SIYASET

“BOMBAYI DERİK’TE KAPATILAN FETÖ DERSHANELERİNİN SAHİBİ PATLATTI…”

“Dönemin Emniyet amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın olay yerini temizletip, ardından olay yeri incelemesi yaptırdığını…”

SUİKAST KURBANI KAYMAKAM SAFİTÜRK’ÜN AĞABEYİNDEN İDDİA: BOMBAYI FETÖ’CÜ EĞİTİMCİ PATLATTI

Kayyım olarak atandığı Derik Belediye Başkanlığı makamında 10 Kasım 2016’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’

Ağabeyi Ali Haydar Safitürk:

“Kaymakamın yaralı kurtulduktan sonra hayatını kaybetmesi için başka hastaneye naklini, bizzat dönemin Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyımı Mustafa Yaman yaptırdı.”

“BOMBAYI FETÖ DERSHANELERİNİN SAHİBİ PATLATTI, KARDEŞİM İYİLEŞİRKEN VALİ MÜDAHALE EDİP BAŞKA HASTANEYE SEVK ETTİ ”

Dönemin Mardin Valisi Mustafa Yaman ve ilçe emniyet amiri Mustafa Hakan Kutlay hakkında yeni suçlamalarda bulundu.

Ağabeyi Ali Haydar Safitürk:

“Öyle bilgiler paylaşacağım ki, herkesin kanı donacak..

Kaymakam Safitürk Derik Devlet Hastanesi’nden Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde 19 doktor tarafından kontrol altına alınan hastaya müşahede altında gözetilmelidir. Tanısı konur, durumu iyidir. Zamanın Mardin Valisi Mustafa Yaman bakar ki kaymakam iyileşecek. Derhal müdahale eder. Doktorlara baskı ve zor kullanarak, hastayı Antep Ersin Aslan Kalp Hastalıkları hastanesine nakleder. Tüm doktorlar bu naklin yanlış olduğunu söylemiş olmasına rağmen. Nakledilecekse bir üst hastanenin Dicle Üniversitesi Hastanesi olması gerekli olduğu söylenmesi ve yerinin burada hazır olduğu diye itiraz edildiği halde… Kaymakam kafadan yaralıdır, nakil kalp hastalıkları hastanesine yapılmıştır.”

‘DERSANE SAHİBİ PATLATTI’

Dönemin ilçe Emniyet amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın “görevi ihmal” suçundan yargılandığı ve 6 ay hapis cezası aldığını da hatırlatan ağabey Safitürk, Kaymakam’ın görülen davalarında dinlediği ifadelerden çıkarımlarını şöyle paylaştı:

“Bombayı Derik’te kapatılan FETÖ dershanelerinin sahibi patlattı… Bu FETÖcüyü Kaymakam’a zamanın Derik Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay gönderdi… Çok kıymetli bir dostum diyerek randevu ayarlamıştır…”

Dönemin Emniyet amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın olay yerini temizletip, ardından olay yeri incelemesi yaptırdığını ileri süren ağabey Safitürk, Kutlay’ın kendisine hakaret edip, tehdit ettiğini de paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Kaymakam Safitürk’ün öldürülmesi olayıyla dava geçen yıl Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanmış ve 14 kişi hakkında beraat kararı verilirken dönemin kaymakamlık yazı işleri şefi Şerif Mesutoğlu hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl hapis cezası verilmişti.

İŞTE O HAİN!.. UTANMADAN TABUTUN BAŞINDA AĞLADI..

Derik Kaymamı’na düzenlenen bombalı suikastta failler kaymakamlık ve belediye çalışanları çıktı. İddialara göre bombayı İstanbul’dan, Derik Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü T.E. getirtmiş. Paketi odaya yerleştirmesi için yeğeni de olan Yazı İşleri Şefi Ş.M.’yi, patlatması için de Derik Belediyesi zabıta amiri V.E.’yi görevlendirmiş. Olayı planlayan T.E. hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi şehit kaymakamın cenaze törenine de katılıp timsah gözyaşları dökmüş

MARDİN Valisi Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edildiği bombalı terör saldırısı ile ilgili soruşturmada, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 71 kişinin gözaltında olduğunu söyledi. Vali Yaman, bombanın kargo ile getirildiği ve 8 Kasım’da Kaymakamlık binasına getirilerek makama yerleştirildikten sonra, 10 Kasım’da T.E. ve Belediye çalışanı V.E. tarafından uzaktan kumanda ile patlatıldığının değerlendirildiğini söyledi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edildiği bombalı saldırıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Yaman, 10 Kasım saat 12.00 sıralarında Derik Kaymakamı olarak görev yapan ayrıca Bakanlığın onayı ile Belediye Başkanvekili olarak görevlendirdikleri Muhammed Fatih Safitürk’e bölücü terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcı ile saldırı yapıldığını söyledi. Yaralanan Kaymakam’ın ilk müdahalesinin Derik Devlet Hastanesi’nde yapıldıktan sonra Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini ve Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda Gaziantep Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne intikalinin sağlandığını belirterek, “Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 11 Kasım 2016 Cuma günü sabah saatlerinde Kaymakamımız kurtarılamayarak şehit olmuştur” dedi.

Vali Yaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı Soylu’nun bizzat takip ettikleri ve çalışmalarında kendilerine destek verdikleri olayla ilgili Emniyet Müdürlüğünce çalışmalara başlandığını belirterek, şöyle devam etti:

“Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları ile şehit Kaymakamımızın yakın mesaisinde olan kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 28 şahıs ve Mardin İl Jandarma Komutanlığı’nca da 43 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Mardin İl Jandarma Komutanlığınca gözaltına alınan kişi sayısı şu an itibariyle toplam 71’dir. İlgili birimlerce yapılan çalışmalarda olay tarihinden 3- 4 gün önce Derik Kaymakamlığı çalışanları Ş.M., F.B., N.E. Z.D., ve Z.E. ile birlikte bir toplantı yaptıkları, bu toplantıda yapılacak saldırının planlandığı, kargo yoluyla gelecek olan bombanın Kaymakamlık makamında patlatılacağı kararını aldıkları değerlendirilmektedir.

8 Kasım 2016 salı günü Ş.M.’nin bir personel aracılığıyla içerisinde bomba olan kargoyu Kaymakamlığa getirttiği ve akabinde bombayı Kaymakamlık makamına yerleştirdiği, ayrıca 10 Kasım 2016 perşembe günü saat 12.00 civarında kaymakamlık personeli T.E. ile Belediye personeli V.E. tarafından daha önceden yerleştirilen patlayıcının uzaktan patlamasının sağlandığı değerlendirilmektedir. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda olayın failleri olduğu değerlendirilen şahıslar ve işbirlikçilerinin tamamı halen gözaltında bulunmaktadır.

Bu menfur saldırı ile ilgili olarak Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak devam etmektedir. Gerek Kaymakam olarak gerekse belediye başkan vekilliğini fedekarca yapan, yürüttüğü çalışmalar ile vatan ve millet sevgisini ortaya koyan Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’e yapılan saldırı hiç şüphe yok ki milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kast etmektedir. Bilinmesini istiyoruz ki milletimizden aldığımız güç ile devletimizin ve hükümetimizin karalılığıyla gerek PKK, gerek FETÖ, gerekse DEAŞ ve bütün terör örgütleri ile mücadelemiz aralıksız devam edecektir. Görevi başındayken uğradığı saldırı sonucu şehit düşen Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’e, 15 Temmuz gecesi canlarını ortaya koyan şehitlerimize ve tüm şehitlerimize bir kez daha cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: