SPOR

BOYKOT UYARISI

“‘Aynı gemideyiz. Onlar da para kazanacak, kazansın’ dedim. Bu çözülmeyecekse Fenerbahçe’nin ne olduğunu görürler. Gösteririz. Hodri meydan.”

ALİ KOÇ’TAN beIN Sports’a TEPKİ

Futbol tarihinin en ağır boykot kampanyasını başlatırız.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç:

“Yayıncı kuruluş beIN Sports’a ilişkin… Böyle devam ederse, hayatlarında göremeyecekleri boykot kampanyası başlatırız. Ben şu ana kadar hep onların yanında oldum. ‘Aynı gemideyiz. Onlar da para kazanacak, kazansın’ dedim. Bu çözülmeyecekse Fenerbahçe’nin ne olduğunu görürler. Gösteririz. Hodri meydan.”

BEIN SPORTS’TAN FENERBAHÇE’YE ZEYTİN DALI

Futbolda Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran DİGİTURK:

 “beIN Sports’u hedef gösteren açıklamalar ve aleyhimize yürütülen kampanyalar, Türk futbolunun tüm paydaşlarına zarar vermektedir. Fenerbahçe ile karşılıklı iyi niyet, güven ve yapıcı geri bildirimlere dayalı çok daha güçlü bir ilişki kurmayı ümit ediyoruz.”

Futbolda Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk’ün Spordan Sorumlu Grup Başkanı Rashed Al-Marri:

“Son günlerde Fenerbahçe Kulübü ile aramızda yaşanan olumsuz durumun sona ermesini temenni ediyorum.”

Rashed Al-Marri, yaptığı açıklamada, aleyhlerinde yapılan kampanyaların Türk futboluna zarar verdiğini savunarak şunları kaydetti:

“beIN Sports’un tarafsızlığını sorgulayan, çalışanlarımızı hedef gösteren açıklamalar ve aleyhimize yürütülen kampanyalar, bu yönde yorum yapanlar da dahil olmak üzere, Türk futbolunun tüm paydaşlarına zarar vermektedir. Bu saldırıların sona ermesini ve tansiyonun daha fazla yükselmemesini temenni ediyoruz.”

“GİZLİ BİR GÜNDEMİMİZ YOK”

Herhangi bir ülkede herhangi bir kulüp lehinde veya aleyhinde gizli bir gündemlerinin olmadığını söyleyen Al-Marri:

“43 ülkede faaliyet gösteren ve yüzlerce lig, takım ve organizasyonla oldukça iyi ilişkiler kurmuş, küresel sporun önde gelen yayıncılarından biri olarak spor tutkusunu, tamamen tarafsız bir yaklaşımla, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca sporsevere ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. Her gün hizmet kalitemizi geliştirmeye odaklanıyoruz. Hata yaptığımızda özür dilemeyi erdem sayıyor ve bundan ders çıkarmaya önem veriyoruz. Digiturk için de tek odak noktamız, Türk futbolunun yurt içi ve yurt dışındaki bilinirliğine, gelişimine ve büyümesine katkı sağlamak üzere yatırıma devam etmektir..

Bu amaçla, devam eden asılsız suçlamalara rağmen, Türk futbolunun en köklü ve değerli camialarından biri olan Fenerbahçe ve tüm Süper Lig kulüpleriyle, her başarılı spor liginin temelini oluşturan karşılıklı iyi niyet, güven ve yapıcı geri bildirimlere dayalı çok daha güçlü bir ilişki kurmayı ümit ediyoruz.”

Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Fenerbahçe maçı, sarı lacivertli ekibin 3-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

“ÖZÜR AÇIKLAMASINI SAMİMİ BULMUYORUZ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç:

“Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş arasında bazı sıkıntılar vardı, bu yeni bir şey değil. Dün oynanan Karagümrük maçında tatsız bir ses olayı vardı. Özür açıklamasını samimi bulmadığımızı, saatine baktığımızda bile altında çok fazla neden arayabilirsiniz. Tek kelimeyle ciddiyetsiz, saygısız bir yaklaşım olarak görüyoruz..

Bir hatadan dolayı bu lafları etmem. Sezon başından beri muhtelif sıkıntılar yaşıyoruz. Rahatsızlıklarımı dile getirdik. Bu sorunların en kısa zamanda giderilmesini ifade etti. Bizim haddimize değil, kurumlarda kimin ne şekilde çalışacağı. Bunlar bizi ilgilendirmiyor.  Bizim yaptığımız görüşmeler, dünkü olaydan sonra bir problem olduğunun farkındalar. Fenerbahçe olarak bu sıkıntılar giderilene kadar yayıncı kuruluşla ilişkilerimizin çok sıkıntılı olacağını söyleyebiliriz..

En medeni şekilde problemin çözülmesi için bekledik ama işler daha kötüye gitti. Maç görüntüler, maç tekrarları, maç özetleri, seçilen ve seçilmeyen görüntüler…

Burada teknik hata, tercih hata olarak yorumlanamayacak şeyler. Ya düzelteceksiniz ya da Fenerbahçe olarak ilişkilerimizi ona göre düzenleyeceğiz. Size iyi niyetle yaklaştık çözmeniz için imkan verdik. Taraftarımız bu konuyu gündemde tutsun… Şu an bir dekoder kampanyasına gitmeyi düşünmüyoruz. Ancak böyle devam ederse, hayatlarında göremeyecekleri boykot kampanyası başlatırız. Futbol tarihinin en ağır kampanyası olur bu. Ben şu ana kadar hep onların yanında oldum. ‘Aynı gemideyiz. Onlar da para kazanacak, kazansın’ dedim. Bu çözülmeyecekse Fenerbahçe’nin ne olduğunu görürler. Gösteririz. Hodri meydan… Sabrımız tükendi, kendilerinin bileceği iş.”

“GEÇMİŞE NAZARAN DAHA YAKINIZ”

Mesut Özil transferiyle ilgili konuşan Ali Koç:

 “Mesut Özil’in hâlâ rüya olduğunu söylüyorum. Fenerbahçe Kulübü’nden bir kişi çıkıp bir açıklama yapmamıştır. Geçmişe nazaran daha yakın olduğumuz bir mevzu. Önemli olan oyuncunun, kulübüyle olan problemini çözmesi. Ancak kesinlikle bitmiş bir şey yok. Bitebilir de, bitmeyebilir de. Basında bitmiş gibi görünmesi bizim işimizi de zorlaştırmaktadır” dedi.

“KAHVECİ VE VISCA İLE İLGİLENEBİLİRİZ”

Galatasaray’ın transfer listesinde bulunan Medipol Başakşehirli futbolcular İrfan Can Kahveci ve Edin Visca ile ilgili soruyu yanıtlayan Koç:

“Ekibimden bana gelen bu yönde bir talep yoktur. Kulüpleri, iki oyuncuyu da bu transfer penceresinde satmayı düşünürse ilgilenebiliriz. Bana ve yönetimime bu yönde gelen bir talep yoktur” ifadelerini kullandı

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top