MAGAZİN

AZERBAYCAN İÇİN GEREKİRSE ASKERE GİDER MİSİNİZ?

Serdar Ortaç’a bedelliler içinde de ayrım yapılarak, askerliğini ‘bireysel’ eğitimlerle tamamlaması sağlanmıştı…

ASKERLİKTEN KAÇIP HAPİS YATMIŞTI: AZERBAYCAN İÇİN ASKERE GİDERİM

Azerbaycan için gerekirse askere gider misiniz?’ sorusuna ‘Bana görev gelirse tabii ki yaparım’ diyen Serdar Ortaç askerden kaçtığı için hapis yatmıştı.

Şarkıcı Serdar Ortaç, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmayla ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu.

Serdar Ortaç:

“Askerin varsa askerinle savaşırsın, sivillerin üzerine füze atmazsın. Ermeni halkına bir sözüm yok ama başlarındaki adam ruh hastası

“Azerbaycan için gerekirse askere gider misiniz?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“Bana görev gelirse tabii ki yaparım. Ama bana gelene kadar Azerbaycan kendi askeriyle koruyor vatandaşını.”

ASKERLİKTEN KAÇMIŞTI “

Askerlik yapmamak için kendini Meksika’da işçi gibi gösteren Ortaç, askerlikten kaçmak için çifte pasaport kullanması gerekçesiyle 61 gün Mamak Askeri Cezaevi’nde yatmıştı. Hapisten çıkan Ortaç, daha sonra askerliğini Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı 178. Piyade Er Eğitim Alayı’nda bedelli olarak yaptı.

BEDELLİDE DE KAYRILMIŞTI

Ortaç’a bedelliler içinde de ayrım yapılarak, askerliğini ‘bireysel’ eğitimlerle tamamlaması sağlanmıştı. ‘Ünlüler’ taburunun geçit törenine basının da yoğun ilgisi olmuştu. 

‘ÜNLÜLER’ TABURU’

Serdar Ortaç’ın bedelli askerliği yaptığı Alay’da aynı dönem binlerce insanı mağdur eden batık banka vurguncusu Yahya Murat Demirel ve Azmi Karamahmutoğlu da vardı. Demirel, askerliğini revirde yaparken, emekli bir ast-subay tarafından bıçaklanmıştı. Bıçaklama olayının alacaklılar tarafından bir mesaj olduğu tahmin edilmişti. 

İLGİLİ HABER

soL –

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: