GÜNDEM

“PELİKAN ARTIK YENİ FETÖ’DÜR”

“Pelikan grubu Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren örgüt.”

“PELİKANCILAR KENDİLERİNE YENİ SAHİP ARIYOR!”

“Pelikancılar artık bir devlet meselesi oldu!”

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu:

 “Adalet Bakanı’nın da Pelikan diye bir yapılanmaya işret ettiğini söylemeliyim. Mesele artık Davutoğlu meselesi olmaktan çoktan çıktı, bu bir devlet meselesidir..

Pelikan dosyasında ismi geçenlerin, katkıda bulunanların hepsinin geçmiş ilişkilerinin ortaya çıkacağını belirtmeliyim..

Ben 4 yıldır sabrediyorum bu kadar ağır hakaretlere. Şimdi neden bunları konuşma ihtiyacı hissettiler? Hiç telaşa kapılmasınlar. Telaş ve panik piyonlarda ortaya çıkmışsa sahipsiz kaldıklarının işaretidir. Kendilerine yeni sahip arıyorlar ya da eski sahiplerine ‘bize sahip çıkın’ diyorlar.”

Ahmet Davutoğlu:

– Pelikan meselesi artık Davutoğlu meselesi olmaktan çoktan çıktı, bu bir devlet meselesidir. Devletin içinde bir network Türkiye’de hukuku katletti, yolsuzluklara zemin hazırlayacak ilişkiler ağı kurdu. Bunlar tabii ki konuşulacak, acele etmesinler.

– Pelikan gibi yapılar geçmişte de oldu. Bu yapıların piyonları vardır, bu yapıların bir de görünen sahipleri vardır. Finanse edenler, teşvik edenler… Bir de görünmeyen sahipleri vardır. Bugün piyonlar bağırmaya başlamışsa, onlar piyon, ben onlarla niye uğraşayım.

– Piyonlar bağırmaya başlamışsa bir telaş var, bir panik var demektir. Hamilerini kaybetme korkusuyla piyonların bağırdığı ortamda sükunetle beklemek gerekir. Niye bağırıyorlar bunlar?

– Bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. Evet “Pelikan” denen yapı biziz diyorlar. Dava edin diyorlar ya, eskiden sahip çıkmıyorlardı. İleri bir aşamadır bu. Kabullendiler. Dava edin dediklerine göre kriminolojik bir mesele olabileceğini de kabullenmiş oldular.

– Bugün bu piyonlar aslında bana meydan okumuyorlar. Bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. Esas hitap nereye biliyor musunuz? Onları bir piyon olarak kullananlara sesleniyorlar. Onlara sesleniyorlar, bize seslenmiyorlar.

– Hitabın kime olduğunu, biraz satır aralarını okursanız demeye çalışıyorlar ki biz sizin için çok fedakarlık yaptık, bakın geçmişte şu iddiaları, hakaretleri iftiraları da attık bize sahip çıkın. Bu bir telaş ifadesidir.

– Pelikan dosyasında ismi geçenlerin, katkıda bulunanların hepsinin geçmiş ilişkileri ortaya çıkar. Sabretmek lazım, öyle telaşla, panikle olmaz bu işler. Ben 4 yıldır sabrediyorum bu kadar ağır hakaretlere.

– Şimdi neden bunları konuşma ihtiyacı hissettiler? Hiç telaşa kapılmasınlar. Telaş ve panik piyonlarda ortaya çıkmışsa sahipsiz kaldıklarının işaretidir. Kendilerine yeni sahip arıyorlar ya da eski sahiplerine “bize sahip çıkın” diyorlar. Önce Adalet Bakanı başta olmak üzere kendilerine bugünkü sistem içinden eleştiri yöneltenlerle bir konuşsunlar halletsinler meselelerini, biz ayrıca bunları değerlendiririz. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu / cafemedyam

ESKİ AKP MİLLETVEKİLİ AYDIN ÜNAL’DAN ŞOK AÇIKLAMA: “PELİKAN ARTIK YENİ FETÖ’DÜR”

“Pelikan grubu Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren örgüt.”

Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, kamuoyunda “Pelikancılar” adıyla bilinen grupla ilgili ağır suçlamalarda bulundu.

‘KİRLİ İŞLER ÇEVİRİYOR

Aydın Ünal:

Adını anmaya değmez bir müfterinin iftirasına kısa cevabımdır:

Pelikan Örgütü ile mücadeleye 2016 yılı başında milletvekili iken başladım; listeye yeniden girmemeyi açıkça göze alarak, aşağılık itibar suikastleri altında bu tehlikeye ısrarla ve inatla dikkat çektim, çekiyorum..

Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür..

Erdoğan ve AKP’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir. Pelikan yeni FETÖ’dür.”

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’na karşı ‘Pelikan Bildirisi’ni yayınlamıştı. Bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti.

AKP’NİN ÇİFTLİĞİNDE YALILARDA YAŞAYAN PELİKAN LAR VAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM’de yaptığı konuşmada 2021 yılı bütçesini sert sözlerle eleştirdi.

Veli Ağbaba:

“Bir Bütçe İki Türkiye gerçeği..

AKP’nin kurduğu çiftlik düzeninde inekler, horozlar yok; beş maaş alan danışmanlar, ballı ihale alan bakan yardımcıları, eski milletvekilleri ve yalılarda yaşayan pelikanlar var..

– Birinci Türkiye’de şatafat var, savurganlık var, gösteriş var, israf var, yolsuzluk var, kayırmacılık var, liyakat yok. İkinci Türkiye’de yoksulluk var, işsizlik var, açlık var, günlük 33 TL’ye mahkûm esnaf, günlük 39 TL’ye mahkum işçi var.

– Birinci Türkiye iktidarı ele geçirenlerin babasının çiftliği gibi yönetiliyor. Bu çiftlikte horozlar, tavuklar, inekler, kuzular yok. Bu çiftlikte eski vekiller var, beş maaş alan pergoleci var, bankadan maaş alan güreşçi var, eski bakan var, eski meclis başkanı var, vekil oğlu, FETÖ’cü eskileri var. Bu çiftlikte rüşvetçi büyükelçiler, aile boyu bakan yardımcısı, milletvekili olan aileler var.

ZEHİR ZIKKIM OLSUN!”

Veli Ağbaba:

“– Bu çiftlikte milletvekili olamıyorsan Saray’a danışman oluyorsun. Belediye başkanı olamıyorsan, banka yönetim kurulu üyesi oluyorsun. Bu çiftlikte eskiden etkili bir politikacı iken, konuşmasın diye Banka Yönetim Kurulu Başkanları yapılanlar var. Bu çiftlikte, politika kurullarına atanıp, salla başı al maaşı olan profesörler, gazeteci dönekleri var..

– Bu çiftlikte, üniversiteye ‘fuhuş yuvası’ diyen sapıklar var. En büyük kıblesi yeşil dolarlar olan dönme gazeteciler var. Bu çiftlikte, yalılarda parayla öten pelikan kuşları var. Fakir fukaranın alın terinden kesilen vergilerle, çoluk çocuğun rızkı ile bu danışmanlara verilen paralar, yiyenlerin gözüne dizine dursun, zehir zıkkım olsun.Komşusu açken tok yatan bizden değilse Diyanet İşleri Başkanı kimden?Şatafat savurganlık her yere yayılmış. Herkese örnek olması gereken Diyanet İşleri Başkanlığı Bodrum’a 100 milyon liralık Külliye yapıyor. Komşusu açken tok yatan bizden değilse bu adam kimden? İmam Saray yapar da iktidar sahipleri durur mu? Ey Allah’tan korkmazlar, yılda sadece 1-2 gün geçirmek için Ahlat’a 200 milyon TL saray yapmak, beş-on gün tatil yapmak için Marmaris’e 500 milyon liraya Saray yapmak, hangi ahlaka sığar?”

İLGİLİ HABER

Sözcü/ Veli Toprak

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top