EĞİTİM

GÖREVDEN ALINAN REKTÖR KENDİSİNİ MÜDÜR OLARAK ATAMIŞ

Pamukkale Teknokent’e kendisini Genel Müdür olarak atayan Rektör Bağ’a 2019 yılı itibariyle her ay 11 bin TL maaş ödendiği, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan öğretim görevlisine ise 9 bin TL ücret ödendiği ifade edildi.

GÖREVDEN ALINAN REKTÖR KENDİSİNİ MÜDÜR OLARAK ATAYIP 11 BİN LİRA MAAŞ ALMIŞ

Pamukkale Üniversitesi’nin görevden alınan rektörü Hüseyin Bağ’ın kendisini üniversite bünyesindeki Teknokent’e Genel Müdür olarak atayıp, aylık 11 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.

Sayıştay’ın Denizli Pamukkale Üniversitesi 2019 Yılı Denetim Raporu’nda eşine özel ilan açtırmasıyla gündeme gelmesinin ardından görevden alınan Rektör Hüseyin Bağ hakkında çarpıcı bilgiler yer aldı.

Aykırı’da yer alan habere göre, Sayıştay’ın raporunda, Üniversite’nin Rektör Bağ’a Genel Müdür maaşı, üniversiteye mensup bir öğretim üyesine de Genel Müdür Yardımcısı ünvanınıyla maaş ödendiği tespit edildi.

Raporda, Rektör’e ve öğretim üyesine maaşın Aralık 2016’dan beri ödendiği belirtildi.

Pamukkale Teknokent’e kendisini Genel Müdür olarak atayan Rektör Bağ’a 2019 yılı itibariyle her ay 11 bin TL maaş ödendiği, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan öğretim görevlisine ise 9 bin TL ücret ödendiği ifade edildi.

İLGİLİ HABER

soL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top