SIYASET

“ÜLKEMİZDE HUKUK DEVLETİ YOK EDİLMİŞ, SADECE BİR ZÜMRE İÇİN ADALET İŞLEMEKTEDİR”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemin’e geçildiğinden beri döviz kurundaki artış yüzde 60 oldu.”

“SADECE İKTİDARDAN NASİPLENENLER VE ONLARIN YAKINLARI REFAH İÇERİSİNDE YAŞIYORLAR”

“Ülkemizde halkımızın hak ettiği asgari refah seviyesi ortadan kaldırılmış, sadece iktidardan nasiplenenler ve onların yakınları refah içerisinde yaşıyorlar. Gelecek Partisi’ni bizlere kurduran sebepler de bunlardır”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

“Gelecek Partisi milletin içinden, milletin dertlerine derman olmak üzere yola çıktı. Milletin yüzyıllardır davası olan insan onurunu korumak üzere yola devam ediyor..

Ülkemizde hukuk devleti yok edilmiş, sadece bir zümre için adalet işlemektedir. Ülkemizde halkımızın hak ettiği asgari refah seviyesi ortadan kaldırılmış, sadece iktidardan nasiplenenler ve onların yakınları refah içerisinde yaşıyorlar. Gelecek Partisi’ni bizlere kurduran sebepler de bunlardır.”

‘İŞTE ALIN SİZE DIŞ MİHRAK’

Ahmet Davutoğlu:

“Son dört yıl boyunca bu iktidarın demokrasiden, hukuk devletinden, şeffaflıktan, denetimden ve liyakatten uzaklaşmasıyla bu kriz adeta ‘ben geliyorum’ diye bağırarak gelmiştir..

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle birlikte ekonomik, siyasi ve hatta toplumsal bir kriz kaçınılmaz hale gelmiştir..

İşte alın size dış mihrak, böyle düşman dostlar başına. ABD eski Başkan yardımcısı, şimdi de başkanlık adayı Joe Biden’ın, sekiz ay önce söylediği, ne hikmetse dün birden keşfedilen sözlerini duydunuz değil mi? Onca yıl en üst düzey görevler yaptı, yıllarca Türkiye’ye defalarca geldi , herkesle görüştü. Türkiye’ye dair analiz düzeyindeki densizliğe bakar mısınız? Biden’ın aptalca yorumlarını Türkiye’de bir Allah’ın kulu ciddiye almaz. Buradan çağrıda bulunuyorum, bu densizlik karşısında Cumhurbaşkanı, Trump’ın mektubunda olduğu gibi sessiz kalmamalı ve en sert tepkiyi açıkça vermelidir..

Türkiye ve Türk demokrasisi hiç kimsenin güdümünde olmamıştır ve olmayacaktır. Her türlü antidemokratik açıklama karşısında ülkemizde adil ve özgür seçimlerle görev başına gelmiş olanlar kim olursa olsun, biz meşru yönetimin yanındayız. Biden’a da cevap vereceklerse, bu yönetimin de yanında olmaya hazırız. Var olan iktidarı eleştirmemiz, ülkemize yönelik içeriden veya dışarıdan kaynaklanacak antidemokratik vesayet çabalarına sessiz kalacağımız anlamına gelmez.”

“DEVLETİN FAİZ ÖDEMELERİ YÜZDE 85 ARTARAK 120 MİLYAR TL’YE ÇIKTI”

Ahmet Davutoğlu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemin’e geçildiğinden beri döviz kurundaki artış yüzde 60 oldu..

Herkesi faizcilikle suçluyorlar ama devletin faiz ödemeleri yüzde 85 artarak 120 milyar TL’ye çıktı. Kamu bütçesindeki açık 68 milyar TL’den 155 milyar TL’ye ulaştı. Kişi başına düşen milli gelirdeki kayıp yüzde 35’i aştı. İşgücüne katılma oranı yüzde 53,8’ten yüzde 47,2’ye geriledi.”

Davutoğlu, konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı.

Kongreye, partinin kurucular kurulu üyeleri, politika izleme kurulu üyeleri ve genel başkan yardımcılarının yanı sıra bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top