SIYASET

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ’NE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ. İYİ Kİ VARSINIZ!

Bahçeli’nin hedef aldığı TTB’ye sosyal medyadan destek geldi. Twitter’dan da binlerce kişi ‘İyikiTTBvar’ etiketine yaptığı paylaşımlarda TTB’nin yalnız olmadığını vurguladı.

TTB’DEN BAHÇELİ’YE YANIT: “SÖZLERİMİZİN ARKASINDA, GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ “

Türk Tabipleri Birliği (TTB), MHP lideri Bahçeli’nin “TTB kapatılsın, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılsın” şeklindeki çağrısına yazılı açıklamayla cevap verdi.

Açıklamada:

“Uyarı ve öneri paylaşmak etik sorumluluğumuzdur. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız” denildi.

TTB Merkez Konseyi açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir. Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan Kovid-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. Kovid-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.”

TTB VE KILIÇDAROĞLU’NDAN BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Bahçeli’nin TTB’yi hedef alan sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu’ndan hekimlere destek açıklaması geldi.

TTB’den yapılan açıklamada:

“Bahçeli’nin ‘kapatılsın’ şeklindeki çağrısına, Hekim camiasından korkunç bir tepki var.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

“Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir. Kapatılsın”

Bahçeli’nin TTB’yi hedef alan açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan hekimlere destek ve teşekkür açıklaması geldi.

Kılıçdaroğlu:

“Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliği’ne şükran borçluyuz. İyi ki varsınız!”

https://www.cafemedyam.com/2020/07/07/bahceli-ulkucu-ve-mhpli-degildir-gorevli-bir-ajandir-saray-onu-mhpde-tutuyor-video/

TTB AÇIKLAMA YAPACAK

Devlet Bahçeli’nin TTB’nin kapatılması çağrısının ardından TTB Merkez Konseyi toplantı kararı aldı.

TTB Başkanı Sinan Adıyaman:

“Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi olarak toplantı yapıyoruz. bir açıklama yağacağız. Hekim camiasında korkunç bir tepki var.”

TTB’YE DESTEK YAĞDI

Bahçeli’nin hedef aldığı TTB’ye sosyal medyadan destek geldi. Twitter’dan da binlerce kişi ‘İyikiTTBvar’ etiketine yaptığı paylaşımlarda TTB’nin yalnız olmadığını vurguladı.

NE OLMUŞTU?

Bahçeli siyah kurdele takan sağlıkçıları ve TTB’yi hedef aldı

“KAPATILMALI VE ADLİ İŞLEM YAPILMALIDIR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB), sağlık emekçileri için başlattığı, “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” şeklindeki kampanyasını hedef aldı.

TTB’nin kapatılması gerektiğini savunan Bahçeli, “Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” dedi

Türk Tabipleri Birliği, tüm illerdeki tabip odalarıyla birlikte gerçekleştirilecek siyah kurdele takma, yürüyüş ve saygı duruşu eylemlerine katılım çağrısı yapmıştı.

TTB’nin yaptığı bu çağrıyı, “hainlik” olarak değerlendiren Bahçeli:

“Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir” dedi.

TÜKENİYORUZ ’ DİYEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN BÜTÜN PARTİLERE ÇAĞRI

Diyarbakır’da sağlık çalışanları siyah kurdele takarak yaşamını yitiren meslektaşlarını andı.

Bütün partilerin Kovid-19 salgını konusunda işbirliği ve koordinasyon sağlamak üzere bir araya gelmeleri çağrısı yapan sağlık çalışanları:

“8 günde 8 hekimin hayatını kaybettiği bu süreçte herhangi bir başarıdan söz edilemez” dedi.

Koronavirüs salgınında artan vaka sayısına dikkat çekmek ve yaşamını yitiren meslektaşlarını anmak için 14-18 Eylül tarihlerini “#YönetemiyorsunuzTükeniyoruz” haftası ilan eden Türk Tabipleri Birliği (TTB) birçok kentte açıklama yaptı.

Diyarbakır’da, sağlık kurumlarından oluşan Sağlık Platformu da konuya dikkat çekmek amacıyla Dağkapı’da basın açıklaması düzenledi.

Sağlık çalışanları açıklamada siyah kurdele takarak, yaşamını yitiren meslektaşlarını andı.

‘SADECE SAĞLIK ÇALIŞANLARI DEĞİL, BABALARIMIZ, ANNELERİMİZ, KARDEŞLERİMİZ ÖLÜYOR ’

Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elif Turan:

“Suçu vatandaşa, yükü sağlık çalışanlarına yıkanlara tarihsel sorumluluklarını yılmadan her gün hatırlatmaya devam edeceğiz! Sadece sağlık çalışanları değil, babalarımız, annelerimiz, kardeşlerimiz ölüyor. Daha çok olduğunu bildiğimiz ama resmi olarak açıklanan rakamlarla dahi her gün 50 yurttaşımız, önlenebilir bir hastalık olan Covid-19’dan hayatını kaybediyor. Covid-19 Salgın sürecinin bilimsel yöntem, şeffaf veri ve ilgili tüm kesimlerin katılımı ile etkin ve koordineli bir anlayışla yönetilmesini istiyoruz. Covid-19 salgın sürecinin bugüne kadar ki yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici buluyoruz” dedi.

BÜTÜN PARTİLER, İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON SAĞLAMAK ÜZERE BİR ARAYA GELMELİ ’

TBMM’nin açılmasını beklemeden bütün partilerin Kovid-19 salgını konusunda işbirliği ve koordinasyon sağlamak üzere bir araya gelmeleri çağrısı yapan Turan:

 “TTB olarak uzmanlık dernekleri ile birlikte Kovid izleme heyetimizin birikimini ve önerilerimizi paylaşabileceğimiz bir zeminin oluşmasını, ülkeyi yöneten hükümetin bu konuda çağrıcı olmasını istiyoruz. Sağlık Bakanlığı’nı başta TTB olmak üzere bütün sağlık meslek odaları, sağlık sendika ve dernekleri ile birlikte ‘Kovid-19 işbirliği ve ortak çalışma meclisi’ oluşturmasını talep ediyoruz. Hiçbir salgın vatandaşların bireysel çabalarıyla önlenemez. Sağlık Bakanlığı il Hıfzıssıhha kurullarını işlevli kılmalı, başta Belediyeler ve kent konseyleri olmak üzere işçi-memur sendikaları, hemşeri – köy derneklerinden, kültür sanat dernek ve vakıflarına kadar bütün demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarını sürece katmalıdır” şeklinde konuştu.

‘MESLEK HASTALIĞI TANIMINI KABUL EDECEK SAĞLIK BAKANLIĞI VE HÜKÜMET TUTUMU İSTİYORUZ’

Turan:

“Bütün sağlık çalışanlarının ölüm–kalım savaşına dönüşen Kovid-19 mücadelesinde yalnız bırakılmayacaklarını, korunacaklarını, bu insanüstü çabaların farkında olunduğunu gösterecek; maddi ve manevi olarak destekleyecek, hastalanan ve vefat eden arkadaşlarımızın ‘meslek hastalığı’ tanımını kabul edecek Sağlık Bakanlığı ve hükümet tutumu istiyoruz..

Bu adımları atmayanların, KOVID-19 salgını ile mücadeleyi gerçekler üzerinden, olağandışı durum tanımıyla ve bir seferberlik ruhuyla karşılamayanların; suçu vatandaşa, yükü sağlık çalışanlarına yıkanların tarihsel sorumluluğunu her gün ama her gün hatırlatacağımızı buradan ilan ediyoruz. Covid-19 salgını mücadelesinde başarı; akıl ve bilim esas alınarak, gerçekleri konuşarak, filyasyon ve test süreçlerini çok iyi yöneterek, tedavi ortamını iyileştirip, sağlık çalışanlarını motive ederek sağlanır. Salgının yaygınlaştığı, 8 günde 8 hekimin hayatını kaybettiği, herkesin kendisi ve bütün yakınları için sürekli tedirgin olduğu bir süreçte herhangi bir başarıdan söz edilemez.”

https://www.cafemedyam.com/2020/05/22/mhpli-bahceli-ne-yapar/

DEVLET BAHÇELİ’NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞÖYLE

Devlet Bahçeli:

“Ülkemizin yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz.”

“İHANET OLUŞUMU”

Devlet Bahçeli:

“Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.”

“KURDELE TAKINCA NE OLACAK?”

Devlet Bahçeli:

“Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?..

Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir.” 

“TTB KAPATILMALIDIR”

Devlet Bahçeli:

“Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır..

Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet – Sputnik

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top