GÜNDEM

‘MAFYA UZANTILARININ TEHDİTLERİNE, CHP PABUÇ BIRAKMAZ!’

“Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakının üçüncü ortağı mafyadır. Mafyalı Cumhur İttifakı artık tam bir şer ittifakıdır.”

ÇAKICI’NIN TEHDİTLERİNİN MUHATTABI ERDOĞAN VE BAHÇELİ’DİR

“Mafya uzantılarının tehditlerine, CHP pabuç bırakmaz. Ama bu sorunun muhatabının, o mektupta övgüler düzülen Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olması gerekir”

BAHÇELİ’DEN ALAATTİN ÇAKICI’YA DESTEK: ”BENİM DAVA ARKADAŞIMDIR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun habis ve hastalıklı konuşmaları dikkatle incelendiğinde nasıl bir girdabın içine düştüğü, nasıl bir hezeyan ve melanete gömüldüğü gayet net olarak anlaşılacaktır. Üslubunun kindarlığı, siyaset usulünün kirliliği herkesin malumudur. Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a hürmet ve hayranlığı bellidir. Soros’un tetikçisi ve tedarikçisi Osman Kavala’ya sevgi ve sempatisi bilinmektedir. Ellerinde Mehmetlerimizin kanı bulunan bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle iç dışlı olduğu ise son derece berraktır. Bu durum kapsamında CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yer altı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir.”

‘ALAATTİN ÇAKICI BENİM DAVA ARKADAŞIMDIR’

Bahçeli:

”Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır. Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir. Kılıçdaroğlu, aleyhine işleyen gündemi değiştiremez, yama tutmayan açıklarını asla kapatamaz. PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır. CHP’nin tarihi sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserleşmiş, vücuda yayılmıştır.”

BAHÇELİ’NİN ALAATTİN ÇAKICI’YA DESTEK VERMESİNE TEPKİ YAĞDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya destek vermesinin ardından çok sayıda isimden tepki geldi.

‘GEREKİRSE KAN KUSUP KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DERİZ’

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,:

”Siyasetçiler yerine mafya bozuntularını konuşturan, demokrasiden kopan, mafyalardan kurtulamayan bir Türkiye asla huzur bulamaz. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Düşen iktidarlarını iç karışıklıkla kurtarmak isteyen vatan hainlerine asla izin vermeyeceğiz! Gerekirse kan kusup kızılcık şerbeti içtik deriz yine de Türkiye’yi demokrasiyle buluşturma yolundan dönmeyiz.”

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÜÇÜNCÜ ORTAĞI MAFYADIR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba:

”Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır. Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır.”

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN ‘FITRAT’INDA OMURGA KELİMESİ YOKTUR’

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır:

”2015 yılında mafya Alaaddin Çakıcı’nın Bahçeli’ye yazdığı mektupta kendisi için kullandığı bazı sıfatlar: “Yürüyen Buda kılıklı”, “Allah yüzünden nuru silmiş”, “teke yumurtası olamazsın” Şaşırdık mı? Tabiki de hayır. Cumhur İttifakı’nın ‘fıtrat’ında omurga kelimesi yoktur.”

ALAATTİN ÇAKICI’NIN BAHÇELİ’YE GÖNDERDİĞİ MEKTUP

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘dava arkadaşım’ diyerek savunduğu organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın geçmişte Bahçeli hakkında hakaretler içeren mektubu tekrar gündeme geldi

Çakıcı’nın 2015’te gönderdiği mektupta Bahçeli’ye “İnsan bu kadar aciz, egoist, ve bencil olamaz” ile “Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendi” diye yazdığı hatırlandı.

Çakıcı, 2 Eylül 2015 tarihinde o dönem Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Genel Başkan Yardımcısı olan Celal Adan’ın hayatını kaybeden annesi Hacı Fatma Adan’ın cenazesine çelenk göndermişti. Tabutun arkasına konulan çelengin üzerindeki ‘Alaattin Çakıcı’ yazısı bazı kişiler tarafından sökülmüş, daha sonra çelenk, uzak bir noktaya götürülerek, tekrardan ‘Alaattin Çakıcı’ yazısı üzerine iğnelenmişti.

İşte o mektup;

“Hapishanede yıllarca mı yattın? Bir ülkücüye cezaevlerinde 1 TL mi gönderdin?”

Cenazede bir insanın ebediyete intikal eden, 40 yıllık dostunun annesine gönderilen çelengi sorun haline getirdiğini basından öğrendim.

İnsan bu kadar aciz, egoist ve bencil olamaz.

Sen kimsin? 1980 öncesi ne hizmet yaptın? Hapishanede yıllarca mı yattın? Bir ülkücüye cezaevlerinde 1 TL mi gönderdin?

Senin için ‘batının ajanı’ diyorlardı. İnanmıyordum.

Senin kalbinin Türk Cumhuriyetleri için sevgi olduğuna inanmıyorum.

Parti içinde demokrasi olmazsa iktidara gelsen, ülkede nasıl demokrasiyi oluşturacaksın.

“Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendi..”

Bu faşist düşüncelerine devam edersen, bu şerefli camiayı tamamen yok edeceksin.

Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendi..

Yüreğin yiyorsa, beni öldürt.

Adam gibi eğer dava adamıysan camiayı telef etme. Ya da onursal ol. Partiyi ehline bırak.

Biri senin dışında bir açıklama yaparsa, ağzımın ayarı yok. Ağır konuşurum.

Allah seni egolarından arındırsın.

Alattin Çakıcı

14/02/2015¨ 

‘MAFYALI CUMHUR İTTİFAKI’

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut:

”Saray ve bekçisinden bir tepki bekledik gelmedi; mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakının üçüncü ortağı mafyadır. Mafyalı Cumhur İttifakı artık tam bir şer ittifakıdır.”

AKP’li MEHMET METİNER, ALAATTİN ÇAKICI’Yİ SAVUNDU

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı’yı savundu.

Metiner:

”Kazığa oturturum lafını belki… Hangi anlamda kullanıyor bakmak lazım, bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım.”

‘MERT, DELİKANLI BİR ADAM’

Metiner:

”Ben tam olarak Alaattin Çakıcı’nın ne dediğini bilmiyorum ama gıyaben tanıdığım bildiğim Alaattin Çakıcı özü sözü bir. Mert, delikanlı bir adam.”

‘ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN OĞLUNDAN BAHSEDİYORUZ’

Metiner:

”Kılıçdaroğlu’nun tartışma açması doğru değildir. Sayın Bahçeli’nin verdiği cevap bence Türk milliyetçisi bir dava liderine yakışan bir cevaptır. Çünkü bir ülkücü şehidin oğlundan bahsediyoruz.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı’nın tehdit mektubu yayınladığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradı. 

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayarak, kendisine yönelik mektuplu tehdidin, kendi şahsında demokratik siyasete ve demokrasiye yönelik çirkin bir saldırı olduğunu, iktidar ortaklarının suskunluğunu ise vahim bulduğunu belirtti.  

Bu tehlikeli gelişmeler karşısında demokratik güç birliğinin her zamankinden daha fazla aciliyet ve önem taşıdığını vurguladı, dayanışma mesajlarını iletti.”

NE OLMUŞTU?

ÇAKICI TEHDİDİ: CUMHUR İTTİFAKI’NIN YENİ SÖZCÜSÜ

Bir gazetecinin, “Alaattin Çakıcı’nın Sayın Kılıçdaroğlu’na mektubu var. Değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?” sorusuna Engin Altay, şu yanıtı verdi:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

“Öyle yeraltı suç şebekesinin liderliğini yapan mafya uzantılarının tehditlerine, CHP pabuç bırakmaz. Ama bu sorunun muhatabının, o mektupta övgüler düzülen Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olması gerekir. Bu konuda kendileri ne düşünür, ne yapar onu bilmem ama akla gelen de şu olur; Cumhur İttifakı’nın yeni bir sözcüsü var. Devletin, hukukun dışına çıkmasından kaynaklı olarak karanlık güçler de artık siyasette rol üstleniyor demektir. Bu demokrasimiz adına utanç ve ibret verici bir tablodur. CHP Genel Başkanı’nı tehdit etmek, Türkiye’de milyonları tehdit etmek demektir. CHP tehdide pabuç bırakmaz. Elbette hukuk zemininde gereken yapılacaktır. Ama gelinen tablo Türk siyasetinde bir ilktir. Bu tablo, Susurluk tablosundan daha ağır ve vahim bir tablodur. Bunlar bize vız gelir tırıs gider.”

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır ifadelerle tehdit etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünkü Meclis grup toplantısında AKP’nin “yargıda reform” iddiasını eleştirmiş ve “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” demişti.

Çakıcı’nın paylaştığı ifadeler şöyle:

ÇAKICI TEHDİTLERİNE DEVAM EDİYOR!

Mafya lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan yeni bir açıklama daha yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik skandal ifadelerinin ardından hakkında CHP liderinin suç duyurusunda bulunduğu Çakıcı, bugün de yine el yazısıyla kaleme aldığı açıklamasında Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdırdı.

Kılıçdaroğlu’nun bugün kendisini ima ederek kullandığı “Çakalların olduğu yerde bize kimse birşey söyleyemez” ifadesini hatırlatan Çakıcı, “Sen kurt ile çakalı karıştırıyorsun. Sende ve avanende yürek varsa ben her gün sokaktayım. Çakal gibi uluyup, hatun gibi konuşacağına beni öldürtsene. Sende ve avanende o yürek var mı?”

İşte Çakıcı’nın yeni paylaşımı:

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top