GÜNDEM

“ÇAYLAĞIN AKADEMİDEN KOPMASI ÇOK HOŞUMA GİTTİ. FERAHLADIM!”

“Akademisyenim diye ortalarda dolaşan,akılsız, küstah ama merkeze yakın akrabaları olan çaylağın” akademiden kopması çok hoşuma gitti. Ferahladım!”

SOSYAL MEDYADA ‘SELMAN ÖĞÜT’ KAVGASI

AKP’li Selman Öğüt’ün Medipol Üniversitesi ile ilişkisi kesildi.

AKP’deki ‘Pelikan’ denilen ekibin önde gelen isimlerinden olduğu iddia edilen Selman Öğüt’ün öğretim üyeliği görevinde bulunduğu Medipol Üniversitesi’yle ilişkisi kesildi.

SELMAN ÖĞÜT’ÜN ÜNİVERSİTEDEN KOVULMASI BİRKAÇ HAFTA ÖNCE GERÇEKLEŞTİ

Selman Öğüt, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nde 2014 yılından beri öğretim üyesi olarak çalışıyordu.

Selman Öğüt, Twitter hesabının kimlik bilgileri bölümünde Medipol Üniversitesi’nin adını da çıkardı.

Öğüt’ün Medipol Üniversitesi’nden kovuluşu sosyal medyada gündem olurken, yapılan paylaşımlardan biri hayli çok konuşuldu.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan:

“Sosyal medyada dalga dalga yayılan kötücüllük rüzgarına bu gece biraz ben de kendimi kaptırabilir miyim? Bir müsaade ederseniz; “akademisyenim diye ortalarda dolaşan,akılsız, küstah ama merkeze yakın akrabaları olan çaylağın” akademiden kopması çok hoşuma gitti. Ferahladım!”

YENGE, SERT ÇIKTI!

Arıboğan’ın paylaşımına ‘Pelikan’ denilen ekipten olduğu iddia edilen ve Selman Öğüt’ün kardeşi Süheyb Öğüt’ün eşi olduğu bilinen Sabah yazarı Hilal Kaplan, çok ağır ifadelerle Arıboğan’ı hedef aldı.

Hilal Kaplan:

“Merhum babasının aksine Amerikancı tavrıyla bilinen ve terör sevici akademisyenlerle zerre sıkıntısı olmamış kibir budalasına tavsiyem çok sevinmemesidir. Bir de botoxu fazla kaçırmazsa daha da ferahlayabilir belki..”

SELMAN ÖĞÜT’TEN ‘AÇIKLAMA’

Selman Öğüt ise hakkında yapılan haber ve yorumlar sonrası bir açıklama yaptı.

Üniversiteden ayrıldığını doğrulayan Öğüt:

“Daha iyi bir teklif dolayısıyla başka bir kuruma geçtim..

Yalan borsası Hakan Atilladan sonra benim üzerimden gitmiş dün gece. Hukuk danışmanlığı ve avukatlık görevlerim beni hayli yoruyor. Ama akademiden kopamıyorum. Daha iyi bir teklif dolayısıyla başka bir kuruma geçiyorum. Hevesiniz kursağınızda kaldı yalancılar, kusura bakmayın”

SELMAN ÖĞÜT, ATATÜRK DEVRİMLERİNİ HEDEF ALIP YAYINI TERK ETTİ

Selman Öğüt, Kemalizm’i hedef aldı. Öğüt, Kemalizm için “virüs” ifadelerini kullandı

Haber Global’de Erhan Ertürk’ün sunduğu ‘Müzakere’ programında tartışma yaşandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine karşı çıkan Öğüt, “Kemalizm virüstür” dedi.

Programın sunucusu Ertürk ise, “Atatürk devrimlerini tartışmaya açıyorsunuz bugün. Geri gelsin mi hilafet?” diye sordu. Öğüt, bu soruyu yanıtlamadı.

“Mustafa Kemal Atatürk şu anda olsa, bu devirde yaşasa Tayyip Erdoğan’ı desteklerdi” iddiasında da bulunan Öğüt, Ertürk’ün, “Bunu bilemeyiz, speküle ediyoruz şu anda” tepkisiyle karşılaştı.

Prof. Dr. Ersan Şen’in söz alarak konuşmasıyla ortam iyice gerildi. Bu esnada Öğüt, Ertürk’e sert sözlerle karşı çıkarken, bir ara “Otur oraya” ifadesini kullandı.

Ertürk’ün sakin ve kibar üslubu dikkat çekerken, stüdyoda bulunan gazeteci Özlem Gürses de Öğüt’e tepki göstererek, “Bu nasıl bir çirkin üslup?” diye sordu.

Selman Öğüt, yayını terk ettikten sonra sosyal medya hesabından, “Provokatörden moderatör olmaz” diye yazdı.

AKP’nin Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden biri olan ve sıklıkla Atatürk düşmanlığını dile getirmekten kaçınamayan Öğüt, dünden bu yana Saadet Partili Ali Aktaş ile girdiği seviyesiz tartışmayla da gündem olmuştu. 

Öğüt’ün Aktaş’a yönelik “Senin gibi klasik fetöcüler iki şey yapar: iftira ve hakaret! Babam 2010 referandum sürecinde kalp krizi geçirdi, sen ise 2016’da “gülen cemaati” diyerek fetöyü savundun. Bu arada meni uzmanı olduğunu da ilan etmişsin, çok fazla don koklamaktan olmuştur o.. azalt biraz..” ifadeleri “Pes” dedirtmişti. 

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top