SAĞLIK

ACİL OLANLAR DIŞINDA AMELİYAT YOK

Hastane Başhekimi Dr. Bilal Günaydın acil olmayan ameliyatlara ara verdiğini ve polikliniklerde kısıtlamalara gidildiğini belirterek…

O BÜYÜK HASTANE KARAR ALDI: ACİL AMELİYATLAR DIŞINDA AMELİYAT YAPILMAYACAK!

Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Bilal Günaydın:

“Vatandaşlardan acil olmayan, ötelenebilecek hastalıkları için hastaneye gelmemelerini istiyoruz.”

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE KORONA VİRÜS DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

‘ACİL OLANLAR DIŞINDA AMELİYAT YOK’

Hastane Başhekimi Dr. Bilal Günaydın acil olmayan ameliyatlara ara verdiğini ve polikliniklerde kısıtlamalara gidildiğini belirterek:

 “Bu şekilde hareketliliği azaltmayı amaçlıyoruz. Halkımızdan beklentimiz acil olmayan ötelenebilecek hastalıkları için hastaneye gelmemelerini istiyoruz, bu konuda anlayış ve destek bekliyoruz. Acil ve takip gerektiren hastalıkları varsa yardımcı olacağız. Özellikle acil olmayan hastaların acile başvurmamaları gerekiyor. İldeki hareketliliğin kesinlikle azalması lazım. Hastaneye gereksiz çok başvuru var. Bu başvurular aile hekimlikleri tarafından da çözülebilir. Özellikle bu dönemde hastanelerin gereksiz meşgul edilmemesi çok önemlidir. Vatandaşlarımızdan anlayış göstermelerini bekliyoruz” dedi.

‘KURALLARA UYULMADIĞI TAKDİRDE HEP DİKEN ÜSTÜNDE YAŞAYACAĞIZ’

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ise, Niğde ve ilçelerinde PCR testi yapıldığını belirterek, Niğde’de 170 pozitif vakanın hastanede yatarak tedavi gördüğünü söyledi.

Dursun Koç:

“Kurallara uyulduğu zaman çok sorun yaşanmıyor. Ama kurallara uyulması konusunda kısmi anlamda sıkıntılar var. Bu virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz. Dolayısıyla tedbirleri de elden bırakmamamız gerekiyor. Salgını kontrol etmek bizlerin elinde. Herkes kurallara uyduğu zaman salgın kontrol altında olacak. Örnek olarak kurallara uygun düğün yapılabilir, kurallara uygun oynanabilir ve kurallara uyarak eğlenebiliriz. Bu çok zor değil. İnsanlar iki metre mesafe koyarak da ‘erik dalı’ oynayabilir. Herkesin toptan kurallara uyacağı bir ortam oluşturabilirsek sorun da kendiliğinden bitmiş olacak. Şu anda Niğde’de 170 hasta yatarak tedavi görmektedir. Özellikle yaşlılar kurallara daha hassasiyet gösteriyor. Gençlerden de bunu bekliyoruz. Hayatı biraz yavaşlatmamız lazım. Kurallara uyulmadığı takdirde hep diken üstünde yaşayacağız”

İLGİLİ HABER

Yeniçağ

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: