SIYASET

”ERDOĞAN’IN MASASINDA ERKEN SEÇİM PLANI VAR!”

”18 yılda bu ülkenin yoksul sayısı 22 milyona gelmişse ve bunlara yardım etmekle övünüyorsanız utanmanız gerekir.. ”

‘SOSYAL MEDYAYI KAPATARAK BU ZİHNİYETİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ’

”Bizim Troll diye bir kavramdan haberimiz yokken iktidar partisi gayet profesyonel bir biçimde maaşlı bir troll ordusu ortaya koydu.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Erdoğan’ın masasında ekim, kasım aylarında erken seçim yapma planını olduğuna inanıyorum.”

‘SOSYAL MEDYAYI KAPATARAK BU ZİHNİYETİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ’

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Hepimiz çirkinliklere, iftiralara maruz kalmış kadınlarız hepimiz bu çirkinliğe tavır koyduk. Bir de Başak Demirtaş’a olmuştu onda da sağduyulu bütün insanlar tepki verdi. Ben grupta konuştum. Ama size, bana tepki gösteren olmadı, Başak Hanıma, Esra Hanıma hepimiz tepki verdik bu güzel bir şey. Bu bir zihniyet meselesi sosyal medyayı kapatarak bu zihniyetin önüne geçemezsiniz.”

‘İKTİDAR PARTİSİ PROFESYONEL BİR BİÇİMDE MAAŞLI TROLL ORDUSU ORTAYA KOYDU’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Bizim Troll diye bir kavramdan haberimiz yokken iktidar partisi gayet profesyonel bir biçimde maaşlı bir troll ordusu ortaya koydu..

Bu iftira hakaret ve sövmelerle ilgili olarak ben çok sıkı takip ettim, her şeyi mahkemeye verdim ama maalesef mahkemeye verdiklerimin tamamı beraat etti. Bu insanlar program yapmaya devam ediyor. Neleri serbest bıraktığının Sayın Erdoğan farkında değil..

Bugün Esra Albayrak’a yapılan iş ne kadar çirkin ve yanlışsa bize yapılan da o kadar çirkin ve yanlıştı. Benim oğlumun oğluna çok daha çirkin şeyler yapıldı. Şimdi ‘Ah ile abad olan derd ile berbat olurmuş.’ Erdoğan’ın özgürlükleri kısıtlamak yerine bir ders çıkarmasını isterim. Önce kendi troll ordusunun yaptığı ahlaksızlara karşı tedbir alması gerek. Ahlaksızlığın önlenmesinin yönü zihniyet değişiminden geçer.”

‘MADIMAK VE BAŞBAĞLARIN BİRLİKTE ARAŞTIRILSIN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Biz Madımak artı Başbağların birlikte bakılması gerektiğine inanıyoruz. Elbette katliamdır bu tartışılamaz bir şey. Önümüzdeki hafta her ikisini de soru önergesi olarak sunacağız. Benim Madımakla ilgili o dönem yazdıklarım ortada. Elbette bu yaşananlar katliam. Benim acım daha büyük, senin acın daha büyük diye bir şey yok. Türkiye’de etnik aidiyetler üzerinden devam ettirilen acı yarıştırması sürürse bunun kimseye faydası olmaz. A partisi B partisi verdi diye değil Madımak ve Başbağlar birlikte araştırılsın istiyoruz.”

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN TÜRKİYE’NİN ÇEKİLMESİ DOĞRU DEĞİL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çekilmesi doğru değil. Devamlı bir kandırılma halindeler. Bu konuda kadınlara dair sivil toplum kuruluşlarının endişesi var. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Burada amaç aile içi şiddete karşı kadını korumak..

Bugünkü eşcinsel tartışmalarını hiç doğru bulmuyorum. İnsanların ya alkışlayacak ya sövecek bir pozisyona itilmesini de çok yanlış buluyorum. Ben çocuğumun öyle bir tercihte bulunmasını istemem bu benim bireysel tutumum. Ama öyle bir tercihte bulunan insanı dövmem gerekir mi? Hayır..

Ben Türkiye’de bir uçtan bir uca gitmekten nefret ediyorum. Bunlar çok uç sorunlar. Bu kafayla gidilirse askere tez alınır tezkere. İşin özünü kaçırırsanız İstanbul Sözleşmesi gider sopa yemeye devam edersiniz.”

ERDOĞAN’IN MASASINDA BİR ERKEN SEÇİM SEÇENEĞİ VAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Ben Sayın Erdoğan’ın masasında bir erken seçim seçeneğinin durduğuna inanıyorum ama yapar mı bilemem? Sayın Erdoğan’ın kararına bağlı..

Ekim Kasım biri bir seçimin masasında olduğuna inanıyorum ama nasıl bir karar verir bilemem. Çünkü biz tek adam rejimindeyiz, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi içindeyiz, bütün bakanların da Kurtulmuş’un da ifade ve itiraf ettiği gibi kabine sistemi bile yok bu ülkede. Dolayısıyla sayın Erdoğan’ın kararına bağlı..

Ben uzaktan bir okuma yaptığım zaman bir seçimin masasında olduğunu ama kararı nasıl bir nasıl bir sonuç nasıl bir karar verecek konusunda bir fikrim yok.”

GELİN BİRLİKTE İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ HAYATA GEÇİRELİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”İyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sistemi söyleyen benim. O güne kadar araştırma şirketleri bunu sormuyordu bugün itibariyle 61.4’e çıktı..

Bu iş yürümüyor gelin birlikte bir bütünlük içerisinde bu işi hayata geçirelim dedik. Kılıçdaroğlu, Babacan, Davutoğlu evet diyor. Bir bütünlükten bahsediyorum bu tarafın tamamı evet dediğine göre böyle bir çalışmayı birlikte yapabiliriz..

Nefes alamıyoruz kimse farkında değil, Halk TV’ye verilen cezalara bakın. Bu hak mıdır, adalet midir, hukuk mudur, böyle bir şey yok. Parlamenter sistemi elbette bir bütün olarak yan yana getirip arızalarını giderip kurmak gerekir.”

‘SAYIN ERDOĞAN BU İŞ TEPETAKLAK GİDİYOR’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Ülkede orta sınıf kayboluyor. Asgari ücrete iş bulup çalışabilenin şu anda durumu daha iyi. Açlık sınırının altında ama en azından sabit bir maaş alabiliyorsa insanlar işsizler yanında iyi bir durumda. Orta sınıf fakirliğe doğru gidiyor..

18 yılda bu ülkenin yoksul sayısı 22 milyona gelmişse ve bunlara yardım etmekle övünüyorsanız utanmanız gerekir..

Esnaf ’40 yıldır bu ülkeye vergi veriyorum 40 gün devleti yanımda göremedim’ diyor..

Dolayısıyla bir tsunami geliyor. Damat bakanın tüm ekonominin patronu olması yanlış. Sayın Erdoğan bu iş tepetaklak gidiyor. Damadına iş bulmak mecburiyetinde değilsin. Damat olduğu için Türkiye’nin ekonomisini ona bağlamak zorunda değilsin. Sıfır uzmanlık, sıfır ekspertizi olan bir şahsı ülkenin ekonomisinin başına getirirseniz işsizlik böyle artar..

Biz çok uzun zamandır gençleri çalışıyoruz. Çok net politik tavırları vardır. Dikte edilmekten rahatsızlar, zengin fakir ayrımı yok aralarında. Bu grubun içinde umudunu kaybetmiş çocuklar var. Biz üzerinde çalışıyoruz. Yani sosyal medyada Sayın Erdoğan’a espri yapmak bu çocukları anlamak anlamına gelmiyor.”

‘AYASOFYA’NIN İBADETE AÇILMASI SAYIN ERDOĞAN’IN A4’E YAZMASINA BAKAR’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Ayasofya’nın ibadete açılması Sayın Erdoğan’ın A4’e yazmasına bakar. Ben Ayasofya’yı açmak için yola çıktıysam açarım. Sayın Erdoğan sürekli toplumu kutuplaştıracak adımlar atar. Buna eskiden hep muhalefet düşer. Bu algoritmayı bildiğimiz için şimdi Ayasofya’yı Sayın Erdoğan’ın ne bize ne vatandaşa sormaya ihtiyacı yok. Buna karşı çıkan yok, vatandaş açısından da karşı çıkan yok. Bunu o yün yumağını ortaya attı kimse dolaşmayınca şimdi kendisi dolaştı. Durup dururken bu tartışmayı kendisi çıkardı.”

İLGİLİ HABER

gazeteduvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: