BİLİM & TEKNOLOJİ

ASELSAN KAZAKİSTAN’DA SOLUNUM CİHAZI ÜRETECEK

ASELSAN ile Kazakistan Engineering şirketi iş birliği ile 2011’de kurulan KAE, Kazakistan ordusunun savunma sanayi alanındaki ihtiyaçlarını karşılıyor.

KAZAKİSTAN’DA BÖYLE BİR YÜKSEK TEKNOLOJİK CİHAZ İLK DEFA ÜRETİLECEK

ülkedeki yaklaşık 300 sağlık kuruluşu için 1.500 adet solunum cihazı üretilecek

Kazakistan Aselsan Engineering (KAE) Genel Müdürü Ziya Çamoğlu:

“Ülkedeki yaklaşık 300 sağlık kuruluşu için 1.500 adet solunum cihazı üreteceğiz..

Kazakistan Sağlık Bakanlığıyla 1.500 adet solunum cihazı sözleşmesi imzaladık..

243 il ya da ilçede bulunan yaklaşık 300 sağlık kuruluşuna bu sistemleri teslim edeceğiz, eğitim vereceğiz ve cihazları kullanıma hazır hale getireceğiz..

Kazakistan’da böyle bir yüksek teknolojik cihazın ilk defa üretildiğini söyleyebilirim. Ülkede cihazların farklı mobil, mekanik tipleri üretilmiş, fakat yoğun bakım vantilatör, solunum cihazı ilk defa üretiliyor..

Söz konusu proje Kazakistan ve Türkiye hükümetleri arasında mutabakat sağlanarak oluşturuldu. Dolayısıyla Kazakistan halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz ve mutluyuz..

Cihazların teslimatını eylül ve ekim aylarında tamamlayacağız. Şirketin mevcut altyapısıyla Kazakistan’ın ihtiyaçlarını her zaman karşılamaya hazırız..

Kazakistan için diğer tıbbi cihazların üretimine de talip olduk. Ülkenin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra cihazları başka ülkelere de ihraç edebilecegiz..

ASELSAN ile Kazakistan Engineering şirketi iş birliği ile 2011’de kurulan KAE, Kazakistan ordusunun savunma sanayi alanındaki ihtiyaçlarını karşılıyor.

İLGİLİ HABER

A.A

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top