BİLİM & TEKNOLOJİ

YENİ VİDEO PLATFORMU ‘SUPER’

Şirket, pandemide kullanıcı sayısı muazzam düzeyde artan Zoom’la rekabet edebilmek için nisanda Rooms isimli sohbet özelliğini duyurmuştu.

FACEBOOK’TAN YENİ VİDEO PLATFORMU ‘SUPER’: ÜNLÜLERLE HAYRANLARI BİR ARAYA GELECEK

Facebook, kullarınıcıların ödeme yaparak ünlülerle ya da içerik üreticileriyle etkileşime geçebileceği yeni bir video platformu üzerinde çalışıyor.

“Super” ismi verilen platform içerik yaratıcılarının, girişimcilerin ya da ünlülerin etkileşimli video etkinlikler düzenlemesine olanak sağlayacak.

İzleyiciler dijital hediyeler alarak bahşiş bırakabilecek ya da canlı yayın sırasında görünerek soru sormak ya da selfie çekilmek için ödeme yapabilecek.

İçerik üreticileri canlı yayın sırasında farklı ürünlerin satışını da yapabilecek. Super, tekil uygulamaların veya diğer içeriklerin geliştirildiği Facebook’un Yeni Ürün Deneme ekibi içinde geliştiriliyor. 

Facebook sözcüsü Super’in hala test aşamasında olduğunu ve piyasaya sürülmediğini belirtti.

Koronavirüs pandemisi devam ederken daha fazla ünlünün ya da kullanıcının çeşitli uygulamalar üzerinden içerik üretmesi Super’in sırtını yasladığı temeli kuvvetlendirebilir. 

Kullanıcıların arkadaşlarına veya ailelerine kişisel bir video mesaj göndermesi için ünlülere ödeme yapmasına olanak tanıyan Cameo isimli uygulama 2019’da 300 milyon dolar değerindeydi. 

WhatsApp ve Instagram gibi popüler uygulamaları satın alan Facebook dünyanın en baskın sosyal medya şirketlerinden biri. Facebook son dönemde Covid-19 pandemisinin insanların fiziken bir araya gelmelerine engel teşkil etmesi nedeniyle özellikle video özelliklerine ve uygulamalarına eğiliyor. 

Şirket, pandemide kullanıcı sayısı muazzam düzeyde artan Zoom’la rekabet edebilmek için nisanda Rooms isimli sohbet özelliğini duyurmuştu. 

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top