SIYASET

İSMAİLAĞA CEMAATİ’NE BAĞLI İSMAİLAĞA VAKFI NIN KURULUŞU…

“İstanbul’da 60 bin TL sermaye ile kurulan vakfın amacı: “Vatanın bütünlüğünü korumak, maddi manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak” olarak açıklandı.”

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

İSMAİLAĞA VAKFI KURULDU

İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı’nın kuruluş senedi Resmi Gazete’de yayımlandı. Vakfın kurucuları arasında 4 isim yer alıyor.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı’nın kuruluş senedi Resmi Gazete’de yayımlandı.

İstanbul’da 60 bin TL sermaye ile kurulan vakfın amacı: “Vatanın bütünlüğünü korumak, maddi manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak” olarak açıklandı.

İsmailağa Cemaati lideri olarak bilinen Ahmet Ustaosmanoğlu’nun kurucuları arasında yer aldığı vakfın yönetim kurulu ise henüz belirlenmedi.

Vakfın kuruluş senedinde Celal Erzincanlıoğlu, Mahmut Seyfettin İnanç, Ahmet Ustaosmanoğlu ve Adnan Muhlis Koçak, kurucular arasında sıralandı. 

Vakfın amacı şöyle açıklandı:

“Vatanın bütünlüğünün korunması ve maddi-manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak, milletimizin birlik ve beraberliğini muhafazaya, dini, ahlaki, ilmi ve fikri seviyesini yükseltmeye, tarihi ve kültürel mirasını koruyup yaşatma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir.”

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top