MAGAZİN

OYUNCU SERMİYAN MİDYAT HAKKINDA HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Sermiyan Midyat hakkında, oyuncu Sevcan Yaşar’ı darp ederek tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla…

8 YIL HAPİS İSTEMİ

Sermiyan Midyat hakkında, oyuncu Sevcan Yaşar’ı darp ederek tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla…

“Bu evden gidemezsin”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar’ın aynı evde yaşadıkları, Sermiyan Midyat’ın 16 Nisan’da sebepsiz yere Sevcan Yaşar’a bağırarak hakaret içeren sözler sarf ettiği, ardından da “bu evden gidemezsin” diyerek tehdit ettiği aktarıldı. 

Midyat’ın bu olaydan yaklaşık 20 gün sonra evden ayrılmak üzere eşyalarını toplayan Yaşar’a küfür edip hakarette bulunduğu belirtildi. Ardından Midyat’ın kapıya doğru yönelen Sercan Yaşar’ı yerde sürüklediği, sürüklerken de birçok kez tekme ve yumruk attığı, bu sırada Yaşar’ın bağırarak komşularından yardım istediği ve olay yerine polis ekiplerinin çağrıldığı ifade edildi.

İddianamede, tarafların karakolda bulundukları sırada Sermiyan Midyat’ın “buradan senin cesedin çıkacak” diyerek Sevcan Yaşar’ı tekrar tehdit ettiği anlatıldı. 

“8 YIL HAPİS İSTEMİ!”

İddianamede tarafların karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi olduğu kaydedildi.

Bu kapsamda Sermiyan Midyat’ın “kasten yaralama”, zincirleme şekilde “tehdit” ve “hakaret” suçlarını işlediği gerekçesiyle toplam 1 yıl 3 aydan, 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianamede, Sevcan Yaşar’ın da “kasten yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Hazırlanan iddianame Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Midyat ve Yaşar ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top