SIYASET

‘FETÖ KONUSUNDA HİÇBİRİMİZ MASUM DEĞİLİZ’

”TÜRKÇE OLİMPİYATLARININ HEPSİNE KATILDIM”

BİZİ ALDATMIŞLARSA SUÇ BİZİM DEĞİL’

“Hiçbir istihbarat raporunun, hiçbir emniyetin, askeriyenin istihbaratlarında bunlar 15 Temmuz gibi bir kalkışma yapabilirler diye bir notun gelmediği MGK toplantılarına katılmış biri olarak söylüyorum”

Bülent Arınç:

”FETÖ konusunda hiç kimsenin masum olmadığı görüşündeyim. Eğer bizi aldatmışlarsa, bizi yanıltmışlarsa bu suç bizim değil.”

https://www.cafemedyam.com/2020/05/05/feto-gercegi/

Jülide Ateş’in “FETÖ’cü müsünüz?” sorusu

Bülent Arınç:

“Bu bana yapılan en büyük iftira olur. Bu sözün arkasından başkalarına da sormanız gerekir..

Türkçe olimpiyatlarının hepsine katıldım. Meclis Başkanıyken ödül de koydum. Çünkü Türkçe’nin konuşulması, Türkçe’nin uluslararası bir dil haline gelmesi, İstiklal Marşı’nın okunması bizi etkiliyordu..

Bunların okullarına da gittim. O okullarda da Türkiye aleyhine hiçbir faaliyet sezinlemedim..

Benim söylediğim sözleri Binali Yıldırım da söyledi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da söyledi. Çünkü biz inanıyoruz. Biz zahire göre hareket ederiz. Zahire göre derken dış görünüşüne bakarız. Kimsenin kalbini yarıp da bakmadık..

Hiçbir istihbarat raporunun, hiçbir emniyetin, askeriyenin istihbaratlarında bunlar 15 Temmuz gibi bir kalkışma yapabilirler diye bir notun gelmediği MGK toplantılarına katılmış biri olarak söylüyorum. Eğer bizi aldatmışlarsa, bizi yanıltmışlarsa bu suç bizim değil. Biz bu faaliyetleri sezseydik kafalarını ezerdik. Ama 15 Temmuz’da bir facia yaşadık. Bu facianın yaşanabilir olduğunu kimse önceden söylemedi..

Evet emniyetteki, asker içindeki bir yapılanmadan zaman zaman bahsedildi ama böylesine bir 15 Temmuz hain kalkışmasını kimse söylemedi. O yüzden kendimi bu noktada bir suçlu olarak görmüyorum. Hele hele FETÖ’cü olarak görmüyorum.”

”KARANLIK YÜZLERİNİ GÖREMEDİK”

Bülen Arınç:

”Kendilerini bu kadar gizleyen çok kötü, çok hesaplı bir örgütle karşı karşıyayız. İnsanlar bir yönüyle eğitime, bir yönüyle maneviyatına bakarak bunlara inandılar. Bunların karanlık yüzlerini maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz hiçbirimiz.”

İLGİLİ HABER

Independent Türkçe, Haber Global

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top