarımızın kanı üzerinden siyaset yapan, ikbal devşiren ne kadar iki yüzlü karanlık figür varsa, maalesef bu milletin umutlarını öldürüyor.

PKK teröristleri tarafından şehit edilen masum vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, akraba ve yakınlarına da sabır diliyorum. Ve soruyorum; yıllardır PKK’lı teröristlerin elinde rehin tutulan masumları, bugüne kadar niçin kurtarmadınız? Milletimizin bilmeye hakkı yok mu?

Terör belasını bile siyasetlerine şov malzemesi yaptığı iddia edilenlerin böyle bir operasyonda yine benzer kaygılar taşıyıp taşımadığını milletimiz ve herşeyden önce şehit yakınları öğrenmek istiyor. 

Çarşamba açıklanacağı söylenen müjdenin bu konuyla bir alakası var mıydı?

Operasyondan beklenilen elde edilemeyince mi açıklamadan vazgeçildi? Eğer böyle değilse açıklamaktan vazgeçilen müjde neydi? Yıllardır asker ve polislerimiz PKK’nın elinde rehinken mi terörist elebaşısının ve kardeşinin TRT’de mektubunu okutup röportajlarını yayınlattınız?

Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanının açıklamaları birbirinden niçin farklı? Koskoca MSB’nın bizzat yönettiği bir operasyonda bunca şehit verilmişken ortada büyük bir başarı varmış gibi açıklamalar da ne oluyor? Madem başarı var, niçin  şehit açıklamasını bir valiye yaptırıyorsunuz?

Yıllardır PKK’nın elinde rehin olan asker, polis vatandaşlarımızı kurtarmak için operasyon yapılıyor, 13 asker-polis yurttaşımızla birlikte 16 şehit veriyoruz,  sonra milletin gazını almak için karşı taraftan 48 kişi öldürdük diyorsunuz.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top