GÜNDEM

ERDOĞAN’IN MÜJDESİ “Türkiye, Karadeniz’de bir enerji kaynağı keşfetti” Mİ!

İki yetkili, Erdoğan’ın “Cuma günü kamuoyu ile yeni bir müjdeli haberi paylaşacaklarını” belirtmesinin ardından konuştu.

ERDOĞAN’IN MÜJDESİYLE İLGİLİ İLK İDDİA BLOOMBERG’DEN

“Karadeniz’de enerji kaynağı bulundu!”

Bloomberg’de yer alan bir habere göre, Türkiye, Karadeniz’de bir enerji kaynağı keşfetti…

Bloomberg’in son dakika haberine göre Türkiye, Karadeniz’deki enerji kaynağı arama çalışmalarından olumlu netice aldı.

Bloomberg’in konu hakkında bilgiye sahip iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, Türkiye Karadeniz’de bir enerji kaynağı keşfetti ve bu kaynak muhtemelen doğal gaz.

İki yetkili, Erdoğan’ın “Cuma günü kamuoyu ile yeni bir müjdeli haberi paylaşacaklarını” belirtmesinin ardından konuştu.

Erdoğan aynı zamanda Doğu Akdeniz’de arama, tarama çalışmalarının devam edeceğini söylemişti. Cumhurbaşkanlığı, konuya ilişkin yorum yapmadı.

ÜNLÜ EKONOMİST, ERDOĞAN’IN VERECEĞİ MÜJDEYİ AÇIKLADI

Güneş Teknolojileri Fabrikası’nın açılışında konuşan Erdoğan, Cuma günü bir müjdeyi duyuracaklarını söyledi. Erdoğan’ın duyuracağı müjdeyi ünlü ekonomist Murat Muratoğlu açıkladı.

Muratoğlu şunları yazdı: 

“Erdoğan’ın vereceği MÜJDE…
Ya klasik seçim öncesi Doğalgazını bulduk!
Ya da yeni IBAN numarası…” 

ERDOĞAN’IN ‘MÜJDE AÇIKLAMASINA İYİ PARTİ’DEN DİKKAT ÇEKEN YORUM: “AĞIR SUÇTUR”

İYİ Partili Çıray:

“‘Müjde’ enerji ile ilgiliyse sayın Erdoğan’ın etrafındaki birileri borsa oyuncularına bu bilgiyi dün sızdırmışsa eğer, bu resmen insider trading’dir (İçeriden öğrenenlerin ticareti) ve ağır suçtur..

Önce şunu ifade edeyim: ‘müjde’ diye tam bir Şark hikayesi yazıyorlar. Bilinmeyen, görünmeyen, olup olmadığı belli olmayan bir hazine için zengin olduğumuza bizi inandırmaya çalışıyorlar. Definecilik bu işte.”

“ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMA HİKAYESİNE İHİYACI VAR”

Çıray:

“Peki aç oturulup aç kalkılan sofralar ne olacak bu akşam? Açık kaynaklara ve Borsa’da enerji hisselerinin tavan yapmasına bakılırsa, müjde yine ‘petrol veya doğal gaz bulduk’ olacak gibi..

Ya her seçim öncesinde petrol bulunan Batı Karadeniz’dedir ya da Trakya’da Norveç’li Statoil’in arama sahasında… Keşke gerçek olsa. Yani aynı masalı çok dinledik. Şimdi de dövizleri tüketen bu iktidarın ‘şapkadan tavşan çıkarma’ hikayesine ihtiyacı var.”

“AMA DİKKAT! ASIL MÜJDE KİMLERE?”

Ekonomik gelişmelere de değinen Çıray, iki soruya dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi yüzde 2 artışa geçerken, özellikle petro-kimya sanayi şirketleri hisseleri tavan yaptı. Bu durumda çok önemli sorular var:

1. ‘Müjde’ enerji ile ilgiliyse sayın Erdoğan’ın etrafındaki birileri borsa oyuncularına bu bilgiyi dün sızdırmışsa eğer, bu resmen insider trading’dir ve ağır suçtur.

2. Yok müjde başka bir konuda ise bu da “keriz silkelemesi” demektir.

Ortada Covid aşısı yok. EYT’lilere, işçilere, doktorlara, esnafa da bir şey yok. Aç oturup aç kalkılan işsiz sofralarına hiçbir şey yok. Sizler daha ne olduğunu öğrenemeden milyonlarca $$ Borsa oyuncularının cebine girdi bile.. Devlette müjde açıklamanın da bir usulü olur. Kısacası.. @ceyhunirgil’in dediği gibi.. ‘İktidar her hafta gerçekleri unutturmak için topluma HOP(Halkı Oylama Programı) uyguluyor. Ayasofya, Libya, Akdeniz, Biden… hamaset zaten günlük rutin.. siyaset POP gibi oldu en ciddi yaşamsal konular çerez gibi harcanıp bitiyor’ “

Yenicag – Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: