SIYASET

“İLK SEÇİMDE VERECEKSİNİZ MİLLETE ÜLKE EKONOMİSİNİ BU SEVİYELERE DÜŞÜRMENİN HESABINI.”

“Ülkenin kredi notunu 25 yıl önceki seviyenin altına düşürenler hala biz ‘yerli ve milli’ bir politika uyguluyoruz diyebilecekler mi hiç utanmadan?.. “

AHMET DAVUTOĞLU’NDAN ERDOĞAN’A TELEVİZYON DAVETİ

“Pozitif tanı konan hastalar evlerine dolmuşla gidiyor. Hastalar oradan oraya savruluyor.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

“Yaptığı her suçlamanın cevabını verir, yanlış yürüttüğü her politikanın alternatifini kendisine birer birer anlatırız”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunup Hükümet’e eleştiriler yöneltti.

Ahmet Davutoğlu:

“Pozitif tanı konan hastalar evlerine dolmuşla gidiyor. Hastalar oradan oraya savruluyor. Özveriyle çalışan sağlıkçıların psikolojileri tükenme geldi. Sağlık sistemi çöküş sinyalleri veriyor..

21 Eylül yaklaşırken, sağır kulaklar duysun diye bir daha daha söylüyoruz. Bize göre okulların açılmasına strateji şu olmalıdır: Vaka türü göre somut bir kriter konulmalı ve buna göre okulların açılıp açılmayacağı belirlenmelidir.”

“İLK SEÇİMDE HESABINI VERECEKSİNİZ”

Ahmet Davutoğlu:

“Ülkenin kredi notunu 25 yıl önceki seviyenin altına düşürenler hala biz ‘yerli ve milli’ bir politika uyguluyoruz diyebilecekler mi hiç utanmadan?..

İlk seçimde vereceksiniz millete ülke ekonomisini bu seviyelere düşürmenin hesabını..

Geniş işsizlik rakamları yüzde 30 ulaşmış. Döviz kurları rekor üstüne rekor kırıyor. Almanya’da yüzde 0 olan enflasyon TÜİK rakamlarında bile yüzde 13 ü aşmış. Ama Sn. Cumhurbaşkanı ve onun gücü ve kayırmasıyla koltuğunda oturan Hazine ve Maliye Bakanı çok rahat görünüyor..

Gençlerimizin neredeyse 3’te 1’i ne eğitimde ne istihdamda yer alıyor. Gençlerimizin umudu tükenmiş, yurt dışına gitmeye çalışıyor. İşte Cumhurbaşkanının deyimiyle ‘şahlanan’, damadı ekonomi bakanının deyimiyle ‘güçlenen’ ekonomimiz!”

TARTIŞMA DAVETİ

Erdoğan’a televizyonda tartışma çağrısı yapan Ahmet Davutoğlu:

“Bize medya ambargosu koyuyorlar. Biliyorlar ki biz 3 gün konuşsak, 3 ay nefes alamazlar..

İşte çağrımız; İstedikleri şartlarda, istedikleri televizyonda, istedikleri konuyu onlarla konuşalım. Karşımıza istediklerini çıkarsınlar, biz de kendi kurmaylarımızı çıkaracağız. Eğer bizimle tartışmak istiyorlarsa, AK Parti Genel Başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanı, buna da hazırız. Yaptığı her suçlamanın cevabını verir, yanlış yürüttüğü her politikanın alternatifini kendisine birer birer anlatırız.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top