SAĞLIK

BAŞKAN MAÇOĞLU’NDAN HASTALIĞI HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA…

”ŞU AN KENDİMİ İLK GÜNE ORANLA DAHA İYİ HİSSEDİYORUM”

KORONAVİRÜS TEDAVİSİ GÖREN TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI

Komünist Başkan Maçoğlu’ndan, sağlık durumu hakkında yeni açıklama

BAŞKAN, EVİNE GÖNDERİLDİ

Yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktığı için hastanede tedavi altına alınan ve ardından sağlık durumunda olumlu gelişmeler üzerine evine gönderilen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun sağlık durumu iyiye gidiyor.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu yaptığı açıklamada, 2 Haziran’da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile Tunceli Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu ve yapılan testler soncu Covid-19 testinin pozitif çıktığını anımsattı.

Hastanede Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda tedavisinin tamamlandığını belirten Maçoğlu, “Sağlık durumumun iyiye gitmesi üzerine evimde tedavime devam edilmesi kararı verildi” dedi.

HER GEÇEN GÜN İYİYE GİDİYOR’

Sağlığının her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade eden Maçoğlu, “Evde benim ve ailemin tedavisi devam ediyor ve gün geçtikçe sağlığımız daha iyiye gidiyor. Artık gündelik işlerimizi kendimiz görüyoruz. Bu süreçte sağlığımızla yakından ilgilenen tüm sağlık çalışanlarına, bizleri arayıp soran herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

MASKE UYARISI’

Vatandaşları maskesiz sokağa çıkmamaları konusunda uyaran Maçoğlu, herkesin maske takması ve sosyal mesafe kuralına uyarak günlük işlerini yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Koronavirüs tedavisi gören Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum” dedi.

Koronavirüse yakalanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. 

Maçoğlu:

“Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum. Doktorlar ve sağlık emekçisi arkadaşlarımız çok iyi bir tedavi süreci uyguladı. Bütün doktorlara, sağlık emekçilerine burada tedavi gören hastalara gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte yüreği bizimle, ailemle olan herkese sonsuz teşekkür…”

DURUMU İYİYE GİDİYOR…

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimliği, koronavirüs tedavisi gören Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun durumunun iyiye gittiğini ve şikâyetlerinde gerileme olduğunu açıkladı.

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Çağdaş Özdemir, koronavirüs tedavisi gören Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, tedavi süreci devam eden Maçoğlu’nun durumunun iyiye gittiği belirtilerek, Covid-19 hastalarına ait özel olarak izole edilmiş serviste, yatarak tedavisinin devam ettiği, genel durumunun ilk yatışına göre daha iyi olduğu kaydedildi.

Maçoğlu’nun tedavisinin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun hazırladığı tedavi rehberleri doğrultusunda devam ettiği, şikayetlerinde gerileme olduğu ve yoğun bakım ihtiyacı duyulmadığı belirtildi.

KOMÜNİST BAŞKAN’DAN VİDEO

Sosyal medya hesabı üzerinden bir video yayınlayan Maçoğlu, “Kolay kolay bu yaşamı bırakmayacağız, bunun bilincindeyiz ve moralimiz çok iyi” dedi.

Fatih Mehmet Maçoğlu, yeni tip koronavirüs testinin  pozitif çıkmasının ardından belediyedeki üst düzey yöneticiler karantina altına alınmıştı.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu, yakalandığı koronavirüs hastalığına ilişikin açıklama yayınladı.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Twitter üzerinden paylaştığı videoda sağlık emekçilerine teşekkür etti.

Arayan herkese cevap veremediği için özür dileyen Maçoğlu, durumuyla ilgili paylaşımlar yaparak bilgi vermek istediğini söyledi. 

Bu süreçte desteğini gösterenlere teşekkür eden Maçoğlu,:

“Bundan emin olabilirsiniz, kolay kolay bu yaşamı bırakmayacağız. Yaşama hakkı değerli, bunun bilinciyle hareket ediyoruz ve moralimiz çok iyi” dedi. 

TUNCELİ DEVLET HASTANESİ’NDEN KOMÜNİST BAŞKAN HAKKINDA AÇIKLAMA

‘MAÇOĞLU’NUN GENEL DURUMU İYİ”

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağdaş Özdemir, Maçoğlu’nun genel durumunun iyi olduğunu açıkladı. 

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yeni tip koronavirüs testinin  pozitif çıkmasının ardından belediyedeki üst düzey yöneticiler karantina altına alındı.

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağdaş Özdemir:

“Tedavisi dün geceden itibaren başladı. Şu an genel durumu iyi. Biraz önce ben de kendisini ziyaret ettim. Boğaz ağrısı dışında biraz öksürüğü var. Buna bağlı olarak balgam nefes darlığı var ama çok sıkıntılı değil..

Normal serviste yatıyor yoğun bakımda değil. Şu an için bir problem yok. Tedaviye ilişkin bir süre veremiyoruz ama şu ana kadar burada uzun süre kalan hasta görmedik. Bu anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamadık..

Az hasta olunca daha fazla ilgili ve alaka gösterebiliyoruz. Hastalar genelde 5’nci günde kötüleşme gösterebiliyor. Ancak daha sonra toparlıyor..

Ancak hastamızın herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmuyor. Kendisi de eski bir sağlık çalışanı olduğu için yakından tanıyoruz.”

Başkan yardımcıları Canan Ay Doğan ve Ümüt Kaya’nın yanı sıra Özel Kalem Müdürü Yakup Meriç, basın danışmanları ve yakın çalışma ekibi 14 gün süreyle evde karantina sürecine girdi. 

Maçoğlu’nun, önceki gün Tunceli’ye yeni atanan Vali Mehmet Ali Özkan’ı makamında ziyaret ettiği öğrenildi.

KOMÜNİST BAŞKAN KORONAVİRÜSE YAKALANDI

TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET MAÇOĞLU

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.

Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi sürecinin başladığını ifade eden Mehmet Maçoğlu, “En kısa zamanda haberleşmek üzere” dedi.

Maçoğlu, dün yaşadığı boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkikleri ve yapılan test sonuçlarına göre, kendisinde corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Maçoğlu, Tunceli Devlet Hastanesin’de tedavi sürecim başladığını ifade etti.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: