SIYASET

EDEP VE AHLAK SOHBETLERİ

“Hamile kadınların sokağa çıkması edepsizliktir”
”Çalışan kadın ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor.”

“HAMİLE KADINLARIN SOKAĞA ÇIKMASI EDEPSİZLİKTİR”

“Hamile kadınların sokağa çıkması edepsizliktir” sözlerini sarf eden Ömer Tuğrul İnançer, Yıldız Teknik Üniversitesinde konferans verdi!!! 

Yıl; 2013, Yer; TRT ekranları
Sözlerini sarf eden: Ömer Tuğrul İnançer


AKP’li Esenler Belediyesi, “Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu” adı altında bir etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında Ömer Tuğrul İnançer, YTÜ Davutpaşa yerleşkesinde “Edep ve ahlak sohbetleri” başlıklı bir konferans verecek!

Öğrenciler:

“Etkinlik, belediyenin etkinliği ancak üniversitemizin bu zihniyette bir şahsa kapılarını ve salonlarını açması, ülkemizde akademinin ne durumda olduğunu gösteriyor”

İNANÇER NELER DEMİŞTİ? 

‘Ramazan Sevinci’ adlı program da…

Ömer Tuğrul İnançer:

“Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar… Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir”

ÇALIŞAN KADINLARA, İFTİRA- HAKARET…

TRT’deki “Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız” isimli programda…


İnançer:

”Kadının ekonomik hürriyeti gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi gerekir. Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor.  Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, ‘Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum’, ‘kadının ekonomik hürriyeti’ gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır.”


”İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler.”

”Çalışan kadından bahsediyorum. ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor.”

”Ben eş demem. Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır.”  

TRT 1’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” programı Ömer Tuğrul İnançer, TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı davetiyle meclis personeline “Hazreti Mevlana’yı Anlamak” konulu konferans verdi.

HARF DEVRİMİ VE İNANÇER

İnançer:

”Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 Kasım 1928’de yaptığı ‘Harf Devrimi’ hakkında şunu diyebilirim. Bu memlekette inkilap. (köpekleştirme) yapılmıştır. Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de olmuştur. Bir gecede Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir”

“MEVLEVİHANELERİN PATRİKHANE KADAR HAKLARI KORUNMUYOR.”

İnançer:

“Mevlevihanelerin patrikhane kadar hakları korunmuyor; Çünkü Anayasa’ya aykırı. 1925 tarihli kanun değiştirilmesi teklif edilmesi dahi anayasaya aykırı. Böyle vatandaşa böyle kanun. Kaldır onu, anayasadan kaldır o maddeyi devirdiğimiz şeyleri dikelim, o zaman düzelir. İnkilap mı? İnkilap ne demek biliyor musunuz ‘Köpekleştirme’ demektir. Ancak inkılap dersek ‘Kalp etme’ diye bakacaksınız. Bu memlekette inkilap yapılmış. İskenderiye Kütüphanesi ve Bağdat Kütüphanesi dünyanın en büyük kütüphane cinayeti diye tarihe geçmiştir. Yalan. Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de işlenmiştir. Bu mübarek Meclis’in çatısı altında söylüyorum. Ne dediğimi de biliyorum ben hukukçuyum. Bir gecede bütün Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir. Kütüphaneler kapatılmıştır. Eğer yazı Latinize edilmekle adam olunaydı Japonlar o kargacık burgacık yazılarıyla bugüne gelemezdi.”

KIZI ÇALIŞAN KADIN!

Kadını her ortamda aşağılayan, Ömer Tuğrul İnançer’in kızı E.İ.L., büyük bir şirkette kurumsal iletişim direktörü olarak atandı… Konu hakkında Hürriyet’e açıklama yapan E.İ.L., “Haber doğru. Ancak bu konuda açıklama yapmak istemiyorum” dedi

Kaynak

/haber.sol.org.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top