GÜNDEM

KIZILAY AÇIKLAMA YAPTI: “DENETİMİNİ YAPMADIK AMA İFTİRA”

“Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere bizlere emanet ettiği bağışların başka şekillerde kullanılmasına asla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz…”

KIZILAY’DAN AKP’lilerin OTELİNDE ÇIKAN ET AÇIKLAMASI

Kızılay’dan AKP’lilerin otelinde çıkan et açıklaması: Denetimini yapmadık ama iftira

Kızılay, kurumun yoksullara dağıtmak için hazırladığı etlerin, AKP’li vekil ile Kızılay Şube Başkanı olan kardeşinin otelinden çıkmasına ilişkin haberlere dair açıklamasında olayın iftira olduğunu iddia etti ancak denetimin de henüz yapılmadığını belirtti.

Kızılay, bu hafta içerisinde basında yer alan Kızılay’ın yoksullar için hazırladığı etlerin, AKP’li vekil ile Kızılay Şube Başkanı olan kardeşinin otelinden çıktığına dair haberlere ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada olayın iftira olduğu ileri sürüldü, ancak denetimin de henüz yapılmadığı belirtildi.

Kızılay’dan yapılan açıklama şöyle:

“Türk Kızılay olarak bir yandan zora düşen insanlarımızın yaralarını sarmaya devam ederken, diğer yandan belli çevrelerin siyasi amaçlar uğruna kurumumuzu yıpratmaya yönelik iftiralarına maruz kalıyoruz.

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın kardeşine ait otelde Türk Kızılay’ın etlerinin görüntülenmesi olayıyla ilgili açıklama Cemal Taşar tarafından yapılmış ve olayın bir komplo olduğu belirtilmiştir. Aynı şekilde iddiaya konu olan Kızılay Bitlis Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar da çeşitli mecralarda iddiaları yalanlamıştır.

Söz konusu iddiaları araştırmak üzere denetim ekiplerimiz bölgeye gönderilmiştir. Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere bizlere emanet ettiği bağışların başka şekillerde kullanılmasına asla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. Denetim ekibimizin bölgede yapacağı incelemenin ardından konuyla ilgili tekrar bir açıklama yapılacak ve denetimlerimizin sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

AKP milletvekili Cemal Taşar:

“Sevgili Dostlar, Mevlana ne güzel söylemiş, “Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.” Ahmaklara verilecek cevap sukuttan ibarettir…”

İLGİLİ HABER

soL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: