GÜNDEM

‘FUTBOLDA SÖZDE ŞİKE!’

Beraat kararına ilk tepki aynı zamanda avukat olan Fenerbahçe’nin eski Asbaşkanı ve eski TFF yöneticisi Şekip Mosturoğlu’ndan geldi.

‘FUTBOLDA SÖZDE ŞİKE’ DAVASINDA SAVCI MÜTALAASI BELLİ OLDU

SAVCI BERAAT İSTEDİ…

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararı Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin usul eksikliği nedeniyle bozması sonucu yeniden görülmeye başlanan “Futbolda Sözde Şike” davası, Çağlayan Adliyesi’nde devam ederken Savcı beraat istedi..

“FUTBOLDA SÖZDE ŞİKE” DAVASI ÇAĞLAYAN ADLİYESİ’NDE GÖRÜLMEYE DEVAM EDİYOR.


Mahkeme, 16 Temmuz 2020 tarihinde, Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin dosyasının ayrılmasına, 2016/62 no’lu dosyanın incelenmek üzere istenmesine, kumpas davasındaki delillerin gözden geçirilmesine ve yeni duruşmanın 6 Kasım 2020 tarihine ertelenmesine hükmetmişti. 

SAVCI BERAAT DEDİ

Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin bozduğu “Sözde şike” davasının aralarında Fenerbahçe eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu ve Ümit Karan’ın da bulunduğu 20 sanık yönünden görülen davasında, savcı mütalaasını açıkladı.

Savcı,

*19 sanık hakkında şike ve teşvik primi suçlarından delil yetersizliğinden beraat istedi.

*Sanık Hakan Karaahmet hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis istendi.


Bugün yeniden görülmeye başlanan duruşmaya;

  • Fenerbahçe Başkanı Ali Koç,
  • Yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin, Burak Kızılhan,
  • Eski başkan Aziz Yıldırım,
  • Eski yöneticiler Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Cenk Başak ve
  • Avukat Naim Karakaya katıldı.

BERAAT KARARI SONRASI İLK TEPKİ: “YAŞA FENERBAHÇE”

Beraat kararına ilk tepki aynı zamanda avukat olan Fenerbahçe’nin eski Asbaşkanı ve eski TFF yöneticisi Şekip Mosturoğlu’ndan geldi.

Çağlayan Adliyesi’nde görülen “Futbolda Sözde Şike” davasında aralarında Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan, İskender Alın, Korcan Çelikay ve Mecnun Otyakmaz’ın da olduğu 19 sanık için beraat kararı verilirken, ilk tepki tamamen aklanan Fenerbahçe’nin eski Asbaşkanı ve eski TFF yöneticisi Şekip Mosturoğlu’ndan geldi.

Mosturoğlu:

“Beraat ettik. Gözümüz aydın, Davamızda ilkgünden bugüne kadar destek olan herkese şükranlarımı sunarım. Yaşa Fenerbahçe.”

AZİZ YILDIRIM BERAAT ETTİ, 3 TEMMUZ AKLANDI

“Futbolda Sözde Şike” davasında aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan, İskender Alın, Korcan Çelikay ve Mecnun Otyakmaz’ın da olduğu 23sanık için beraat kararı verildi.

Çağlayan Adliyesi’nde görülen “Futbolda Sözde Şike” davası sonuçlanıdı.

Mahkeme Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 20 kişi için beraat kararı verdi .

Böylelikle 3 Temmuz süreci beraatle sonlanmış oldu. Salonda bulunanlar, “Yaşa Fenerbahçe” diye bağırdı ve sevinç gösterisinde bulundu.

Sanık Hakan Karaahmet’e ise “konut dokunulmazlığı ihlaline azmettirme” nedeniyle 6 bin TL adli para cezası verildi.

Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin bozduğu “Sözde şike” davasının aralarında Fenerbahçe eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu ve Ümit Karan’ın da bulunduğu 20 sanık yönünden görülen davasında, savcı mütalaasını açıklamış ve beraat istemişti.. 

BAŞKANLAR ADLİYEDE

“Futbolda Sözde Şike” davası Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.
İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararı Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin usul eksikliği nedeniyle bozması sonucu yeniden görülmeye başlanan “Futbolda Sözde Şike” davası, Çağlayan Adliyesi’nde gündem oldu. 


Bugün yeniden görülmeye başlanan duruşmaya;

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin, Burak Kızılhan, eski başkan Aziz Yıldırım, eski yöneticiler Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Cenk Başak ve avukat Naim Karakaya katıldı.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top