NASIL YAPILIR? NASIL KULLANILIR? FAYDALARI NELER?

NOT: TANSİYON DÜŞÜKLÜĞÜ PROBLEMİ OLANLARIN BU KÜRÜ UYGULAMASI TAVSİYE EDİLMİYOR.

Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun da tavsiye ettiği limon-sarımsak kürü tarifi

Kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok derde deva olan bir ikili limon ve sarımsak. Bu ikili bir araya gelip kür haline getirildiğinde adeta bir mucizeye dönüşüyor.

Limon sarımsak kürü tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler

2 litre hiç su eklenmemiş taze sıkılmış limon suyu

40 diş soyulmuş sarımsak

Koyu renkli, ışık almayan büyük bir kavanoz

NASIL YAPILIR?

Sıktığınız limonları mümkünse koyu renkli bir kavanoza doldurun ve üstüne hiç ekstra su eklemeyin. Sıktığınız limon suyu 2 litre yani 8 su bardağı kadar olmalı.

Ardından 40 diş orta boy sarımsağı soyun ve ezin. Sarımsakları da kavanozun içine ekleyerek ılık ve ışık almayan bir odada bu karışımı 25 gün boyunca muhafaza edin.

Ancak kavanozu her gün çalkalamanız gerektiğini de unutmayın.

25 günün sonunda sarımsaklar limon suyunun içinde iyice eridikten sonra bu kürü her sabah kahvaltıdan yarım saat önce içebilirsiniz.

LİMON SARIMSAK KÜRÜNÜN FAYDALARI

Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen limon sarımsak kürü damar tıkanıklıklarını açıyor, damar iltihaplarını iyileştiriyor.Kötü kolestrolü düşürüyor, hipertansiyonu önlüyor.Beyin hücrelerini yeniliyor, felç riskini azaltıyor.Zararlı yağların yakılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı oluyor.Vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreası yeniliyor.İdrar söktürüyor, ödem attırıyor.Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu yok ederek mide ülserinin iyileşmesini sağlıyor.Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, alerjilere çare oluyor.Kireçlenmeyi önlüyor, romatizma ağrılarını dindiriyor.

LİMON SARIMSAK KÜRÜNÜN ZARARLARI

Tansiyon düşüklüğüne sebep olduğundan düşük tansiyona sahip kişilerin bu kürü uygulaması tavsiye edilmez.Benzer şekilde tansiyon ilacı kullanan, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin de bu karışımı doktorlarına danışmadan kullanmaması gerekiyor.Limonun ve sarımsağın içinde bulunan asit midede yanmalara sebep olabilir. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir, baş ağrısı yapabilir.

Bu olası yan etkilerden dolayı limon sarımsak kürünü tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve onun onayını almadan bu kürü uygulamamalısınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: