SIYASET

“HER TAŞIN ALTINDAN MEDİPOL ÇIKIYOR. CUMHURİYET VE ATATÜRK DÜŞMANLARI BURADA YUVALANMIŞ”

” ‘Her taşın altından Medipol çıkıyor’ derken ne kadar da haklıymışız.Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları da burada yuvalanmış.”

‘PELİKAN’CI PROVOKASYONUNA CHP’DEN SERT YANIT GELDİ.

Kemalizm için ‘virüs’ ifadesi kullanmasına CHP’den sert tepki geldi.

AKP içindeki ‘Pelikan’ ekibinin önde gelen isimlerinden olduğu iddia edilen Selman Öğüt’ün Kemalizm için ‘virüs’ ifadesi kullanmasına CHP’den sert tepki geldi.

ÖĞRETİM ÜYESİNDEN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

AKP içerisindeki ‘Pelikan’ denilen ekibin önde gelen isimlerinden biri olduğu iddia edilen, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Selman Öğüt:

“Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder.”

Provokatif sözlerine Erdoğan’ı da dayanak gösteren yandaş sozde öğretimüyesi Öğüt:

“Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK DÜŞMANLARI”

Selman Öğüt

Selman Öğüt’ün provokatif paylaşımına CHP’den sert tepki geldi.

CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Murat Emir:

“Selman Öğüt’ün görev yaptığı üniversite ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilişkisi..

‘Her taşın altından Medipol çıkıyor’ derken ne kadar da haklıymışız.Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları da burada yuvalanmış.”

NE OLMUŞTU?

Twitter, Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global’in (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) resmi sosyal medya hesabı olan @BosphorusGlobal ‘e kısıtlama getirdi.

Pelikancı hesaplara kısıtlama getirildi!

Twitter, Pelikancılara ait olan Bosphorus Global, Doğrusu Ne ve Günün Yalanları isimli Twitter adreslerine kısıtlama getirdi.

PELİKAN’IN HEDEF ALDIĞI İBRAHİM KALIN’DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Pelikan grubuna yakın bir hesap tarafından paylaşılan video ile Fahrettin Altun ile kıyaslanan ve akıllara ‘Pelikan’ın hedefinde mi?’ Sorusunu getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yayınladığı Cuma mesajında ‘sabır’ diledi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Pelikan grubuna ait olduğu iddia edilen bir hesaptan paylaşılan videodan sonra sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

İbrahim Kalın mesajında:

“Mevla hepimize musibet karşısında metanet, husumet karşısında mağfiret, cehalet karşısında marifet, fitne ve fesat karşısında uhuvvet, belalar karşısında sabır ve hikmet nasip etsin. Kötülerin şenaetinden korusun, iyilerin safından ayırmasın. Cumamız mübarek olsun” dedi.

“VİDEO KALDIRILDI”

İktidara destek veren videolarıyla bilinen ‘@Busralsall’ sosyal medya hesabı üzerinden, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un kıyaslandığı bir video yayınlandı. Videonun kısa bir süre sonra yayından kaldırıldığı iddia edildi.

Videoda, “Peki neden İbrahim Kalın değil de Fahrettin Altun?” sorusu yöneltilerek, bu soruya şu cevaplar verildi:

“Ağayı (Erdoğan) dövemeyen marabasını dövermiş, kabul. Ama hangi marabasını? Herhalde rızasına en muvaffık iş yapanını, ona en sadık olanını, düşmanlarını öz düşmanı gibi bilenini.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top