BİLİM & TEKNOLOJİ

TWİTTER PERİSCOPE’U KALDIRMA KARARI ALDI!

Sosyal medya uygulaması Twitter, 2015’te satın aldığı canlı yayın uygulaması Periscope’un 2021 Mart itibarıyla kaldırılacağını açıkladı.

ELVEDA PERİSCOPE’

Twitter, kullanımındaki düşüş ve maliyetteki artış nedeniyle canlı yayın uygulaması Periscope’u kaldırma kararı aldığını duyurdu.

Periscope’un kullanımı mart ayına kadar devam edecek.

Sosyal medya uygulaması Twitter, 2015’te satın aldığı canlı yayın uygulaması Periscope’un 2021 Mart itibarıyla kaldırılacağını açıkladı.

‘Elveda Periscope’ başlıklı resmi duyuruda “Geçen birkaç yıl içinde, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada, canlı yayın özelliğinin Twitter uygulaması üzerinden devam ettirileceği belirtildi ve canlı yayın kayıtları bulunan kullanıcıların bu tarihten önce video arşivlerini indirebilecekleri kaydedildi.

Twitter’dan bir ekibin yaptığı açıklamada, Periscope’un özelliklerinin Twitter’a entegre olduğu belirtilerek, “Periscope ekibinin ve altyapısının yetileri Twitter’a halihazırda nüfuz etmiştir” denildi.

Açıklamada, “Canlı yayın özelliğinin Twitter ürünü kapsamında da daha geniş bir kitleye ulaşma potansiyeli olduğuna inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Mart ayında uygulamalardan kaldırılacağı belirtilen Periscope’ta canlı yayın kayıtları bulunan kullanıcıların bu tarihten önce video arşivlerini indirebilecekleri kaydedildi.

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top