SIYASET

DEVLET BAHÇELİ’NİN HASTALIĞI NE? VİDEO

“Akşener’e çağrının altında Bahçeli’nin sağlık durumu var”

”MHP LİDERİ BAHÇELİ’NİN HASTALIĞI AÇIKLADIĞI GİBİ ÜST SOLUNUM ENFEKSİYONU DEĞİL.”

Gazeteci Sabahattin Önkibar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hastalığı ile ilgili, dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Sabahattin Önkibar:

 “Bahçeli’nin hastalığının tam adı Kardiyomiyopati. Yani Bahçeli kalp hastası..

‘Kardiyomiyopati ne demek’ diye sorarsanız… Kalp kasları çok zayıf. Kalp, pompa fonksiyonunu yerine getiremiyor. Kan yetirince temizlenemiyor ve ciğerlerde sıvı toplanıyor. Bu hastalığın belirgin özelliği aşırı halsizlik, bellek kaybı ve pıhtı atmaları görülüyor bu tür hastalarda..

Bahçeli’nin halsizliği kamuoyuna da yansıdı..

Bahçeli’nin hastalığı halk arasında “kalp yetmezliği” olarak bilinen rahatsızlık .”

DEVLET BAHÇELİ’YE AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN TAHLİL SONUÇLARINA İLİŞKİN BİLGİLER

Sabahattin Önkibar:

“Üç profesör Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığıyla ilgileniyor. Özel olarak Bakanlık tarafından görevlendirildiler. Bunlardan bir tanesi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın akrabası. Bu isim Bahçeli’nin çok sevdiği bir isim. Bahçeli özellikle bu ismi istedi. Vallahi bu bilgileri ben ondan almadım..

Bahçeli’nin hastalığını sadece Erdoğan, MHP ve İYİ Parti üst yönetimi biliyor..

Bahçeli, Erdoğan’ın talimatı ile Şehir Hastanesi’ne yönlendirildi”

İŞTE SABAHATTİN ÖNKİBAR’İN YAYIMLADIĞI VİDEODAN BİR KESİT:

CAN ATAKLI ’dan GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA:

“Akşener’e çağrının altında Bahçeli’nin sağlık durumu var”

Can Ataklı, siyaset kulislerini alt üst edecek bir iddiayı ortaya attı. Ataklı, Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’na davet edilme sebebinin, Erdoğan’ın, Devlet Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili “endişeleri” olduğunu iddia etti.

“BAHÇELİ YOĞUN BİR TEDAVİ GÖRUYOŔ”

Erdoğan’nın şu anda en yakından ilgilendiği konunun Bahçeli’nin sağlık durumu olduğunu savunan Ataklı, MHP liderinin ciddi ve yoğun bir tedavi gördüğünü ve günün büyük bölümünü bu tedavi ve koruma önlemleri altında geçirdiğini öne sürdü.

“Saraya yakın kaynağına” dayandırdığı yazısında, “Tayyip Bey’in en büyük korkusunun Bahçeli’nin yakın zamanda aramızdan ayrılması” olduğunu vurgulayan Ataklı, Bahçeli’den Akşener’e çağrı yapmasını isteyenin de Erdoğan olduğunu aktardı.

Can Ataklı’nın yazısı:

Siyaset giderek ısınıyor.

İktidar sürekli oy kaybediyor, bunu artık sarayın anketçileri bile saklayamıyor.

Partinin sözcüleri kelime oyunları ile durumu kurtarmaya çalışıyorlar.

Önceki gün AKP’nin sözcüsü, “Cumhurbaşkanımızın oyu, hiç seçildiği oran olan yüzde 52’nin altına düşmedi” dedi örneğin. Bunu neye dayandırıyor belli değil.

Artık şu çok açık bir gerçek ki Erdoğan, durumun çok kötüye gittiğini biliyor ve buna yönelik önlemler almak için çok yoğun bir çaba harcıyor.

Bunların başında da AKP’ye yeni müttefikler aramak geliyor.

Erdoğan şu anda MHP’nin desteği ile ayakta durabildiğinin elbette farkında ama MHP’deki özel bir durum nedeniyle bunun uzun soluklu olmayabileceğini hesaplıyormuş.

Bunu hayli zamandır konuşmadığım “saraya yakın kaynağım” söyledi.

Geçen hafta konuştuk.

Dedi ki, “Şu an Tayyip Bey en çok Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu ile ilgileniyor.”

Ben de “Evet duyuyoruz biz de Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu pek iyi değilmiş” cevabını verdim.

“Allah uzun ömür versin, ancak çok ciddi ve yoğun bir tedavi görüyor. Günün büyük bölümünü bu tedavi ve koruma önlemleri altında geçiriyor. Normal olarak siyasi çalışmaları yapması çok zor” dedi Ankara’daki dostum ve sonra şunu ekledi;

“Aslında Devlet Bey, parti başkanlığını ve aktif siyaseti çoktan bırakmış olmalıydı. Ama bırakamıyor, çünkü bıraktığı an ne olacağını bilen yok. Tayyip Bey’i endişelendiren bu. Bahçeli, partisini iktidardan sağladığı olanaklarla ayakta tutuyor. Onun varlığı nedeniyle kimse itiraz etmiyor ama bırakması halinde MHP’nin dağılacağı ve AKP’ye desteğinin de biteceğini düşünüyor.”

Sonra biraz durdu… Yutkunduktan sonra, “Dilim varmıyor söylemeye ama Tayyip Bey’in en büyük korkusu Bahçeli’nin yakın zamanda aramızdan ayrılması. O zaman MHP üzerindeki kontrolünün tamamen kalkacağını biliyor” dedi.

Lafın, Meral Akşener’e yapılan “Dön” çağrısına geleceğini anladım konuşmanın bu noktasında ve önce davranarak “Akşener’e teklif de bu yüzden o zaman” dedim.

Saraya yakın dostum, “Aynen öyle” dedikten sonra gelişmeleri şöyle anlattı:

“Öğrendiğim kadarıyla Bahçeli’ye, Meral Akşener’e çağrı yapması önerisini bizzat Erdoğan getirmiş. Türkiye’nin bekası için bu iktidarın devam etmesi gerektiğini, aksi takdirde ülkenin bölüneceğini, MHP’den kopan İYİ Parti’nin bu konuda yapıştırıcı olacağını söylemiş. Kısacası Erdoğan, Devlet Bey’in görevi bırakmasından sonra ortaklığın İYİ Parti ile güçlendirilmiş, MHP ile devam edeceğini hesaplıyor. Bunun için de  Akşener’e bir pazarlık fırsatı tanınıyor.”

İyi de Akşener bu pazarlığa oturur mu, otursa bile bugüne kadar büyük mücadeleler veren İYİ Partililer buna sıcak bakar mı?

Şu anda hem Akşener’den hem de İYİ Parti’den, Bahçeli’ye çok olumsuz sinyaller gidiyor.

Buna karşı iktidar cephesinden de Akşener’e “tatlı sert” uyarılar yapılıyor ve bu birlikteliğe zorlanıyor.

Örneğin, sarayın sözcülerinden Abdülkadir Selvi açık biçimde Akşener ve İYİ Parti’ye çok iyi avantajlar sağlanacağını hissettirerek “İYİ Parti, yakaladığı siyasetin kilit partisi rolünü iyi değerlendirmeli. Bir sonraki adımı görmeden kapıları kapatmakla, kendini CHP ve HDP ile ittifak konumuna mahkum etmemeli” diye yazıyor.

Açıkçası Akşener’e, “altın tepsi içinde” sunuluyor bazı şeyler.

Muhtemelen el altından da “açılan kapı aralığından sağlanacak avantajlar” gösteriliyordur.

Kabul edilmeli ki, işte o zaman sertlik gelecektir hiç kuşkunuz olmasın.

Gideceği kesinleşenlerin en kolay başvurduğu yöntemdir çünkü bu.

Ama gördüğüm kadarıyla bir fayda sağlamayacaktır bu planlar.

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top