SIYASET

“BUGÜN EĞER BU KADAR FAZLA CAN KAYBEDİYORSAK, BU SADECE İKTİDARIN YANLIŞ POLİTİKASINDAN KAYNAKLANIYOR”

“Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Ne diye hâlâ yardım istiyorsun, ‘vergi vergi’ diye yakasına yapışıyorsun?”

BABACAN’DAN ERDOĞAN’A: “ANLIYORUZ Kİ ARTIK ŞUUR FALAN DA KALMAMIŞ…”

Erdoğan: “Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan:

“Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış… Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, vatandaştan ne istiyorsunuz? Ne diye hâlâ yardım istiyorsun?”

“HÜKÜMET KORONA VİRÜSÜ (Covid-19) SALGINI SÜRECİNİ KÖTÜ YÖNETTİ.”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan:

“Ülkeyi yönetenler, bu salgını da kötü yönetti. Neredeyse sadece izlemekle yetindiler. Aylardır hepimizden vaka sayılarını gizlediler. Bu millete hizmet edecek kişi halktan hakikati gizleyemez..

Vaka sayıları son dönemde açıklanmaya başladı..

Bu halktan bilgi gizleyemezsiniz. Şeffaf olmak zorundasınız. Bunun aması, fakatı, lâkini yok. Hiçbir mazereti yok. İnsanlar ölüyor. Halkımız ölüyor. Bundan daha acil, daha önemli hiçbir gündem olamaz.”

“GERÇEK SAYIDAN EMİN DEĞİLİZ

Ali Babacan:

“Aylardır tedbir almayan sizsiniz..

Aylardır yapılması gerekenleri söyleyenlere kulaklarını kapatan da sizsiniz..

Bugün eğer bu kadar fazla can kaybediyorsak, bugün eğer hastalık hızla yayılıyorsa, bu sadece iktidarın yanlış politikasından kaynaklanıyor. Kimse suçu başka yerde aramasın..

Salgınla ilgili resmi açıklamaların doğruluğuna şüpheyle yaklaşıyorum.?

Bugünlerde, resmi verilere göre, günde yaklaşık 200 vatandaşımızı kaybediyoruz. Özellikle ‘resmi’ diyorum. Gerçek sayıdan emin değiliz.”

“BU ZİHNİYETİ KABUL ETMİYORUZ”

“Erdoğan’ın muhalefet yönelik üslubu…

Geçtiğimiz pazartesi gecesi cumhurbaşkanı salgınla ilgili yeni önlemleri canlı yayında açıkladı. Tüm Türkiye ne olacağını merak ettiği için ekran başındaydı. Ama huylu huyundan hiç vazgeçer mi? Vatandaş can derdinde bunlar başka bir şeylerin derdinde. Yine başladı muhalefete saldırmaya..

Sayın Erdoğan, bir kez olsun, mesela söz konusu sağlık iken, aklınıza tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olduğunuz gelmiyor mu?..

Bir kez olsun, anayasa gereği tarafsız olmanız gerektiği aklınıza gelmiyor mu?..

Kavgasız, hamasetsiz konuşamıyorlar. Ülke bütünlüğünü değil kutuplaştırmayı ilke edinmişler. Ama biz bu zihniyeti kabul etmiyoruz.”

“ÖZGÜR BASININ YANINDAYIZ”

RTÜK’ün CHP milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sözleri nedeniyle Habertürk Televizyonu’na verdiği ceza..

Babacan:

“Bugünkü iktidarın ekonomik yıpratmasının yanı sıra, ideolojik denetim aracına dönüştürdüğü RTÜK cezalarıyla karşı karşıyalar. Geçtiğimiz gün Habertürk Televizyonu RTÜK tarafından cezalandırıldı. Basının baskıyla karşılaşması tüm ülke için, demokrasi için bir tehdittir. Özgür basının yanındayız, susturulmaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifasını sosyal medya hesabından duyurdu..

Son dönemde haber alma hakkını kullanabilmek için elimizde kalan tek yer, kısıtlı erişimiyle sosyal medya. Ama arkadaşlar bugünkü iktidar orayı da engellemek için çalışıyor. Biliyorsunuz bir yasa çıkardılar. O yasaya göre yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Bakın, Hazine ve Maliye Bakanları kayıplara karışmadan evvel, istifasını sosyal medyadan paylaştı. Kendi abisinin başında olduğu gazete ve televizyon bile istifayı yayınlamadı. Eğer sosyal medya olmasaydı, kayıp bakan istifasını duyuracak mecra bile bulamayacaktı. Özgürlük herkese ve her zaman lazım. Size bile…

“MADEN PARANIZ VAR, VATANDAŞTAN NE İSTİYORSUNUZ?

Erdoğan’ın, dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki konuşmasında “Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz” sözlerini eleştiren Ali Babacan:

“Hazine’yi boşalttılar ama kendi harcamalarına kaynak buluyorlar. Sıra vatandaşa gelince bırakın yardımı, IBAN vererek vatandaştan yardım toplamaya çalışıyorlar..

Bir de dün bir açıklama yapmışlar. ‘Salgın nedeniyle sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz’ demişler. Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış… Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Ne diye hâlâ yardım istiyorsun, ‘vergi vergi’ diye yakasına yapışıyorsun?”

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top