SIYASET

PELİKAN: KAMU YARARINA DERNEK STATÜSÜ ALDI!

Pelikan grubunun adı, 1 Mayıs 2016’da dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu sert bir şekilde eleştiren “Pelikan Bildirisi” ile duyuldu.

PELİKAN GRUBUNUN DERNEĞİNE, KAMU YARARINA DERNEK STATÜSÜ VERİLDİ

Adını, 2016 yılında Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlıktan istifasıyla sonuçlanan “Pelikan Bildirisi” ile duyuran Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği, kamu yararına destek statüsü kazandı.

“Pelikan” grubu olarak bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği’ne (Bosphorus Global) kamu yararına dernek statüsü verildi.

Bosphorus Global:

“Türkiye’nin sosyal, siyasi, kültürel ve ekonomik alanda tanıtımına katkıda bulunmayı asli görevi kabul eden Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği olarak 5. yılımıza ‘Kamu Yararına Dernek’ statüsü kazanarak girdik. Ülkemiz için çalışmaya ve Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Kamu yararına dernek statüsü kazanan dernekle birçok vergiden muaf tutuluyor.

Pelikan grubunun adı, 1 Mayıs 2016’da dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu sert bir şekilde eleştiren “Pelikan Bildirisi” ile duyuldu. ‘Pelikan Darbesi’ olarak anılan sürecin sonunda Davutoğlu Başbakanlık görevinden istifa etmişti.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’la birlikte 3 Ağustos 2019’da Bosphorus Global’i ziyaret etmişti.

https://twitter.com/BosphorusGlobal/status/1329803394400325636?s=20

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top