MAGAZİN

DARP İDDİASI SONRASI CEM YILMAZ’DAN OZAN GÜVEN AÇIKLAMASI: “Allah sizi kahretsin”

Ozan Güven’in bir süredir aşk yaşadığı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddia edildi.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz ise, Hürriyet yazarı Onur Baştürk’ün bugün kaleme aldığı, “Cem Yılmaz’ın açıklaması yeterli mi” başlıklı yazısına isyan etti.

Hürriyet yazarı Baştürk, Cem Yılmaz’ın sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği öne sürülen Ozan Güven’e olayın ortaya çıkmaması için yardım ettiğini iddia etti.

Baştürk, “Cem Yılmaz, Ozan Güven konusunda sessizliğini bozup ‘Kadına şiddet konusunun tarafı olmak diye bir duruşunun söz konusu olmadığını’ söyledi. Sonuçta herkes ondan bir açıklama bekliyordu. İki yakın arkadaş, ama her ikisi de ünlü. Dolayısıyla insanların bir açıklama beklemeleri doğaldı. Bunda anormal bir durum yoktu. Yılmaz’ın açıklaması ise doyurucu. Bir yandan zor bir durum aslında. En yakın arkadaşınız sevgilisini dövüyor. O arkadaşınıza dair duygularınız, tavrınız aynı kalabilir mi? Dostluğunuz aynı şekilde devam edebilir mi?  Arkadaşınızın davranışını bir şekilde affetseniz dahi ona hep şüpheyle bakmaz mısınız? Peki yaptığı şeyi onaylamasanız bile bu süreçte ona yardım eder miydiniz?” derken, “Söylenen o ki, Cem Yılmaz her ne kadar yaşananları onaylamasa da, olayın ortaya çıkmaması konusunda Güven’e yardım etmiş. Sonrası malum… Bakalım iki ünlü arasındaki dostluk bu olayla beraber nasıl etkilenecek? Bir kırılma noktası yaşanacak mı? İlerleyen zamanda göreceğiz” ifadesini kullandı. 

İSYAN ETTİ

Baştürk’ün bu yazısına tepki gösteren Cem Yılmaz ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda duruma isyan etti.

Onur Baştürk’ün yazısına kızan Cem Yılmaz, “Allah sizi kahretsin ya” dedi.

Cem Yılmaz, paylaşımında, “Allah sizi kahretsin ya…Gerçekten artık sizin ne dediğiniz, ne söylediğinizi duyacak haliniz kalmamış. Dün ‘arkadaşım’ olsa ne olur, şiddetin tarafı mı olur…Yazdığım halde…olay mahkemede olduğu halde, bunları yazıyorsunuz. Dava etsem ‘Ay ben öyle duydum’ diyerek kaçacaksın” ifadelerini kullandı.

Cem Yılmaz daha sonraki paylaşımında ise, “Yani beni ekleyince konuya ne oluyor,tarafları yok mu bu konunun, yetmiyor mu ? Doyurmuyor mu ? Yazıklar olsun” diye belirtti.

İşte Cem Yılmaz’ın o paylaşımları:

Cem Yılmaz, darp iddialarıyla ilgili daha önce şu mesajları atmıştı:

‘CANIMA KAST ETTİ’

DARP İDDİASI SONRASI OZAN GÜVEN HAKKINDA 60 GÜN UZAKLAŞTIRMA KARARI!

“Bir saatten fazla sürdü, evden çıkmama izin vermedi, canıma kast etti”

Ozan Güven’den fotoğraflı savunma

Deniz Bulutsuz’un şiddet gördüğünü iddia ettiği oyuncu Ozan Güven, yaptığı açıklamada “mahkeme kararını bekleyin” vurgusunu yapması dikkat çekti…

 Ozan Güven:

 “Değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını beklemelerini, adalet kararlarını ve tepkilerini bu doğrultuda vermelerini önemle rica ederim” 

Güven, savcılık ifadesinin ardından Bulutsuz’dan şikayetçi oldu.

Deniz Bulutsuz’un “kasten öldürmeye teşebbüs”“hürriyetten yoksun bırakma” ve “hakaret” suçlarından şikayet ettiği Ozan Güven, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Güven açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle, birkaç gündür kamu vicdanında rahatsızlığa sebebiyet veren talihsiz olayın konusu ve merkezinde olmanın üzüntüsünü yaşadığımın bilinmesini isterim.

Açıklama yapma ihtiyacım, istemeden sebep olduğum bu meşguliyete karşı duyduğum sorumluluktandır.

Şiddet hiçbir vicdanda aklanamaz. İster fiziksel, ister ruhsal, ister sosyal olsun, kabul edilmemelidir; tepkiyi hak eder.

Tam da bu sebeple, değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını beklemelerini, adalet kararlarını ve tepkilerini bu doğrultuda vermelerini önemle rica ederim.

Ben sabrediyorum, lütfen siz de sabredin.”

Öte yandan Kadraj Magazin’in haberine göre Ozan Güven hastaneye giderek darp raporu aldı ve savcılığa bu fotoğrafı sunarak kendisini savundu.

Cem Yılmaz’dan ‘Ozan Güven’ açıklaması: Çok üzgünüm

Cem Yılmaz ‘üzgünüm’ dedi: Kadına şiddetin ‘tarafı’ olmak diye bir duruşum söz konusu değil.

Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığına dair iddialarla gündeme gelen Ozan Güven’e ilişkin Cem Yılmaz’dan açıklama geldi. Güven’e ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cem Yılmaz, “Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur” dedi.

Cem Yılmaz Twitter’dan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili arkadaşlar kadına şiddet meselesinin ‘tarafı’ olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir. Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden ‘Sen de bir şey söyle’ isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında çok üzgün olmak dışında bir halim yoktur. Yapmayın. Sosyal medya üzerinden,bu meseleyi yazmak çizmek istememek ile başka çirkin duyguları,düşünceleri karıştırıp bu sefer siz linç kazanı kaynatıyorsunuz. Her şey birbirine giriyor. Çok üzgünüm.”

‘KADINA ŞİDDETİ GÖRMEZDEN GELMEK İNSANLIKTAN NASİP ALAMAMAK DEMEKTİR’

Can Yılmaz da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunurken, “Kadına şiddet’i onaylamak, hoş görmek, görmezden gelmek için insanlıktan nasip almamak demektir. Arkadaşınız ise konu, yakın arkadaşlarınızın yaşadıklarını sosyal medya üzerinden tartışmazsınız, onlarla iletişim kurup yan yana gelir veya bir şekilde ne olup bittiğini öğrenirsiniz ve belki de öğrenemezsiniz. ‘Arkadaş olmak’ bu gibi durumlarda bazen işe yaramaz. İnsan bilmediği konu hakkında da yorum yapamaz, hatta yapmamalı. Mahkemeye yansımış bu olayda adaletin yerini bulması için gerekenlerin en doğru şekilde yapılmasını ve suçlu/suçsuz durumun tez vakitte ortaya çıkmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz kavgasının detayları…

Abajurlu kavgada Ozan Güven’in evinden çıplak ayakla kaçış  

Oyuncu Ozan Güven’in bir süredir birlikte olduğu sosyal medya uzmanı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddia edilen olayın detaylarına ulaşıldı..

Ozan Güven’le tartışmanın eski erkek arkadaşı üzerine başladığını söyleyen Bulutsuz:

“Onu sakinleştirmek isterken yatak odasındaki abajuru duvara vurarak kırdı. Beni ittirince abajur çeneme geldi. Sonra beni yatağa yatırıp üzerime oturarak sert bir tokat attı. Ardından bana vurmaya devam ederken kendi yüzüne de vuruyordu; ‘bak sana bir tane vurdum, kendime yirmi kez vuruyorum’ dediğini aktardı.

Darp raporu alarak savcılıkta ifade veren Ozan Güven ise, ayrılmak istediğini söyleyince Bulutsuz’un, “Seni Türkiye’ye rezil edeceğim. ‘Kadın döven adam’ diye söyleyeceğim” dediğini ileri sürerek asıl yaralanın kendisi olduğunu söyledi.

Deniz Bulutsuz, avukatı Mustafa Kurtuluş aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde Ozan Güven’in ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Hürriyetten yoksun bırakma’ ve ‘Hakaret’ suçlarından yargılanması istendi. Şikayet dilekçesinde 13 Haziran’da Ozan Güven’in evinde gerçekleştiği iddia edilen olay şöyle anlatıldı.

ESKİ ERKEK ARKADAŞTAN KONU AÇILINCA…

Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven 12 Haziran’da bir restoranda yemek yedikten sonra arkadaşlarının evine gitti. Sohbet sırasında Deniz Bulutsuz’un eski erkek arkadaşından konu açılınca Ozan Güven iddiaya göre herkesin önünde “Demek ki çok iyi s….” dedi. Bu konuşmadan rahatsız olan Bulutsuz, konuyu kapattı. İkiliyi Ozan Güven’in şoförü ikametgahına bıraktı. Deniz Bulutsuz kendisine söylenen sözlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Ozan Güven bir anda bağırarak etraftaki eşyaları kırmaya başladı. Bulutsuz, Güven’in elindeki kırık abajuru almaya çalışırken çenesinden yaralandı.

ÇIPLAK AYAKLA EVDEN KAÇMAYI BAŞARDI

Evden kaçmaya çalışan Bulutsuz’a Ozan Güven engel oldu. Deniz Bulutsuz, ünlü oyuncunun saçlarından tutarak duvara vurması sonucu merdivenlerden yuvarlandığını ileri sürdü..

Evden kanlar içinde ve çıplak ayaklarla kaçmayı başardığını belirten Deniz Bulutsuz, evin yakınlarında karşılaştığı Güven’in şoförünün kendisini bir arkadaşının evine bıraktığını dilekçesinde anlattı.

Dilekçede evdeki güvenlik kameralarının incelendiğinde olayın gerçekliğinin ortaya çıkacağı belirtilerek savcılıktan cep telefonlarının konumlarının incelenmesi de istendi. 

Darp raporu alan ve savcıya ifade veren Deniz Bulutsuz ifadesinde şunları anlattı:

“ALKOLÜN ETKİSİNDEYDİ”

“Olay günü bana söylediği ağır sözlerinin ardından Ozan’ın evine gittik. Ozan alkol aldığından fütursuz ne dediğini bilmeyen bir hal alır. Bu söze bozulduğumu söylememin ardından alkolün etkisiyle bağırıp çağırmaya başladı.

ABAJURLA YARALADI ”

Onu sakinleştirmek isterken yatak odasındaki abajuru duvara vurarak kırdı. Beni ittirince abajur çeneme geldi. Sonra beni yatağa yatırarak üzerime oturarak sert bir tokat attı. Ardından bana vurmaya devam ederken kendi yüzüne de vuruyordu. “bak sana bir tane vurdum, kendime yirmi kez vuruyorum.

KAÇMAYA ÇALIŞTIM

Evden kaçmaya çalıştım. Evin üst katındaki merdivenlerden inerken saçımdan beni yakalayarak kafamı duvara vurdu. Çarpmanın etkisiyle merdivenlerden düştüm. Bacağım ve kalça kısmım dahil olmak üzere çok bölgeden yaralandım.

BAŞIMDAN AŞAĞIYA SU DÖKTÜ

Ozan pek çok eşyayı kırmıştı. Bu sırada yerde bulunan kırılmış cam parçalarından da hem ben hem Ozan yaralandı. Elimde su şişesi ile beklerken ‘Bana biraz su ver’ dedim. Elindeki suyu kafamdan aşağıya dökerek, ‘al sana su’ dedi”

ÖLÜM TEHDİDİ

Evden çıkmama izin vermeyerek ‘Hiçbir yere gidemezsin. Burada kalacaksın, sen bunu hak ediyorsun. Seni öldüreceğim’ dedi. Cep telefonumu elimden alarak cebine koydu.

ÇIPLAK AYAKLA KAÇIŞ

Beni evde alıkoyduğu için çok büyük uğraşlarla ayakkabılarım olmadan evden çıktım. Şoförü beni araca alarak dolaştırdı. Bir benzinliğe uğrayarak su ve kolonya aldı. Evin yan sokağına giderek, ben araçta beklerken şoförü eşyalarımı aldı. Sonra da beni arkadaşımın evine bıraktı.”

OYUNA GELDİM 

Deniz Bulutsuz’un şikayetinin ardından Ozan Güven de darp raporu aldı. Ozan Güven savcılığa verdiği ifadede ayrılmak isteyince kız arkadaşının oyununa geldiğini ileri sürdü.

Ozan Güven ifadesinde şunları anlattı:

ESKİ ERKEK ARKADAŞ SOHBETİ 

“Kız arkadaşımla 12 Haziran’da bir restoranda yemek yedikten sonra Ramazan isimli arkadaşımın evine gittik. Sohbet ederken Deniz, ‘Ben Ozan’la görüşmeye başladığımda erkek arkadaşımdan fiilen ayrılmamıştım. Çok güzel bir ilişkimiz vardı…’ dedi. Ben de bunun üzerine ‘Bunları anlatmaya ne gerek var Deniz. Nasıl seviştiğinizi de anlat bari…’ dedim. Bu esnada Deniz ve ben birer kadeh rakı içiyorduk. İddia ettiği gibi bir kelime kullanmadım. Sadece bunları söyledim. Daha sonra Deniz ve beni, şoförüm evime bıraktı. Şoförüm eve girmeden ayrıldı.

AYRILMAK İSTEDİM ”

Eve gittik. Yatakta oturduk, konuştuk. Deniz bana, ‘ayrılmak istiyorsun’ dedi. Ben de ayrılmak istediğimi söyleyince ‘Eğer ayrılırsan seni rezil ederim’ dedi. Tartışmamız ilerledi. Ben yorganı çekerken Deniz de eliyle ittirdiği için komidinin üzerinde duran abajur yere düştü. Kırılmadı, sadece şapkası ayrıldı. Sapı Deniz’in elinde kaldı.

SENİ TÜRKİYE’YE REZİL EDECEĞİM DEDİ”

Deniz’in elindeki sapı tutarak, ‘Ver ne yapıyorsun’ dedim. Deniz bana ‘Vuruyorsun’ dedi. Abajurun sapını çekiştirirken Deniz’in çenesine çarptı. Çenesine yara bandı yapıştırdım. Bana ‘Seni Türkiye’ye rezil edeceğim, ‘kadın döven adam’ diye söyleyeceğim’ dedi.

BENİ YARALADI ”

Bana vurmaya başladı. Ellerini tuttum, yüzümden yaralandım. Şoförümü aradım Deniz’i götürmesini istedim. Öldürmekle tehdit ederek gitmesine engel olmadım. Kasten darp etmedim, sinkaflı sözler söylemedim. Telefonunu gasp etmedim.

DARP RAPORUNU DOKTOR VERDİ

13 Haziran’da Deniz, Whatsapp’tan bir grup kurarak arkadaşlarımı eklemiş ve darp edildiğine ilişkin fotoğrafları paylaşmış. Bir gün sonra ise ben ateşim çıktığı için hastaneye gittiğimde doktor darp izlerini görünce darp raporu tuttu. Amacım darp raporu almak değildi.”

DENİZ BULUTSUZ UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDI

Sevgilisi Ozan Güven tarafından darp edilen Deniz Bulutsuz 60 gün uzaklaştırma kararı aldı. Güven, eğer karara uymazsa 3 günden 10 güne kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

NE OLMUŞTU?

Ozan Güven’in bir süredir aşk yaşadığı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddia edildi.

Ozan Güven’in bir süredir aşk yaşadığı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddia edildi. Deniz Bulutsuz konuyla ilgili sosyal medya hesabında yazılı bir açıklama yayınladı.

Bulutsuz mesajında şu ifadeleri kullandı:

“13.06.2020 Cumartesi sabaha karşı kamuoyunca bilinen bir ilişki yaşadığım Ozan Muharrem Güven tarafından, kendi evinde bir saatten fazla süren ağır fiziksel şiddete maruz kaldım..

Şiddet gördüğüm sırada evden çıkmama izin vermeyerek canıma kasteden, fiziksel ve duygusal şiddettin sorumlusu olan Güven’e karşı hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım..

Kadına şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir suç olduğu bir toplumda, ruh sağlığımı ancak psikolojik destek alarak koruyabildiğim bu hukuki süreç boyunca şimdiye kadar koruduğum sessizliğime ve mahremiyetime saygı duyulmasını rica ediyorum. Deniz Bulutsuz “

Deniz Bulutsuz’a aralarında Demet Özdemir, Duygu Özaslan, Cansu Akın, Mert Vidinli ve Hazal Kaya’nın da aralarında bulunduğu ünlü isimlerden destek yağdı.

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: