EĞİTİM

SUYU ISINAN BAKAN!

SANKİ ŞİRKET YÖNETİYOR BEYEFENDİ!

“10 ÖĞRENCİDEN BİR TANESİNİN EĞİTİM ALAMAMASINA BAŞARI OLARAK GÖRÜYOR”

CHP’li Özgür Özel’den Bakan Selçuk’un sözlerine sert tepki

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ’18 milyon öğrencimiz var. Aslında yüzde 90’ına, 16 milyona ulaşıyoruz’ açıklaması var..

10 öğrenciden bir tanesinin eğitim alamamasını başarı olarak görüyor. Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır.”

SANKİ ŞİRKET YÖNETİYOR BEYEFENDİ!

Özgür Özel:

“‘Dünyanın uzaktan eğitimde en iyi üçüncü ile beşinci ülkesi arasındayız’ diyen Ziya Selçuk, EBA çökünce ‘Çok sevindim, çok ilgi oldu’ diyor sanki bağlanacak öğrenci sayısını bilmiyormuş gibi önceden..

Sonra da ‘EBA çöktü, sevinenler oldu’ Sen sevindiğini ifade etmiştin. Sanki şirket yönetiyor beyefendi, müşteri kapıda kuyruk olunca seviniyor. Oysa senin işin her ihtiyaç sahibini televizyon ve internetle, öğretmeniyle buluşturmaktı. Şimdi geldiği noktada ‘Yüzde doksanına ulaşıyoruz’. Ne kadar ayıp. Son öğrenci uzaktan eğitime erişene kadar eğitimde fırsat eşitliği yok demektir..

10 öğrenciden bir tanesinin eğitim alamamasını başarı olarak görüyor. ‘Bir buçuk iki sene içerisinde dijital sorunların tamamını çözeceğiz’ diyor. Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top