EĞİTİM

“EVİNDE CİHAZ VE İNTERNET OLMAYANLAR İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR”

“Her okulda dijital eğitimle ilgili oluşabilecek problemleri yönetebilmek için alanda yetkin öğretmenler ‘Uzaktan Eğitim Sorumlusu’ olarak görev yapacak.”

“HER YERDEN UZAKTAN EĞİTİMLE İLGİLİ TEŞEKKÜR ALDIK”

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 il milli eğitim müdürü ile yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili toplantı yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:

“Her bir dersin uzaktan eğitimle nasıl daha kaliteli verilebileceğine ilişkin çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Geçtiğimiz dönem yürüttüğümüz uzaktan eğitim faaliyetlerine yönelik, emin olun, her yerden teşekkür aldık..

Yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları, 24 Ağustos’ta başlayacak olan öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları ve illerde salgına karşı önlemler kapsamında yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi..

24 Ağustos’tan itibaren yapılacak olan öğretmenlerin mesleki çalışmalarının öncelikli konusunun, ‘yüz yüze eğitim başladığında çocukların uyumunun nasıl sağlanacağı’ olduğunu ifade etmek isterim..

Öğretmenler hangi gün, hangi oyunu nasıl oynayacaklar ki çocuklar bu uyumu içselleştirsinler… Bununla ilgili hazırlıklarımız olacak.”

HER OKULDA ‘UZAKTAN EĞİTİM SORUMLUSU’

Ziya Selçuk:

“Her okulda dijital eğitimle ilgili oluşabilecek problemleri yönetebilmek için alanda yetkin öğretmenler ‘Uzaktan Eğitim Sorumlusu’ olarak görev yapacak..

Aynı şekilde hijyen koşullarının sağlanması noktasında bir sorumluluk paylaşımı da yapılacak..

Öğretmenlerimizin tamamına yönelik ve sürekli bir mesleki gelişim anlayışına doğru gidiyoruz. Her bir dersin uzaktan eğitimle nasıl daha kaliteli verilebileceğine ilişkin çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Aldığımız kararlarla ilgili asla bir taassubumuz yok. Hangisi mantıklıysa, hangisinin pedagojik değeri yüksekse onu uygulayabiliriz. Sizlerden gelecek her türlü öneriye açığız. Geçtiğimiz dönem yürüttüğümüz uzaktan eğitim faaliyetlerine yönelik, emin olun, her yerden teşekkür aldık. Her birinizin desteği çok önemli.”

EVİNDE CİHAZ VE İNTERNET OLMAYANLAR İÇİN ÇALIŞMA

Uzaktan eğitime erişim sorunu olan öğrenciler için hazırlıkları yapılan EBA Destek Noktasıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Selçuk, evinde cihaz veya internet olmayan ya da yaşadığı yerde internet altyapısı bulunmayan öğrenciler için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte çalışmalar yürütüldüğünü açıkladı. 

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top