GENEL

ÇAKICI, CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET FOTOĞRAFLARINI KENDİSİ PAYLAŞTI

SEREN SERENGİL, ALAATTİN ÇAKICI VE OĞLU ALİ ÇAKICI İLE BİRLİKTE ÇEKİLEN FOTOĞRAF SİYASETTEKİ KİRLİ İLİŞKİLER AĞININ YENİ BİR KAYDI OLMUŞ OLDU.

YİNE BİR FOTOĞRAF VE İLİŞKİLER AĞI

Alaattin Çakıcı’nın yakın çevresinden duyurulan bir fotoğraf geçtiğimiz günlerde çok konuşulmuştu.

Bu sefer Çakıcı, CHP’li belediye başkanını ziyaret fotoğraflarını kendisi paylaştı.

Ceza İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da cezaevinden tahliye olan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Çakıcı’nın yakın arkadaşım dediği Gürkan’ı ziyaretinde yanında bulunan isimler ilişkiler ağını göstermesi açısından bir fotoğraf sunuyor.

SAROZ’DA İNZİVAYA ÇEKİLDİ

Alaattin Çakıcı’nın Avukatı Zeynep Çiftçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çakıcı’nın yakın arkadaşı olan eski kırkpınar ağası mafya Mustafa Altuhan’ın otelinde inzivaya çekildiğini duyurmuştu.

Alaattin Çakıcı’nın yakın çevresinden duyurulan bir fotoğraf geçtiğimiz günlerde çok konuşulmuştu. Bu sefer Çakıcı, CHP’li belediye başkanını ziyaret fotoğraflarını kendisi paylaştı.

ORGANİZE SUÇTAN GÖZALTI VE TUTUKLANMA

Eski Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan ve bazı kişiler 2000’li yılların başlarında ihaleye fesat karıştırdıkları, çıkar amaçlı suç orgütü kurdukları gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Bu olay sırasında İstanbul merkezli “Sarallar Çetesi” ile de bağlantılı oldukları belirlenmişti. Başka bir olayda ise İpsala Gümrük Tesisleri inşaatını yapan İsmail Bayol’un vurulması, çek-senet tahsilatı, tehdit ve adam öldürme ile suçlanmıştı. Altunhan, Edirne Belediyesi bahçesinde otogardaki otopark işi nedeniyle bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. 

Altuhan sorgusu sırasında kalp krizi geçirip hastaneye kaldırılmış, bir savcı ile Profesör, çete lideri Altunhan’a yardım etmekle suçlanmıştı. Jandarma haklarında fezlekeler hazırlayıp İstanbul DGM’ye yollamıştı.

Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali, 7’nci kez ihaleye çıkarılışında alıcı bulurken, 7 yıllığına  4 milyon 255 Bin TL bedelle Altunhan Turizm’in sahibi Mustafa Altunhan’a kiraya verilmiş oldu. Altunhan bir dönem DYP il başkanlığı da yaptı. 

OĞLU CİNAYETTEN MÜEBBET YEDİ

Edirne’de bir bar tuvaletinde 26 yaşındaki Ömer Turgut’u başından tabancayla vurarak infaz eden Altunhan’ın 25 yaşındaki oğlu Volkan Altunhan, ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı.

Ömer Turgut’un Ankara’da Kürt Ahmet diye bilinen Ahmet Turgut’un yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı. 

METRO TURİZM’İN SAHİBİ GALİP ÖZTÜRK’E UZANAN YAKIN İLİŞKİLER

Altunhan hakkında çıkan haberlerle ilgili:

“Galip Öztürk benim çok iyi arkadaşımdır, dostumdur, ortağımdır. Edirne’ye yatırımları da vardır. Galip Öztürk’le yaptığım konuşmayla ilgili öne sürülen şeyler doğrudur. Burada oturanlar bilir; ben dedemden otobüsçüyüm. Otobüsçülüğün fanatiğiyim. Türkiye’nin en büyük otobüs firmalarıyla irtibattayım” demişti. 

NİLÜFER’İ PARAMPARÇA EDECEĞİM ” 

Bir diğer rakip firma olan Nilüfer Turizm’e ilişkin aralarında konuşan Galip Öztürk ve Mustafa Altunhan şirkete karşı uygulayacakları plan üzerinde durmuş Altunhan:

“Vallaha başkanım işte bu Nilüfer’e karşı strateji hazırlıyorum” diyor, Öztürk de “Ya öyle yapmamız lazım evet bunlara” diyor; Altunhan devamında “Ama emin ol bu sefer onu paramparça edeceğim” çıkışını yaparken Öztürk ise buna karşılık “Sen edersin valla” cevabıyla yetiniyor.

BİRLİKTE FOTOĞRAFLARI ÇIKMIŞTI!

AKP’li ünlü iş adamı Galip Öztürk’ün yeni yaptırdığı Batum Hotel Intourist’teki kumarhanede Metro Turizm Yöneticisi Mustafa Altunhan’la birlikte fotoğrafları da basına yansımıştı .

BİR FOTOĞRAF DA SEREN SERENGİL’DEN

ÇEKİLEN FOTOĞRAF SİYASETTEKİ KİRLİ İLİŞKİLER AĞININ YENİ BİR KAYDI OLMUŞ OLDU. 

Seren Serengil, Alaattin Çakıcı ve oğlu Ali Çakıcı ile birlikte çekildikleri fotoğrafı Instagram hesabından:

“Annemin, babamın ve benim 30 yıllık aile dostumuz Alaattin Çakıcı oğlu Ali çakıcı ve eski Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı ile birlikte geçmişi yad ederek yemek yedik” notu ile paylaşmıştı. 

Çakıcı, MHP’nin yapılacak kongresine başkan adaylığı için ismi geçen Vahit Kayrıcıyla ilgili “kırk yıllık dostum olan Vahit Bey, sayın genel başkanımızın evladıdır. Asla bir adım önünde yürümez” demişti. 

Alaattin Çakıcı CHP’li belediyeyi ziyaret etti

ALAATTİN ÇAKICI, EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI CHP’Lİ RECEP GÜRKAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Ceza İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da cezaevinden tahliye olan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Gürkan ziyareti şu notla duyurdu:

“Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası’nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik.”

ÇAKICI’NIN YAKIN DOSTU’

Çakıcı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Recep Gürkan için “Alaattin Çakıcı’nın yakın dostu” denildi.

Açıklama şöyle:

“Alaattin Çakıcı’nın yakın dostu olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek 1927 yılında Fransız fotoğrafçının çektiği resmin aslını Alaattin Çakıcı’ya makamında hediye etmiş, ayrıca çok yakın dostu Mustafa Altunhan’ın özel misafiri olarak birlikte Edirne Belediye Başkanını ziyaret ederken Alaattin Çakıcı’nın yakın arkadaşı Vahit Kayrıcı bu ziyarette birlikte Edirne’ye gelmiştir.”

İLGİLİ HABER

soL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top