GÜNDEM

ALİ ERBAŞ’IN YAPTIKLARI TARİKATLARI CESARETLENDİRDİ!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Atatürk’e hakaret ederse, tarikat da bunu yapar!

ATATÜRK BÜSTÜ BEZLE KAPATILDI

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Atatürk büstünün bezle kapatıldığına dair bir fotoğraf paylaştı.

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Atatürk büstünün bezle kapatıldığına dair bir fotoğraf paylaştı.

Yarkadaş, Sinop’un Boyabat ilçesindeki bir okulun bahçesinde namaz kılan bir grubun Atatürk büstünü bezle kapattıklarını belirtti.

Barış Yarkadaş:

“Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Atatürk’e hakaret ederse, tarikat da bunu yapar..

Sinop Boyabat Bağlıca Köyündeki okulun bahçesinde namaz kılan bir grup tarikat mensubu, Atatürk heykelinin üstünü bezle örttü. Köyde cami olmasına rağmen, okulun bahçesinde namaz kıldılar. Bu fotoğrafı bana gönderen köylü yurttaşımız telefonda adeta isyan etti ve Cami dururken, bilinçli olarak okulun bahçesine geliyorlar ve Atatürk büstünün üstünü örterek saf tutuyorlar. Bez dünden beri örtülü. Bunlar bir tarikat. Atatürk’e yapılanı sindiremiyoruz.”

“ÖRTÜYÜ İMAM ÖRTTÜRDÜ”

Barış Yarkadaş:

“Paylaşımın ardından örtü kaldırıldı..

Bu tweet’lerimden sonra köyden arayan bir yurttaşımız şunu söyledi: ‘Alevilerin yoğun yaşadığı bir köye tarikat girmeye çalışıyor. Ancak köylüler izin vermiyor. Namaz kılanlar da örtüyü tweet’lerden sonra kaldırdı. Yanlış anlaşıldıkları için üzgünler..

Atatürk’e saygısızlık niyetlerinin olmadığını söylüyorlar. Bunu da kamuoyuna duyurmamızı istediler. Örtünün yanlış anlaşılmasından ve ortaya çıkan tablodan onlar da rahatsız olmuş..

Örtü, Atatürk büstünün üstünden kaldırıldı. Köydeki büst eski haline döndü. Herkesin bayramını kutluyorlar.”

Yarkadaş devamında:

 “Bilgi veren bir başka yurttaş: ‘Örtüyü imam örttürdü. Muhtemelen kötü niyetle yapmadı. Biz bu köyü çevrelemek isteyen tarikatlara izin vermeyiz. Bugün sadece bir yanlış anlaşılma oldu. Köylüler fotoğrafı görünce rahatsızlık yaşandı ve örtü kaldırıldı. Mesele bundan ibaret’ dedi” İfadesini kullandı.

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top