EĞİTİM

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ’NÜN GÖREVİNE SON VERİLDİ

EŞİNE ÖZEL İLAN AÇAN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ’IN GÖREVİNE SON VERİLDİ

EŞİNE ÖZEL İLAN AÇAN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ’IN GÖREVİNE SON VERİLDİ.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın rektörlük görevinin disiplin cezası nedeniyle kanunen sonlandığını bildirdi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada:

“YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlanmıştır. Bugün gerçekleştirilen “Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı”nda verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen Rektörlük görevi sonlanmıştır” denildi. 

NE OLMUŞTU?

Eşi Derya Bağ’ı daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Hüseyin Bağ, daha sonra Personel Daire Başkanlığı kadrosunda eşi için ‘adrese teslim’ ilan açmıştı. 7 Temmuz’da yayımlanan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı kadrosu için açılan ilanın kriterlerini karşılayan ve başvuran tek kişi ise eşi Derya Bağ oldu.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top