GÜNDEM

MHP TÜRKİYE’Yİ ŞİDDET SARMALINA DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞIYORI

“Cumhurbaşkanı olayın nasıl olduğunu sordu ben de anlattım. Devlet Bahçeli hakkında bir tweet attığımı, hakaret ve iftira olmadığını söyledim. ‘Geçmiş olsun’ dedi. Silahı kimin sıktığını sordu. ‘Hayırlı akşamlar’ dedi ve kapattı.”

“UYARIYORUM, YAKINDA SAYIN ERDOĞAN DA TASFİYE EDİLECEK”

“Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

“Erdoğan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ’ı aradığında ‘Geçmiş olsun’ demiyor..

İkincisi failleri bulacağız da demiyor. Ankara’da mısın diyor. Olayı ciddiye almamaktadır..

Erdoğan’ın, 28 Şubatçıların vesayeti altında olduğunu ve Cumhur İttifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den çekindiğini söylemeliyim.”

” ‘KIYMETLİ SİYASETÇİYDİ, ÇOK ÜZÜLDÜK’ DİYECEKLERDİ

Ahmet Davutoğlu:

 “Selçuk Bey dün bir ameliyat geçirdi. Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir. Fiilen içinde ‘silah’ vardır. Beş kişiden ikisi silahlı.. 

Hayal kırıklığı içindeyim. 8 saat sonra AKP’lilerden açıklama geldi Selçuk Bey’le ilgili. Allah aşkına selam verdiğiniz birine böyle bir şey olsa 8 saat bekler misiniz? Niye hepsi yeşil ışık bekliyor. Selçuk Bey, geçmişte tecrübelerinden hareketle tedbirli davranmasaydı, ‘Kıymetli bir siyasetçiydi, çok üzüldük’ diye cenazesinde konuşuyor olacaklardı.”

BAHÇELİ ÇOK TEHLİKELİ MESAJLAR VERİYOR

Ahmet Davutoğlu:

 “Devlet Bahçeli, dört koalisyon teklifimi de reddetti. Bakan istedik, onu da vermedi. Tuğrul Türkeş, o zaman Bakanlık teklifimi kabul ederek Bahçeli’nin oyununu bozdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı çok tehlikeli mesajlar veriyor. Bahçeli de kutuplaşma dilini körüklüyor. Türkiye’yi şiddet sarmalına dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu gidişat, çok endişe verici.”

“ERDOĞAN YOL AYRIMINDA

Ahmet Davutoğlu:

“Niye Gelecek Partisi’ne saldırıyorlar? Çünkü biliyorlar ki oyunun akışı Gelecek Partisi’nin doğuşuyla değişti. Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek.. 

Sayın Erdoğan bir yol ayırımında. Cumhur İttifakı’yla seçim kazanması çok zor. Reformlar diyor. ‘Sakın reformlardan bahsetme, sen bizim eserimizsin’ diyor. Erdoğan’a uyarı niteliği taşıması burada. Türkiye’de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir. Erdoğan’ın ilkesel bir siyaset anlayışı yok. Konjonktürel olarak hareket ediyor. Gelecek Partisi’nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor.”

HERKES TERK EDER, BEN ORADA OLACAĞIM

Ahmet Davutoğlu:

 “Sayın Erdoğan’a benzer bir darbe teşebbüsü olsa yarın yanındaki herkes terk eder, ben orada olacağım, arkadaşlarım da orada olacak. 15 Temmuz’da Selçuk Özdağ Başbakanlık’taki Çankaya’daydı..

Ama bugün yanında görünenlerin çoğu ertesi gün kuracakları dikta rejiminin hayalini kuracaklar. Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum.”

“AKŞENER EVİNE DÖNSE BAHÇELİ ERDOĞAN’A KARŞI GÜÇLÜ OLACAK

Ahmet Davutoğlu:

“Bahçeli Sayın Akşener’e ikide bir de ‘Evine dön’ diyor. Evine dönse sayın Erdoğan’a karşı güçlü olacak. Sayın Erdoğan da yaptığı temaslarla, ‘Ben alternatif oluşturabilirim’ diye Bahçeli’ye mesaj veriyor. Yarın seçim geldiğinde halk fakirleşme için kimi suçlayacak? Bahçeli, ‘Ben değilim’ diyecek. Bir adam her gün ‘Cumhur İttifakı devam edecek’ diyorsa önce kendini inandırmaya çalışıyordur.”

SALDIRIYA UĞRAYAN ÖZDAĞ: “ERDOĞAN ARADI, BAHÇELİ NEDEN ARAMIYOR?”

Silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ:

“Erdoğan beni arayarak yaşananları sordu. Silahı kimin sıktığını sordu..

Sayın Cumhurbaşkanına da zarar veriyorlar. BBC, ‘Türkiye’de bir siyasetçiye suikast oldu’ diye geçti. Türkiye’yi itibarsızlaştırıyorlar.”

Ben korkusuz bir adamım. 12 Eylül’ü yaşadım. İdamla yargılandım, 7 sene yattım. Öyle Semih Yalçın’ın dediği gibi ‘hasbelkader’ de değil. Gençlik lideriydim. Buradan ben bütün geçmiş olsun dileğinde bulunanlara teşekkür ediyorum..

Sayın Cumhurbaşkanlığı makamının açıklama yapması lazım. Devlet Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni arayıp geçmiş olsun demiyor? Neden demeç verip bu olayı kınıyorum demiyor? Cumhur İttifakı’nın tüm ortakları benim açıklamalarımdan rahatsızlık duyuyorlar.. 

Sayın Cumhurbaşkanı beni aradı ama bir açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklama yapıyor. Failler yakalanacak diye. Bir de onun arkasına bakacaksınız. Cumhurbaşkanı olayın nasıl olduğunu sordu ben de anlattım. Devlet Bahçeli hakkında bir tweet attığımı, hakaret ve iftira olmadığını söyledim. Silahı kimin sıktığını sordu. ‘Hayırlı akşamlar’ dedi ve kapattı.”

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top