GÜNDEM

ÖLÜMLE TEHDİT EDİLEN BOKSÖRÜN ARABASININ LASTİKLERİNİ KESTİLER

Daha önce pek çok kez Avrupa şampiyonu olan boksör Arık, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’e olan derin sevgi ve bağlılığıyla tanınıyor.

ATATÜRKÇÜ BOKSÖR ÖLÜM TEHLİKESİ ATLATTI

Arabasının lastiklerini kestiler!

Daha önce, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetlerini eleştirdikten sonra arabasının camına zarf içinde ‘kurşun’ bırakılan Türk boksör Ünsal Arık, bu defa da arabasının lastiklerinin kesildiğini fark etti. Arık Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, “Bir kaza sonucu ölebilirdim, can güvenliğim konusunda kaygılıyım” dedi.

Almanya’da yaşayan Avrupa Şampiyonu Türk boksör Ünsal Arık, olaya ilişkin olarak Twitter’dan paylaştığı iletisinde:

“Aranızdan gitmeme az kaldı. Nefes almam, yaşamam sizi çok mu rahatsız ediyor! Bugün arabamı Mercedese (servise) götürdüm ve kontrolde iki tekerin iç tarafında bıçak ile kesilmiş halini gördüler. Adam diyor şanslısın, uzun bir yolda bunlar patlayabilirdi! Siz Tanrı’dan hiç korkmuyor musunuz?” ifadelerine yer verdi.

Arık yaptığı açıklamada:

“O gün arabamı ufak bir arıza sebebiyle servise götürmüştüm. Dolayısıyla, tekerleklerdeki uzun bıçak kesiklerini servisteki çalışanlar fark etmiş oldu. Bana, uzun bir yola çıktığım takdirde lastiklerin patlayabileceğini ve bunun da kazaya sebebiyet verebileceğini söylediler. Allah korusun, bir kaza sonucu yaralanabilir, hatta ölebilirdim” dedi.

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK’

Arık:

“Polise ifade verdim, durumumu anlattım ve emniyet güçleri de gerekli önlemlerin alınacağını söylediler” şeklinde yanıtladı.

Arık, gelen tehditlere ilişkin olarak da, “Beni, kendilerine tehdit olarak gördükleri için susturmaya çalışıyorlar” dedi.

Almanya’da gerçekleşen, Ünsal Arık’ın da konuk olduğu bir televizyon yayınından

‘TEHDİTLER BENİ YILDIRAMAYACAK’

Arık:

“Hayat boyu zengin ve başarılı değil, insanlığa faydalı biri olmak istedim. Türk bayrağını şampiyonluklarla, dünyanın her yerinde dalgalandırmanın yanı sıra, insan hak ve özgürlükleri için de mücadele etmek istedim. Beni en çok mutlu eden şey, ülkem ve insanlarım için mücadele edebilmektir. Tehditler beni yıldıramayacak” dedi.

Daha önce pek çok kez Avrupa şampiyonu olan boksör Arık, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’e olan derin sevgi ve bağlılığıyla tanınıyor.

NE OLMUŞTU?

KURŞUNLA TEHDİT EDİLEN BOKSÖR ÜNSAL ARIK’TAN İLK AÇIKLAMA

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetlerini eleştirdikten sonra, arabasının camına bırakılmış zarf içindeki tek ‘kurşunla’ tehdit edilen Türk boksör Ünsal Arık…

Almanya’da yaşayan, Avrupa Şampiyonu Türk boksör Ünsal Arık, kimliği belirsiz kişiler tarafından, zarf içinde arabasının camına bırakılan ‘kurşunlu tehdit mektubu’ ile ilgili konuştu.

Ünsal Arık:

 “Bugün arabanın camında bir zarf vardı, zarfın içinde bir kurşun. Selamınızı aldım helal olsun…” 

“DİYANET’İ ELEŞTİRDİM, KURŞUNLA TEHDİT EDİLDİM”

Ünsal Arık:

 “Bu hafta Alman gazetelerine, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği  (DİTİB) hakkındaki düşüncelerimi söyledim. Bu kapsamda, söz konusu kuruma bağlı camilerde dinden çok siyaset yapıldığını; Erdoğan iktidarının buralara müdahalelerde bulunduğunu; Diyanet’in ise artık eski Diyanet olmadığını belirttim ve bunun üzerine söz konusu tehdit mektubunu aldım.. 

Kişisel olarak şüphelendiğim biri olmadığının altını çizmek isterim..

Olayı gerçekleştirenlerin, Erdoğan ve AKP’ye sempati duyan kişiler olduğuna yüzde yüz eminim” 

“KİMSE BENİ SATIN ALAMAZ”

Ünsal Arık:

“Daha önce de tehditler aldım, ancak bu defa arabamın camına iliştirilmiş bir zarfın içindeki kurşunla karşılaştım ve bunun sıradan bir tehdit olmadığını belirtmeliyim..

Konuya ilişkin olarak, Evet, çok sık tehdit alıyorum, en çok da sosyal medya üzerinden ama onları çok da fazla ciddiye almıyorum..

Hak, hukuk, adalet ve insan hakları için mücadele veriyorum, bu sebeple korkum yok. Kimse beni parayla satın alamaz, ben şerefimi ve namusunu sokakta bulmadım…”

“GÖZLERİM SOKAKLARDA”

Ünsal Arık:

Konuyla ilgili Henüz şikayet etmedim. Gözlerim sokaklarda, bekliyorum..

Bu defa rakibim gözümün önünde değil, bir sokak köşesinde arkamdan saldırabilir.”

“SESİMİZİ YÜKSELTELİM!”

Şampiyon boksör Arık:

“Bu mücadele sabır gerektiriyor… İyiler, eninde sonunda her zaman kazanır ama önemli olan birlik ve beraberliktir. En başta da söylediğim gibi sabırlı olmak gerekiyor. Karşımızdaki insanlar haksızlık yapıyor, yeri geliyor faul yapıyor, ancak biz ama aynı seviyeye düşmemeliyiz. İlla vurup kırmak gerekmiyor, onlara sayımızı gösterelim, sesimizi yükseltelim…”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’e olan derin sevgi ve bağlılığıyla bilinen boksör Arık, arabasının camına bırakılan bir mektup içindeki kurşunla tehdit edildiğini duyurdu.

Bir süredir AKP’lilerin hedefinde olan Arık, 2014 yılında da üzerinde, “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkmış ve bu hareketiyle gündeme damga vurmuştu.

‘ÖZÜR DİLE, 150 BİN DOLAR VERELİM DEDİLER’

Tekirdağ’daki bir boks maçında, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkan süper orta sıklet boksörü Ünsal Arık, o günden sonra ölüm tehditleri, sponsorluk anlaşmalarının iptalleriyle hayatının altüst edilmeye çalışıldığını anlattı.

Arık:

“AKP’den bazı isimler televizyona çıkıp Başbakan’dan özür dilemem karşılığında bana 150 bin dolar teklif etti.”

Almanya’nın Regensburg şehrinde doğup büyüyen Ünsal Arık, kariyerinde çok sayıda başarıya imza atmış, süper orta sıklet boksörü. Ancak Türkiye onu, Tekirdağ’daki bir boks maçında, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkmasından sonra tanıdı. O günden sonra yaşadıklarını Cumhuriyet’e anlatan Arık:

“Ben Türkiye’nin gidişatını beğenmediğim için, Erdoğan’ın politikalarını yanlış bulduğum için sesimi TV maçını kullanarak duyurmak istedim. Çünkü PKK’ya destek veren, İslamiyet’i insanları kandırmak için kullanan bir Başbakan’a tahammülüm yok” diye konuştu. Tepkisini dile getirdikten sonra çok sayıda ölüm tehdidi aldığını anlatan Arık, şöyle devam etti:

“Bu ülke Atatürk’e borçlu ama AKP bu değerlere saygısızlık ediyor. Bayrak iniyor, T.C kalkıyor, bunlar inanın Türkiye için utanç verici gelişmeler. Ben tepkimi ortaya koyduktan hemen sonra PKK’dan ve aşırı dinci gruplardan tehditler aldım. Hatta en son elden posta yoluyla atılmış bir mektupta, ‘ya sus yoksa sustururuz’ diye tehdit edildim. Böyle bir protestoyu Almanya’da hükümete yapmış olsaydım bunların hiçbirini yaşamazdım. Bir de tehditlerin yanı sıra, masaya oturmaya hazırlandığımız yeni sponsorlar elini çekti. Herkes korkuyor.”

TÜRKİYE’DE TEPKİSİZLİK VARDaha önce Başbakan’a mektup yazarak tepkisini dile getirdiğini, geçen hafta da Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Arık:

  “AKP kendine karşı gelenleri ya öldürüyor ya hapse atıyor. Bunun karşısında sessiz kalınmamalı, artık mücadele zamanı” diye konuştu.

AKP’den bazı isimlerin, Başbakan’dan televizyon ekranlarında özür dilemesi karşılığında kendisine 150 bin dolar teklif ettiğini iddia eden Arık:

“O maçtaki protestomdan sonra AKP’den bazı isimler, İstanbul’da yanıma gelip, televizyon ekranlarında Başbakan’dan özür dilemem karşılığında bana 150 bin dolar teklif ettiler. ‘Bu parayı al Başbakan’dan özür dile, bundan sonra zorluk yaşamazsın, sadece özür dilemen yeterli’ dediler. Yaşadığım tüm bu olumsuzluklardan sonra artık boksu bırakma kararı aldım.

Diğer yandan Türkiye’de bir tepkisizlik var, bunu anlayamıyorum.  Herkes konuşuyor ama kimse tepkisini göstermiyor. Örneğin ben o protesto tshirtünden 1000 tane bastırıp, gelirlerini Soma’ya bağışlayacağımı söylemiştim. İnanın birçok insan destek olacağını söylemişti ama 10 tane satıldı en fazla.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet- Meltem Yılmaz

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: