SIYASET

SALDIRILAR MHP GENEL MERKEZİ’NİN BULUNDUĞU BALGAT KAYNAKLI

“Kabul edilemez hadiseler bunlar. Cesareti iktidardan ve İçişleri Bakanı’ndan alıyor. Adamlar yakalanıyor, iki saat sonra serbest kalıyorlar.”

BAHÇELİ’NİN HEDEF GÖSTERDİĞİ TAHA AKYOL’A, YAŞAR OKUYAN’DAN DESTEK GELDİ

“Akyol, Bahçeli’ye sorsa 564 sanıklı MHP davasında yargılanırken sen neredeydin?”

12 Eylül 1980’den sonra Taha Akyol ile birlikte MHP davasından yargılanıp aynı hücrede kaldıklarını söyleyen Yaşar Okuyan:

“Akyol, Bahçeli’ye sorsa bizim canımıza okunuyordu orada. Sen neredeydin o tarihlerde? 564 sanıklı davada Bahçeli yoktu.”

Yaşar Okuyan’dan (solda),  MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin eleştirdiği Taha Akyol’a (ortada) destek geldi / Fotoğraf: AA / cafemedyam

Saldırıya uğrayan üç kişinin de ortak özelliği ülkücü kökenli olmaları ve mevcut MHP yönetimine yönelik eleştiriler getirmeleri.

  • Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ,
  • Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve
  • KRT TV Programcısı Afşin Hatipoğlu’nun geçen günlerde 24 saat içerisinde peş peşe saldırıya uğraması

Saldırıyla alakalı olarak MHP ve Ülkü Ocakları’nı adres gösteren kimi açıklamalara bu cenahtan sert tepki geldi.

“TAHA AKYOL MHP’Yİ BİLİR!”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bazı gazetecilerin adını anarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Karar gazetesinin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir..

Bilhassa Taha Akyol MHP’yi bilir, tavsiyem mezkur sipariş üzerine yazan isimlerle birlikte Serok Ahmet’e bizi acilen anlatmasıdır.”

“ESKİ MHP YÖNETİCİSİ YAŞAR OKUYAN’DAN BAHÇELİ’YE TEPKİ

Yaşanan saldırılarla ilgili soruşturma sürerken bir değerlendirmede 12 Eylül 1980 öncesinde MHP Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Okuyan’dan geldi.

Yasar Okuyan, önce Bahçeli’nin açıklamalarına atıfta bulunduktan sonra saldırıların kaynağının MHP Genel Merkezi’nin bulunduğu Balgat kaynaklı olduğunu iddia etti:

“SALDIRILAR BALGAT BAĞLANTILI”

Yaşar Okuyan:

“Hepsi Balgat bağlantılı. Böyle kendiliğinden 5-6 kişi bir araya gelecek ‘hadi filancayı dövelim’ diyecek… Böyle bir şey olmaz. Ancak aşiret çatışmalarında olur bu. ‘Vay bizim aşiretten falancayı dövmüşler biz de dövelim’ derler. Amaç iyice dibe vurmuş Devlet Bahçeli yönetiminde MHP taraftarlarına moral vermek. ‘Bak görüyor musunuz bize kimse bir şey yapamaz, bak görüyor musun nasıl indirdi arkadaşlarımız… ‘Semih Yalçın diyor ki ‘Bizim taraftarın delileri’ çoktur. Karşı taraf yok ama biri de çıkıp ‘Bizim tarafta da deliller çoktur’ dese ne olacak Türkiye birbirine mi girecek. Kabul edilemez hadiseler bunlar. Cesareti iktidardan ve İçişleri Bakanı’ndan alıyor. Adamlar yakalanıyor, iki saat sonra serbest kalıyorlar.”

“SALDIRILAR SÜRECEK”

Benzer saldırıların süreceğini öne süren Yaşar Okuyan:

“Saldırılar kesinlikle devam edecek. Göreceksiniz. Kendisi bizzat hedef gösteriyor.” 

yaşar.jpg
Yaşar Okuyan kendisinin ve Akyol’un da yargılandığı MHP davasında Bahçeli’nin olmadığını söyledi / cafemedyam

“564 SANIKLI MHP DAVASINDA BAHÇELİ YOKTU”

Bahçeli’nin Karar gazetesini ve yazarı Taha Akyol’a yönelik ifadelerini de eleştiren Yaşar Okuyan, Bahçeli’ye eleştirilerini şöyle sürdürdü:

‘Taha Akyol, MHP’yi bilir’ diyor. Doğru. Taha Akyol MHP’yi bilir. 12 Eylül öncesinde MHP Genel İdare Kurulu Üyesiydi. 564 sanıklı MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında birlikte yargılandık. 220 idam istenen davada birlikteydik. Mamak’ta 29 gün aynı hücrede birlikte kaldık. Bir jilet parçası bulsam intihar edecektim o günün şartlarında. Taha Akyol bu. Şimdi ‘Taha Akyol bilir’ diyorsun. Şimdi Taha Akyol sorsa Devlet Bahçeli, bizim canımız okunuyordu orada, 564 sanıklı MHP davasında yargılanıyorduk. Sen neredeydin o tarihlerde. 564 sanıklı davada Devlet Bahçeli yoktu.

Selçuk Özdağ'a saldıran Ülkü Ocakları yöneticisi Abdurrahman Gülseren'in Erdoğan'ı tehdit ettiği görüntüler ortaya çıktı

SELÇUK ÖZDAĞ’A SALDIRAN ÜLKÜ OCAKLARI YÖNETİCİSİ ABDURRAHMAN GÜLSEREN’İN ERDOĞAN’I TEHDİT ETTİĞİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a Ankara’da düzenlenen silahlı ve sopalı saldırının ardından tutuklanan Ülkü Ocakları yöneticisi Abdurrahman Gülseren’in Erdoğan’ı tehdit ettiği video ortaya çıktı.

Terakki Mecmua Sohbetleri İttihat Terakki ve Milliyetçilik başlığıyla YouTube’da arkadaşıyla yaklaşık 45 dakika uzunluğunda bir video çeken Abdurrahman Gülseren, Erdoğan ile ilgili şu sözleri sarf ediyor:

“Erdoğan günümüzün 3. Abdülhamid’i 2. Abdülhamid’i biz indirdik üçüncüsünü de biz indireceğiz inşallah. Erdoğan kendine Abdülhamid’i rehber alan bir adam. Biz de Erdoğan’a karşı ittihatçıları rehber alan bir adamız.”

ÖZDAĞ, VİDEOSU VAR DEMİŞTİ

Silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Halk TV’de katıldığı programda saldırıda tutuklanan Gülseren’in videosunu gündeme getirerek Erdoğan’ın tehdit edildiğini ifade etmişti.

SELÇUK ÖZDAĞ’A SALDIRANLARIN İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırı olayıyla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada tutuklanan iki şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı.

Tutuklanan iki şüphelinin  iş aramak amacıyla  gittikleri Çankaya’nın bir sokağında Özdağ ile tesadüfen karşılaştıklarını ileri sürdükleri öğrenildi.

“YOLDA TESADÜFEN GÖRDÜM

Şüphelilerden A.G., ifadesinde, diğer tutuklu şüpheli G.T.’nin 3 yıllık arkadaşı olduğunu, olay günü iş aramak için sözleştiklerini, bir arkadaşlarından aldıkları otomobille Kızılay’da buluşup birlikte Çankaya’ya gittiklerini, aracı adresini bilmedikleri bir sokağa park ettikten sonra iş aramaya yaya olarak devam ettiklerini söyledi..

A.G,  yolda giderken sosyal medya ve televizyondan tanıdığı Selçuk Özdağ’ı tesadüfen görerek, daha önce yaptığı açıklamaları sormak için yanına gittiğini belirterek,  “Selam verip kendisine ‘Siz Selçuk Özdağ mısınız?’ diye sordum. Evet cevabı alınca, ‘size bir soru sorabilir miyim?’ dedim. O da bana ‘evet’ dedi. Ben ‘Siz daha önce milletvekilliği yapmış, milletimizin vergilerinden maaş almış bir insansınız, FETÖ lideri Fetullah Gülen hakkında ifadelerini sordum. O da bana ‘Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim p..ler  ’ diyerek saldırdı..

Benim çeneme bir yumruk attı. Sonra yanımda bulunan G.T. bizi ayırmak istedi, ona da yumruk attı. Aramızda bir arbede çıktı, biz de kendimizi savunduk. Arbede sırasında Selçuk Özdağ yere düşerek yol kenarında bulunan bahçe korkuluğuna kafasını vurdu..

Yerden kalkarken orada bulunan kim olduğunu bilmediğim, tanımadığım şoförü ya da koruması olan kişiye seslenerek ‘B. vur p…’ diye bağırdı. Ben de bu kişinin elini beline doğru götürdüğünü görünce, onu tutarak orada bulunan bir aracın üzerine doğru itekledim. Bize ateş edeceklerini düşündüğümüzden G.T. ile birlikte olay yerinden uzaklaştık..

Biz uzaklaşırken arkamızdan 4 el ateş edildi ancak, bize isabet etmedi, biz de park etmiş olduğumuz aracın yanına gittik ve aracımıza binerek olay yerinden uzaklaştık. G.T.’nin Gazi Mahallesinde bulunan evine gittik.” dediği öğrenildi.

DİĞER 3 KİŞİNİN VARLIĞINI KABUL ETMEDİLER

Selçuk Özdağ ile karşılaşmalarının tesadüf olduğunu ileri süren A.G.:

“Bizde ne sopa ne de silah yoktu, tam aksine bize karşı silahlı bir saldırı olmuştur. Kendisinin yapmış olduğu açıklamalar yalandır, olayın reklamını yapmaya çalışmaktadır” dedi..

Sorgu sırasında aracı M.Ş. isimli ortak arkadaşlarından aldıklarını söyleyen A.G., olay yeri çevresindeki güvenlik kameralarından alınan görüntülerde,  olayı  5 kişinin gerçekleştirdiğinin tespit edildiğinin belirtilmesi üzerine:

  “Araç içerisinde ben ve G.T. bulunuyorduk, araç içerisinde başka kimse yoktu” dedi.

Güvenlik kameralarından tespit edilen görüntülerde olay sırasında elinde sopa ve silah olan kişilerin kim oldukları sorusuna A.G., sadece kendisi ve G.T.’nin olay yerinde olduğunu, ellerinde sopa veya silah benzeri bir şey olmadığını savundu..

Olay sonrası aynı araca binen diğer şüphelilerle ilgili soruya ise A.G., “Bizim aracımıza bizden başka binen olmadı. Kamera kayıtlarında bahsettiğiniz elinde bulunan silah olan kişi ise Selçuk Özdağ’ın korumasıdır, aracımıza binmemiştir” dedi.

“AYAĞI KAYDI DEMİR KORKULUĞA KAFASINI ÇARPTI

Tutuklu şüpheli G.T.  de  aracı M.Ş. isimli kişiden emanet aldığını ve iş aramak için tesadüfen olayın yaşandığı adrese gittiklerini belirterek şu ifadeyi verdiği ortaya çıktı:

“Kar yağdığı için gitmiş olduğumuz yerlerde sokak aralarında aracın kayabileceğini düşünerek aracı park edip yaya olarak iş yerlerinin olduğu yerlere doğru yürümeye başladık. Hem yakın bir cami bulursak burada da cuma namazını kılarız, diye düşünüyorduk. Ben telefonla görüşme yaparken A.G. benim biraz önümden gidiyordu, o sırada biriyle tartıştığını gördüm. Onlara doğru yaklaşınca A.G.’nin tartıştığı kişinin sosyal medyadan sıklıkla gördüğüm Selçuk Özdağ olduğunu fark ettim. A.G., Selçuk Özdağ’a hitaben ‘Bu nasıl vatanseverlik, FETÖ terör örgütünü överek mi vatanseverlik oluyor, sen nasıl bu milletin vekili olacaksın’ dedi. Selçuk Özdağ da ‘Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim lan p..ler’ diyerek küfür etti. Ben de Selçuk Özdağ’a hitaben “Daha önce Fetullah Gülen’i öven konuşmalar da yaptın, hiç mi utanmıyorsun, bir de vatan millet edebiyatı yapıyorsun’ dedim. Selçuk Özdağ bana hitaben ‘Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim lan’ dedi. Daha sonra Selçuk Özdağ A.G.’ye yumruk salladı. Değip değmediğini bilmiyorum, ben de araya girdim ve vurarak itekledim, uzaklaştırdım. Selçuk Özdağ yere düştü, hatta düşerken demir korkuluğa çarptı. Yerden kalktığında Selçuk Özdağ’ın kafasında kan olduğunu gördüm. Muhtemelen demir korkuluğa kafasını çarptığında başından yaralanmış olabilir.”

Selçuk Özdağ’ın beraberindeki kişiye silahını çekerek kendilerini vurmasını istediğini iddia eden  G.T.’nin:

” Seslendiği kişi elini beline atarak yanımıza doğru gelince A.G. ellerinden tuttu, itekleyerek engelledi. Selçuk Özdağ ısrarla  bizi vurması için  bağırmaya devam edince, o kişi  silahını çekti, biz de can havliyle oradan kaçmaya başladık. Bir alt sokakta bulunan aracımızın yanına koşarak gittik, bu esnada o kişi  peşimizden 4 el silahla ateş etti. Mermilerin yerden sektiği sesi duyabiliyordum, aracımızın yanına geldik ve aracımıza binerek oradan hızla uzaklaştık, aracı nereye bıraktığımı hatırlamıyorum, aracı bıraktığımız yerden dolmuşa bindik, hangi dolmuş olduğunu da hatırlamıyorum. A.G. ile birlikte Gazi mahallesindeki benim ikametime geldik, olayla ilgili gelişmeleri medyadan görünce biz de Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelerek teslim olduk.” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

“BAŞKA İNSANLAR ELLERİNDE SOPALARLA GELMİŞ OLABİLİR

Güvenlik kameralarında araçtan 5 kişinin çıktığı, ellerinde sopalar ve bir kişinin elinde ise silah olduğunun tespit edildiğinin sorulması üzerine şüpheli G.T. :

“Araçta sadece ben ve A.G. vardı, başka kimse yoktu. Bizde olayda ne sopa ne de tabanca kullandık. Tespit edilen araç başka bir araç olabilir, ayrıca çevreden başkaca insanlar da ellerinde sopa ile gelmiş olabilirler. Ben A.G.’den başka kimseyi tanımıyorum, olay sırasında benim gördüğüm tek tabanca B. isimli şahsın elindeki ve bize doğru ateş ettiği tabancadır” dedi.  

G.T.,  silahlı kişilerin olaydan sonra aynı araca bindiklerinin tespit edildiğinin sorulmasına üzerine:

“Biz araçla olay yerinden ayrılırken başka kimseyi aracımıza almadık, daha önce de söylediğim gibi araçta sadece ben ve A.G. vardı. Silah kullanılması sebebiyle etrafta çok sayıda insan kaçıyordu, bu kaçan şahıslar da kendi aracıyla uzaklaşan şahıslar olabilirler” dedi.

Şüpheliler aracın plakasının sökülmesine ilişkin soruya da ” Aracın plakalarını biz çıkarmadık, aracın plakalarının sökülmüş olduğunu da fark etmedim” dediği kaydedildi

SELÇUK ÖZDAĞ’DAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Şüpheli A.G’nin. yaşanan olayda hakarete ve darba maruz kaldığını, üzerlerine ateş açıldığını, hayati tehlike yaşadığını belirterek, kendilerine ateş ettiğini ileri sürdüğü B. isimli kişiden ve onu yönlendirdiğini iddia ettiği Selçuk Özdağ’dan davacı ve şikayetçi olduğunu, uzlaşmak da istemediğini söylediği öğrenildi.

İLGİLİ HABER

© The Independenttur

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top